Skocz do zawartości

Kamera cofania uruchamiana guzikiem bez wstecznego


owad

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moze zna ten temat i juz sie w to bawil? Chcialbym miec mozliwosc np w czasie jazdy do przodu wlaczenie tylniej kamerki.

 

Drugie pytanie jest o montaz drugiej kamerki np z przodu. Czy standardowe radio w forku (bez nawigacji) posiada dwa wejscia? A moze mozna podlaczyc do jednego wejscia dwie kamerki i w zaleznosci od wybranej taki obraz bedzie wyswietlany?

Ale na poczatek interesuje mnie kamerka tylnia bez wstecznego. Ciekawe gdzie jest przycisk uruchamiajacy kamerke jak sie wlacza wsteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem kamerę do swojego forka 2010.

Wcześniej zakupiłem stację multimedialną, wystarczyło jeden z kabli w stacji podpiąć pod światła wstecznego i przy każdym wrzuceniu wstecznego zapala się obraz z kamerki.

Po wrzuceniu luzu bądź innego biegu obraz z kamery się wyłącza.

Jeżeli słuchasz muzyki z USB, radia itd. to muzyka nie wyłącza się po wrzuceniu wstecznego.

 

Wpiąłem się do brązowo-żółtego kabla 12V od wstecznego tak jak tutaj to jest pokazane:

 

http://www.subaruforester.org/vbulletin ... avi-72513/

 

Moja stacja była przystosowana do takiego zabiegu gdyż miała kabel "rear", specjalnie pod wsteczny.

 

-- N lis 20, 2011 1:49 pm --

 

Zapomniałem dodać, że mam funkcję "camera" w stacji, którą można włączyć i wyłączyć kamerę w dowolnym czasie np: podczas jazdy do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa na takiej samej zasadzie jak dvd podłączone do telewizora przez eurozłącze (większość telewizorów). W momencie włączenia kamera wysyła do radia sygnał który włącza ekran. Tak więc zasilanie dostarczają światła wsteczne. Jeśli nie ma funkcji włączenia kamery w radiu to wystarczy zrobić dodatkowy przycisk doprowadzający zasilanie do kamery i w tym momencie będzie on włączał kamerę a co za tym idzie będzie widoczny obraz z tyłu w momencie gdy będziemy jechać do przodu.

 

Do podłączenia kamery do przodu wystarczy zrobić drugi przycisk na takiej samej zasadzie, natomiast do radia wystarczy podłączyć kamerę pod to samo wejście co kamera cofania. Bo i tak nie ma możliwości korzystania z obu kamer jednocześnie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa na takiej samej zasadzie jak dvd podłączone do telewizora przez eurozłącze (większość telewizorów). W momencie włączenia kamera wysyła do radia sygnał który włącza ekran. Tak więc zasilanie dostarczają światła wsteczne. Jeśli nie ma funkcji włączenia kamery w radiu to wystarczy zrobić dodatkowy przycisk doprowadzający zasilanie do kamery i w tym momencie będzie on włączał kamerę a co za tym idzie będzie widoczny obraz z tyłu w momencie gdy będziemy jechać do przodu.

 

Do podłączenia kamery do przodu wystarczy zrobić drugi przycisk na takiej samej zasadzie, natomiast do radia wystarczy podłączyć kamerę pod to samo wejście co kamera cofania. Bo i tak nie ma możliwości korzystania z obu kamer jednocześnie ;)

 

Pozdrawiam

 

 

Czyli uruchamiajac kamere (podajac zasilanie) obraz poprostu jest odbierany przez radio? Nie jest to sygnal (12V) wysylany do radia?

 

Wyglada to latwo ale co i gdzie rozebrac zeby znalezc kabelki. A w radiu, tym standardowym, chyba nie ma przycisku wlaczajacego kamere. Moze sie myle

 

-- Pn lis 21, 2011 4:08 am --

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem takiego oto cuda:

 

http://www.isorno.com/car-dvd-players/s ... tails.html

 

Jestem bardzo zadowolony i polecam, szczególnie cenowo przystępna.

 

 

A z jakimi mapami dziala GPS? I czy kabelki pasuja czy trzeba ciac?

 

 

Sam montowales to radyjko? Moglbys napisac jak wyjac radio bez zadnych zniszczen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem sam. Jest to banalne, oto link:

 

http://2009forester.blogspot.com/2009/0 ... e-kit.html

 

W moim przypadku nic ciąć nie musiałem przy podłączeniu stacji.

Przepina się tylko kostki.

Jedynie co, to kabel od wstecznego światła trzeba połączyć z kablem "rear" od stacji i to wszystko.

 

Najwięcej zachodu było z przeciągnięciem kabla kamery od tylniej klapy aż do stacji.

Sam demontowałem plastiki trochę na czuja na szczęście nic nie złamalem.

 

Kamerkę też kupiłem dedykowaną do forka zamiast jedenego ze świateł od rejestracji (kamerka posiada światło podświetlania rejestracji).

 

Nawigacja działa każda, bo stacja pracuje pod windowsem.

Ja aktualnie korzystam z automapy.

Przekładasz tylko karty sd z mapami i to wszystko.

