Skocz do zawartości

Jakie opony na lato???


Janniw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponieważ nie lubię przepłacać zamierzam teraz kupić nowe opony na lato do mojej Tribeci. Niestety oryginalne Goodyeary LS2 są jak łyżwy, mimo że bieżnik się jeszcze nie zużył... czy ktoś może mi poradzić co kupić? Wstępnie wybrałem Goodyear F1 Asymmetric SUV (chyba w miarę nowa opona) oraz Continental Conti Cross Contact UHP (ta opona jest już trochę na rynku). Może ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia - będę wdzięczny za podzielenie się nimi. Co do moich preferencji to autko jeździ tylko po asfalcie, czasem z większymi prędkościami :D Poza tym ze względu na warunki pogodowe w PL opony muszą być wzorowe na mokrym...

 

pzdr.

Janniw

 

PS. mam nadzieję, że ten wątek nie skończy tak jak olejowy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponieważ nie lubię przepłacać zamierzam teraz kupić nowe opony na lato do mojej Tribeci. Niestety oryginalne Goodyeary LS2 są jak łyżwy, mimo że bieżnik się jeszcze nie zużył... czy ktoś może mi poradzić co kupić? Wstępnie wybrałem Goodyear F1 Asymmetric SUV (chyba w miarę nowa opona) oraz Continental Conti Cross Contact UHP (ta opona jest już trochę na rynku). Może ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia - będę wdzięczny za podzielenie się nimi. Co do moich preferencji to autko jeździ tylko po asfalcie, czasem z większymi prędkościami :D Poza tym ze względu na warunki pogodowe w PL opony muszą być wzorowe na mokrym...

 

pzdr.

Janniw

 

PS. mam nadzieję, że ten wątek nie skończy tak jak olejowy :?

mam podobny dylemat... tzn. mam "prawie nowe" (przebieg jakies 29 tys. km i jeszcze b. sporo bieznika) 5-letnie GY LS2 i zastanawiam sie, co by tu zalozyc na nastepny sezon letni :roll: wiec doswiadczenia/porady od wlascicieli Tribek sa mile widziane...

 

z innej strony, te OEM GY LS2 w Tribece sa o niebo lepsze od OEM Yokoham G900 w starszych Forkach :mrgreen:

kilka razy jezdzilem podczas konkretnego deszczu i te GY calkiem dawaly rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi dobrali opony na stronie http://tanieopony.co/ też miałem problem na jakie zmienić, zaglądnąłem na ich stronę potem zadzwoniłem i doradzili co kupić żeby nie przepłacić. Wiadomo że na oponach nie ma co oszczędzać ale po co zaraz wydawać majątek, można kupić dobre i względnie tanie ja na ich radach się nie zawiodłem i spokojnie mogę polecić ten sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
mam pytanie czy ktos probowal opcjonalnego rozmiaru opon 285/50/18 jak tak to jak sie na tym jezdzi po naszych drogach

pewnie da sie to upchac, ale jak jezdzic na takich kolach? :roll:

 

ja po zalozeniu letnich opon (255/55-R18 zamiast 235/65-R17 zimowek) musze sie na nowo przyzwyczaic sie do auta - o wiele bardziej reaguje na koleiny i nierownosci... a przy 285/50 to bedzie masakra, imho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktos probowal opcjonalnego rozmiaru opon 285/50/18 jak tak to jak sie na tym jezdzi po naszych drogach

Tribeca nie ma 700 KM żeby potrzebowała czterech walcy drogowych. Wg mnie totalnie bez sensu - w kałużach i koleinach będzie dramat. Pomijam już fakt że w tym rozmiarze to wybór modeli dobrych opon jest delikatnie mówiąc sredni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co sądzicie o oponkach Bridgestone Dueler Sport 255/55R18?

Ktoś z użytkowników Tibeci ma doświadczenie z tym modelem?

 

Przejechałem 300km w deszczu na oryginalnych GoodYearach LSach mających 4 lata i jestem pewien, że chcę je wyrzucić! Przód ucieka, ABS się załącza, a aquapling występuje non stop :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o oponkach Bridgestone Dueler Sport 255/55R18?

Ktoś z użytkowników Tibeci ma doświadczenie z tym modelem?

 

Przejechałem 300km w deszczu na LSach mających 4 lata i jestem pewien, że chcę je wyrzucić! Przód ucieka, ABS się załącza, a aquapling występuje non stop :shock:

Jeżeli zalezy Ci na bdb zachowaniu na asfalcie, a szczególnie mokrym to przy tak szerokich kołach wybrałbym opone typowo drogową, a odpuścił wszelkiego rodzaju pseudouniwersalne 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o oponkach Bridgestone Dueler Sport 255/55R18?

