Skocz do zawartości

Wymiana pompy paliwe impreza gt


tukan

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli auto nie grzebane to oryginalna pompka wystarcza w zupełności,ale ta o którą pytasz może być.Do pompki paliwowej dostajesz się przez bagażnik,jak stoisz przy otwartym bagażniku to przy oparciu kanapy z prawej strony masz właz do pompki paliwowej,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz w aucie 260 KM dobrze rozumiem ?? jeżeli tak to ja bym założył walbro generalnie koszt nie jakiś kosmiczny a do GT akurat tym bardziej jak nie masz seryjnej mocy lub masz w planach jakieś mody :wink: ja wyznaję zasadę że z paliwem nie ma co robić na ,,styk" czyli pompa na akurat, wtryski na akurat itp zawsze lepiej troche z nadmiarem...a w GT taka walbro to starczy a starczy bo 400 KM to ciężko w GT zrobić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie dostane takie walbro w dobrej cenie??

 

Odezwij się do forumowicza adamusmax albo poszukaj na aledrogo...

 

Przy wyborze musisz patrzeć na numery bo są różne wersje jeżeli chodzi o ciśnienie, które daje pompa, a wszystkie są 255l/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi dac odpowiednia ilosc paliwa przy cisnieniu, jakie naprodukujesz - to bedzie zalezec od cisnienia doladowania.

W praktyce pewnie musi dawac rade do okolic 4-4.5 bara - tak, zeby nie zabraklo paliwa, wiec musi miec w miare mozliwosci

jak najwieksza wydajnosc (w sensie ilosci lanego paliwa w przedziale czasu) przy tym cisnieniu.

Wraz ze wzrostem cisnienia wydajnosc bedzie spadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,5 bara, czyli np Walbro 255 GSS342

 

 

Planujesz dmuchac 3.5 bara przez turbo? :)

Pomijajac juz fakt, ze wymieniona przez Ciebie pompa Walbro przy tym cisnieniu ma wydajnosc juz ponizej 150litrow na godzine (jesli wierzyc znalezionemu przeze mnie wykresowi - tak czy inaczej przy takim bedzie juz sporo mniejsza niz w okolicach 4.5 bara, ktore to realnie cisnienie raczej nie bedzie pewnie przekroczone w ukladzie)

Troche malawo moze byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dokładnie tak samo. Najlepiej szukać takiej pompy, która będzie miała ciśnienie robocze 6,5 bara, czyli np Walbro 255 GSS342

 

No to super. :) Właśnie takową pompę zakupiłem i teraz czeka na montaż, bo muszę wyjąć zabudowę Car Audio, żeby się dobrać do tej pokrywki. :)

 

Dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

cześć

 

odgrzeje kotleta, gdzies o tym pisali ale nie mogę znaleźć tematu,

 

wymieniam właśnie ORI pompe na DW200 , przyszedł mi nowy KIT wszystko ładnie pasuje no ale, zostają mi dwa kabelki które są przymocowane do SMOKa który jest w baku, kiedyś czytałem że jest to jakiś przekaźnik czy coś w tym stylu aby nic nie iskrzyło, mogę to odkręcić i wyrzucić ? bo w nowej pompie nie mam gdzie tego podpiąć

 

sprawa w sumie pilna bo auto stoi rozkręcone :)

 

 

 

EDYTOWANE :

 

http://www.forum.sub...ro#entry1481020

 

chyba znalazłem , myslę że mogę tą kostkę wywalić no chyba że poprawicie mnie

Edytowane przez rybex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...