Skocz do zawartości

Subaru 0% defektów!


Umbert

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy juz gdzies bylo opisane ale...

 

Svensk Bilprovning, to oni sa odpowiedzialni za wszystkie obowiazkowe coroczne przeglady samochodow w SWE, opublikowl ostanio zestawienie danych z przeprowadzonych przegladow posrod 3- i 10-letnich samochodów.

 

(Przez pierwsze 3 lata przeglady nie sa obowiazkowe.)

 

Na 100 testowanych 3-letnich samochodów sredniej klasy piec modeli wyladowalo na pierwszym miejscu. Dwa z nich to Subaru z 0% defektow! Subaru to jedyna marka w tescie której modele przeszly test conajmniej dwa razy lepiej niz ”sredni” samochód w tej klasie.

 

W tescie samochodów 10-letnich Subaru wyszlo tak samo dobrze. Dwa modele Subaru zajely 1 oraz 4 miejsce na liscie 100 testowanych samochodów.

 

Pozostaje mi tylko pogratulowac wszystkim dobrego wyboru!

 

I znalazlem jeszcze cos:

 

Impreza najlepszy zakup uzywanego samochodu wedlug Szwedzkiego Urzedu Konsumenta. Oni takze opublikowali liste bezusterkowych 7-letnich uzuwanych samochodow sredniej klasy. Tylko 2% testowanych samochodów mialy jakies problemy podczas testów.

 

3 Subaru na topie w liscie:

 

1. Subaru Impreza 2% mialo zastrzezenia (112 620 km)

2. Toyota Corolla 2% mialo zastrzezenia (98 940 km)

3. BMW Z3 3% mialo zastrzezenia (52 780 km)

4. Subaru Legacy Kombi 4% mialo zastrzezenia (142 250 km)

5. Toyota Carina 4% mialo zastrzezenia (127 240)

6. Subaru Legacy 5% mialo zastrzezenia (152 880 km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bym sie niebardzo zgadzal z tym zimnem i konserwacja. Moze daleko na pólnocy owszem, w gorach, bo tam jest tak pieronsko zimno ze sól nie pomaga a sniegu po 3 metry. Ale tam nei ma dróg! natomiast 70% ludnosci ma w góry dalej niz do Wenecji, grubo ponad 2000km z Malmoe. Tak 3/5 kraju jest sypne sola, czasem jakas mieszanka z cukrem (!) experymentalnie, ewentualnie niektore miasta piachem, ale autostrady zawsze sola, i to dosc dlugi okres czasu. Jak juz ta sól cie nie zezre to latem masz inna, w morskim powietrzu. Jak by nie bylo, dlugie wybrzeze i najwiecej ludzi mieszka po kantach bo w srodku same kamienie i swierki. Wychodzi na to ze Subaru sie raczje niezle konserwuje juz w Japoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by to powiedzieć: zimno konserwuje :mrgreen:

 

Australijskie ciepło też :wink: Dowód- zdjęcie licznika przebiegu w OBK '01 :wink: z tego co pamiętam obyło się bez problemów podczas eksploatacji :wink:

 

to gość chyba nic nie robił tylko jeździł :wink: ale wynik jest bardzo dobry to tak już serio mówiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak to na 99% samochod nie byl uzywany przez jedna osobe... bo jest to fizycznie nie wykonalne (chyba, ze ktos chcial rekord Guinessa pobic). Wiec albo jest to prowokacja albo samochod byl miedzynarodowym srodkiem transportu jakiejs firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego bedzie świadkiem w procesie beatyfikacyjnym. a tak na serio to 500km dziennie to jeszcze nie tragicznie (nie wiem czy ich siec autostrad dorównuje naszej) ale nawet w naszym kraju znam ludzi którzy w tych korkach potrafią dzień w dzień takie przebiegi robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesety OGS musze przyznać ci racje, kupy sie moja hipoteza nie trzyma, na pojazd miedzygalaktyczny subaru też nie wygląda a zegar nie jest wyskalowany w latach świetlnych. No nie ma wyjścia czasami wnuczka musi pożyczać od dziadka samochód, "taką mam koncepcje" (niewiadomo czy licznik nie cofany :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bym sie niebardzo zgadzal z tym zimnem i konserwacja. Moze daleko na pólnocy owszem, w gorach, bo tam jest tak pieronsko zimno ze sól nie pomaga a sniegu po 3 metry. Ale tam nei ma dróg! natomiast 70% ludnosci ma w góry dalej niz do Wenecji, grubo ponad 2000km z Malmoe. Tak 3/5 kraju jest sypne sola, czasem jakas mieszanka z cukrem (!) experymentalnie, ewentualnie niektore miasta piachem, ale autostrady zawsze sola, i to dosc dlugi okres czasu. Jak juz ta sól cie nie zezre to latem masz inna, w morskim powietrzu. Jak by nie bylo, dlugie wybrzeze i najwiecej ludzi mieszka po kantach bo w srodku same kamienie i swierki. Wychodzi na to ze Subaru sie raczje niezle konserwuje juz w Japoni.

Tak, Svensony uzywaja soli jeszcze latem. Trudno w to uwierzyc, ale to prawda.

A kiedy? Duzo jest tam drog szutrowych przez rozne wioseczki. Te szutrowe drogi latem sypie sie sola, która wiąże wilgoć i się tak koszmarnie nie kurzy jak u nasz.

Z kolei u Norwegów widziałem soli prawie zero. Widzialem za to zalodzone na grubo, równa warstwą lodu drogi i przez to przejechane jakims grzebieniem wzdł€ż - głeębokie rowki na całej długości. Na kolcach bez problemu, na zimowych - na których ja jechałem, też da się żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gostek na zdjeciu przejechal 807 810 km swoim Outbackiem. Na ostatniom przegladzie zero zastrzezen. Oryginalny silnik i skrzynia biegow!!! Facet jest na rencie i dorabia sobie rozwozac przyczepy campingowe po Szwecji.

 

Gostek twierdzi ze inne marki wytrzymuja okolo 2 lat, a odkad przezucil sie na Subaru wystarczaja mu 2 auta na 10 lat. Outback to rocznk 99, mial przejechane 12000km kiedy on go kupil w 2000.

 

Na serwisie byl 60 razy! Silnik i skrzynia oryginal, wymienili mu uszczelki pod glowica przy 680 000km. Do tego wymienili kilka lozysk w przednim diffie i oba lozyska w kolach na tyle. Amortyzatory, sprezyny i wydech niezmienione do tej pory!!!!!

 

Totalny respekt dla Subaru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...