Ktoś z użytkowników Tibeci ma doświadczenie z tym modelem?

 

Przejechałem 300km w deszczu na oryginalnych GoodYearach LSach mających 4 lata i jestem pewien, że chcę je wyrzucić! Przód ucieka, ABS się załącza, a aquapling występuje non stop :shock:

widac jestes wybredny... :P:mrgreen: albo zbyt szybko jezdzisz :wink:

 

tez jezdzilem na LS2 w deszczu i opony sie zachowywaly calkiem przyzwoicie, nie odczulem zadnego dramatu

 

chcialem jakies normalne letnie opony (np. Uniroyal Street 4x4 Rallye), ale nie znalezlem nic w sensownej cenie i w koncu postanowilem "dojezdzic" fabryczne LS2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jestem wybredny ale jak auto z automatem (dodam, że wcale nie za żwawe) zrywa przyczepność wszystkimi kołami na mokrym asfalcie przy zjeździe z ronda, to chyba nie jest najlepiej.

Lepiej kupić opony niż płacić za blacharza albo, co gorsza, zrobić sobie lub komuś krzywdę.

 

Może moje LSy już są za stare.

 

lukass, a Bridgestone Dueler Sport 255/55R18 to nie szosowe są?

 

post-5343-135184467229_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jestem wybredny ale jak auto z automatem (dodam, że wcale nie za żwawe) zrywa przyczepność wszystkimi kołami na mokrym asfalcie przy zjeździe z ronda, to chyba nie jest najlepiej.

Lepiej kupić opony niż płacić za blacharza albo, co gorsza, zrobić sobie lub komuś krzywdę.

 

Może moje LSy już są za stare.

 

lukass, a Bridgestone Dueler Sport 255/55R18 to nie szosowe są?

 

[attachment=0]Bridgestone.jpg[/attachment]

Chodziło mi o zasadę co do ogółu. Te Bridge to oczywiście szosówki, choć oceny mają srednie http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

ja ma zimowki pirelli ice&snow i nie narzekam a co do lata to nie wiem bo fabryczne zdarlem i mysle co kupic na wiosne

 

-- Cz paź 25, 2012 7:40 pm --

 

ja ma zimowki pirelli ice&snow i nie narzekam a co do lata to nie wiem bo fabryczne zdarlem i mysle co kupic na wiosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

jakie macie propozycje opon w końcu powoli kończy się zima ja raz kupiłem do audi a8 Vredestein Ultrac SUV Sessanta jestem z nich zadowolony do suv tez maja takie tylko wzmocnione z opinii osób które je założyli wynika ze sa ok albo ekstra może warto zaryzykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie macie propozycje opon w końcu powoli kończy się zima ja raz kupiłem do audi a8 Vredestein Ultrac SUV Sessanta jestem z nich zadowolony do suv tez maja takie tylko wzmocnione z opinii osób które je założyli wynika ze sa ok albo ekstra może warto zaryzykować

ja na lato wybralem Uniroyal 4x4 Rallye Street - chodzilo mi przede wszystkim o dobre zachowanie sie na mokrym, a ponoc w tej wlasnie dziedzinie sa b. dobre

 

jak pojezdze troche, to cos skrobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

ostatnio przeczytalem rosyjski test opon o tribekowym rozmiarze 255/55-R18 :)

 

http://www.autoreview.ru/_archive/section/detail.php?ELEMENT_ID=128780&SECTION_ID=7291

 

wyniki:

 

1. Continental ContiSportContact 5 SUV, 9.0 pkt.

2. Goodyear Eagle F1 Asymmetric SUV, 8.9 pkt.

3. Michelin Latitude Sport, 8.8 pkt.

4. Pirelli Scorpion Verde, 8.6 pkt.

5. Bridgestone Dueler H/P Sport, 8.5 pkt.

6. Dunlop SP Quattromaxx, 8.5 pkt.

7. Nokian Hakka Z SUV, 8.4 pkt.

8. Toyo Proxes T1 Sport SUV, 7.9 pkt.

9. Federal Couragia F/X, 7.4 pkt.

10. Kumho Ecsta X3, 7.1 pkt.

11. Hankook Ventus ST RH06, 7.0 pkt.

 

 

koreanskie opony wypadly bardzo slabo... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...