Skocz do zawartości

OPONY ZIMOWE NA PRZEDNIĄ I TYLNĄ OŚ W OBK


minis

Rekomendowane odpowiedzi

Co do opon Pirelli nigdy w życiu bym ich nie kupił. Ta markę wyrzuca się po trzech latach użytkowania bez względu na zużycie bieżnika. Po tym okresie mróz w granicach -5 a z gumy robi sie plastik. Mnie ta niewiedza kosztowała wymianę wahacza oraz naprawę felgi gdy mój outback na rondzie przy prędkości mniejszej niż 20km/h. pojechał sobie prosto. Teraz Nokiany tańsze niż Pirelli a jeździ się jakbym miał kolce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odświeżam wątek opon zimowych. Ostatnią zimę przejechałem na fabrycznych wielosezonowych yokohamach, trochę miałem obawy przez wyjazdem w Alpy ale sprawdziły się dobrze. Niestety pod koniec zimy jedna dostała garba (po głębokiej dziurze) i muszę nabyć nowe w pełni zimowe.

Macie jakieś typy, które sprawdziły się poprzedniej zimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w seryjnym rozmiarze wybór jest dość ubogi.

Jako alternatywa są 235/55 lub 215/65......

Ja wybrałem TS830P 215/65. W porównaniu z GE95 to dwa różne światy.

http://www.conti-online.com/generator/w ... bNr=4.html

Wybór w oryginalnym rozmiarze dla nowego OBK faktycznie nie jest powalający, ale znacznie lepszy niz 2 lata temu, kiedy to nagle mało popularny rozmiar, nagle wszedł na wyposażenie co najmniej 4 nowo produkowanych SUV-ów. W tej chwili mozna spokojnie wybierać z kilku przyzwoitych modeli opon zimowych-szosowych z indeksem prędkości H, jak i z tych na cięższe warunki terenowo-śniegowe z indeksami Q-R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak ale ceny są jakieś takie oderwane od rzeczywistości. 750 - 800 za markową oponę to trochę przesada.

Za TS830P 215/65 zapłaciłem ok. 500pln.....

Ten rozmiar (215/65) w Conti jest po prostu wyjątkowo tani i mimo podwyżek (szczególnie tych zeszłorocznych) będzie to około 550zł.

Z drugiej strony w 2010r 225/60 miało mocno wywindowane ceny przez brak podazy i ceny dobijały do 1000zł. Dzisiaj jest już lepiej i wg mnie najdrozsza opona w tym rozmiarze to wydatek 760zł a i za 600 z groszem kupimy coś fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy okazji przeglądu (45tkm) zapytałem w ASO o Conti TS830P 215/65R17 i dostałem odpowiedź, że wymiarowo nie są przeznaczone do nowego OBK-a, zg z zaleceniem producenta powinny być 225/60R17. :shock:

 

Z sumie to nic innego nie mogli powiedzieć.... Importer rekomenduje/zaleca opony o rozmiarze z jakimi był homologowany dany model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian WR G2 w odpowiednim rozmierze kosztuja okolo 550PLN. W testach opon 4x4 wypadaja bardzo dobrze, zwłaszcza na śniegu. Nieznaczenie ustępują na mokrej nawierzchni ContiWinterContact TS790, ale ich cena to okolo 300 pln wiecej za sztuke :shock:

Wrażeniami mogę się podzielić wiosna.

P.S. Może ktoś z innymi oponami będzie miał ochotę na jakiś zimowe testy i porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam pozwolę sobie odświeżyć temat. Stoję przed kupnem ogumienia zimowego do OBK`a 2008 , przywleczony był z USA na letnich (które notabene też muszę wymienić) o rozmiarze 225/55/R17. Pytanie moje brzmi następująco, czy mogę założyć na istniejące felgi 17 jakiś inny rozmiar zimówek bo nie ukrywam, że ten rozmiar jest jakoś mega mało popularny. Jeśli można pokusić się o inny rozmiar to jaki i czy nie będzie miał negatywnych wpływów na auto?

Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuje za Wasze info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam nokiany WR (chyba od nowości - 2007) ostatnia zima to już resztki opony ale jeszcze dało rade przejeździć (no powiedzmy że nikt poza mną sie za kółko nie pchał bo ESP brak).

Opona jaj nie urywa (szczególnie na mokrym i błocie pośniegowym) ale w tym rozmiarze i cenie to chyba najrozsądniejszy wybór

 

225 w lecie też buja po koleinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy z Waszej perspektywy czasu polecacie jakieś konkretnie zimowe kapcie do OBK`a? Wybór marny ale jest, ciekawy jestem co polecacie i z jakich korzystacie.

Pozdrawiam

 

ps. co sądzicie o tej oponie?

http://www.oponeo.pl/dane-opony/falken-hs-439-215-55-r17-98-v-xl#10237110

Edytowane przez satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...