 

-- Pn lis 21, 2011 6:58 am --

 

Poniżej fotki:

 

radioikamera.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem sam. Jest to banalne, oto link:

 

http://2009forester.blogspot.com/2009/0 ... e-kit.html

 

W moim przypadku nic ciąć nie musiałem przy podłączeniu stacji.

Przepina się tylko kostki.

Jedynie co, to kabel od wstecznego światła trzeba połączyć z kablem "rear" od stacji i to wszystko.

 

Najwięcej zachodu było z przeciągnięciem kabla kamery od tylniej klapy aż do stacji.

Sam demontowałem plastiki trochę na czuja na szczęście nic nie złamalem.

 

Kamerkę też kupiłem dedykowaną do forka zamiast jedenego ze świateł od rejestracji (kamerka posiada światło podświetlania rejestracji).

 

Nawigacja działa każda, bo stacja pracuje pod windowsem.

Ja aktualnie korzystam z automapy.

Przekładasz tylko karty sd z mapami i to wszystko.

 

-- Pn lis 21, 2011 6:58 am --

 

Poniżej fotki:

 

[ http://imageshack.us/photo/my-images/546/radioikamera.jpg/ ]

 

 

 

Czyli u mnie nie bedzie problemu z kabelkami bo kamerke juz mam zamontowana. No moze cos do przodu bede musial robic. Wielkie dzieki.

 

-- Wt lis 29, 2011 5:53 am --

 

Montowałem sam. Jest to banalne, oto link:

 

http://2009forester.blogspot.com/2009/0 ... e-kit.html

 

W moim przypadku nic ciąć nie musiałem przy podłączeniu stacji.

Przepina się tylko kostki.

Jedynie co, to kabel od wstecznego światła trzeba połączyć z kablem "rear" od stacji i to wszystko.

 

Najwięcej zachodu było z przeciągnięciem kabla kamery od tylniej klapy aż do stacji.

Sam demontowałem plastiki trochę na czuja na szczęście nic nie złamalem.

 

Kamerkę też kupiłem dedykowaną do forka zamiast jedenego ze świateł od rejestracji (kamerka posiada światło podświetlania rejestracji).

 

Nawigacja działa każda, bo stacja pracuje pod windowsem.

Ja aktualnie korzystam z automapy.

Przekładasz tylko karty sd z mapami i to wszystko.

 

-- Pn lis 21, 2011 6:58 am --

 

Poniżej fotki:

 

[ http://imageshack.us/photo/my-images/546/radioikamera.jpg/ ]

 

 

 

Zaczalem ogladac blizej to radyjko i znalazlem troche lepszy opis i po polsku:

 

http://audiocarshop.pl/product_info.php?products_id=337

 

Czy dobrze widze ze radio ma dodatkowe wejscie video pod ktore moznaby podlaczyc druga kamerke?

 

Barney, mam pytanie odnosnie anteny GPS, czy to jest zewnetrzna antena? Jesli tak to gdzie sie ja montuje?

Rowniez ciekawi mnie czy forek ma pociagniete kabelki to sygnalizacji awarii swiatel czy hamulcow jak to jest na rysunku?

I na koniec jaki kolor ma podswietlenie to radyjko? I czy kolory czy grafiki menu mozna zmieniac.

 

Wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, są 2 wejścia video, każdy kabel jest opisany naklejką. Jedno to video, drugie kamera, taki sam żółty chinch wejściowy. W sumie to nie myślałem o drugiej kamerze, chociaż jest tam funkcja nakładania obrazu na obraz, więc miało by to sens gdyby używać dwóch kamer na raz.

Odnośnie anteny GPS, to ma ona wymiary około 3/3 centymetry z tego co pamiętam i wysokość niecały centymetr.

Przebywam po za domem więc sprawdzę w przyszłym tygodniu. Zamontowałem ją na desce rozdzielczej z prawej strony pod szybą, blisko miejsca gdzie w Polsce jest znaczek hologramowy z numerem rejestracji, jest na dwustronnej taśmie samoprzylepnej i właściwie tej anteny nie widać.

Sygnał z GPS jest odbierany praktycznie od razu po włączeniu nawigacji.

Nigdy mi się nie zdarzyło aby urządzenie zgubiło sygnał z GPSu lub nie mogło odnaleźć sygnału z satelit.

 

Przeciąganie kabli w desce rozdzielczej jest proste, jest miejsce nad schowkiem, taki tunel. Dobrze się sprawdzają kobiece zgrabne rączki :)

 

-- Wt lis 29, 2011 12:33 pm --

 

Odnośnie hamulców i świateł to nie zgłębiałem tematu. Mi zależało na kamerze i nawigacji.

Jest w menu stacji taka funkcja z obrysem auta i poszczególnymi kołami.

Dobry temat, sprawdzę! :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zmieniać podświetlenia zewnętrzne stacji, kolory to czerwony (idealnie pasuje do forkowego podświetlenia), zielony, niebieski i... różowy :lol:

 

Odnośnie canbus to nie pamiętam ale jeśli jest jakaś diagnostyka świateł i hamulców to pewnie sygnał musi do stacji docierać w jakiś sposób. Nie czuję się mocny w tym temacie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...