Skocz do zawartości

Hamulce


Jacky X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy da się bez zdejmowania koł poznać czy to zacisk 4 czy 2 tłoczkowy ???

Są gdzieś dostępne ryskunki techniczne,tej okolicy ?Coś tam jest więcej niż zwrotnica z łożyskiem,blacha osłanianiająca,zacisk i tarcza ?

p311.jpg

PS.Na tym konkretnym zdjęciu też dystans.Takim dysponowałem dzięki uprzejmości pawlasawrc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak celuję w 6mt, to mogę sobie założyć piastę z STI i zacisk z WRXa aby jeździć na 16" ?

Pamiętaj, że w STi jest większa średnica bębna w porównaniu do GT/WRX i będzie potrzebna odpowiednia tarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienię w cupecie zacisk na WRX to potrzebuję przewody w oplocie HEL do GT czy WRX ?

 

W sumie wszystko jedno. Niczym wiekszym sie nie roznia. Mozesz sobie kupic od new age'a.

 

Zas co do hamulcow - warto poszukac tylnych zwrotnic od type-r albo type-ra. 190mm bebny, 290mm tarcze, 2 tloczki w zacisku i zadnych problemow z 16tkami (chodzi mi oczywiscie o felgi ;))

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A WRX ma też 290 mm bo STI 5x100 ma chyba 316.Te z type R/RA są lepsze niż WRXowe ?

Mają większą średnicę bębna, a wielkość tarczy jest taka jak w GT/WRX czyli 290mm, dzięki temu np ręczny troszkę sprawniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A WRX ma też 290 mm bo STI 5x100 ma chyba 316.Te z type R/RA są lepsze niż WRXowe ?

Mają większą średnicę bębna, a wielkość tarczy jest taka jak w GT/WRX czyli 290mm, dzięki temu np ręczny troszkę sprawniejszy.

 

Ty to masz 'Łeb" piękny kawalerze :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto i czy jest to możliwe żeby zamienić tylne hamulce w Type R MY98' na te złote z STI?

 

Mozliwe jest - czy warto? Watpie.

 

W takim razie jaki na tył najlepiej władować klocek? Z przodu będą złote Brembo STI na Brembo ORE 326 mm i klockach ZERO SPORTS (zeby to tak harmonijnie stopowało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz watek dla siebie :)

 

viewtopic.php?f=26&t=106779&hilit=hamulce+klocki+subaru&view=unread#unread

 

A generalnie to nawet te brembo na przodzie bym sobie odpuscil, jak masz 4 tloczki z przodu normalnie.

Jesli bedziesz upalal na torach, to potem sobie zainwestuj w lepsze jakies jeszcze zaciski, wyraznie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pardon, to jedziemy dalej :) A zeby bylo pikantnie...

 

Kup zolte ebc :)

 

Zółte mi nie pasują do skóry z Reserved :P:mrgreen::twisted:

Tak poważnie to już kupiłem komplet, tył będzie do odsprzedania, a przód od STI taki jakiś fajniejszy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz watek dla siebie :)

 

viewtopic.php?f=26&t=106779&hilit=hamulce+klocki+subaru&view=unread#unread

 

A generalnie to nawet te brembo na przodzie bym sobie odpuscil, jak masz 4 tloczki z przodu normalnie.

Jesli bedziesz upalal na torach, to potem sobie zainwestuj w lepsze jakies jeszcze zaciski, wyraznie lepsze.

 

35 stron? Bez przesady, zapytałem tutaj i już znam odpowiedz :mrgreen:

 

-- Wt lis 22, 2011 11:16 pm --

 

Jak juz masz komplet, to zaloz sobie komplet - najwiekszy bol i tak jest chyba z przednimi zaciskami od sti.

 

Jaki ból, rozmawiałem dzisiaj z Panem Leszkiem (Ferodo) i mówi ze tył to ciężko będzie założyć?! A przod wchodzi podobno no problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hamulecty.jpg

 

Mam hamulunek GTMY97 2/1 a chciałbym mieć 4/2. Wystarczy zmienić na przodzie tarczę i zacisk a z tyłu tarcze,zacisk i adaptery czy są jakieś różnice w elementach które są na focie i trzeba by przeszczepić coś więcej ?

 

PS. Te osłony metalowe nie będą za małe dowiększych tarcz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ http://img268.imageshack.us/img268/5683/hamulecty.jpg ]

 

Mam hamulunek GTMY97 2/1 a chciałbym mieć 4/2. Wystarczy zmienić na przodzie tarczę i zacisk a z tyłu tarcze,zacisk i adaptery czy są jakieś różnice w elementach które są na focie i trzeba by przeszczepić coś więcej ?

 

PS. Te osłony metalowe nie będą za małe dowiększych tarcz ?

 

Sobie te osłony kombinerkami odegniesz najwyżej. Ładuj 4 tłoczki - będziesz więcej niż zadowolony (do czasu :mrgreen: :wink: ). Poza osłonami będą pasować. Tył tak szczerze to nie wiem na 100%, ale też powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...