Jump to content

Zzera tylne opony, dlaczego ?


Legacy96

Recommended Posts

Chcac zmienic opony na zimowe przyjrzalem sie dokladniej letnim. Pol roku temu byly nowe, teraz maja przejechane ok. 12 tkm. Wszystkie wyzabkowane, z przodu bardziej niz z tylu, ale rownomiernie. Natomiast opony tylne po zewnetrznej stronie sa bardziej zuzyte niz po wewnetrznej, ogolnie tylne sa bardziej zuzyte niz przednie. Co jest nie tak ? Za duza czy za mala zbieznosc z tylu ? Bo chyba z tylu nic wiecej sie nie ustawia ?

Link to comment
Share on other sites

Bylem w serwisie Subaru, okazalo sie ze zbieznosc z tylu wynosila 1 cm... :evil: jakim cudem przy poprzednim ustawianiu w serwisie oponiarskim komputer pokazal ze wszystko jest ok ? Teraz bede mierzyl centymetrem po ustawianiu geometrii czy jest mniej wiecej ok. Nauczka kosztowala dwukrotne ustawianie zbieznosci, zwiekszone zuzycie paliwa i dwie nowe opony zjechane na obrzezach :twisted:

Link to comment
Share on other sites

suberet, ząbkowanie występuje nie tylko przy padniętych amorkach ale również przy źle ustawionej geometrii. Oponiarze mówią, że niektóre opony z racji konstrukcji są bardzo wrażliwe nawet na niewielkie uchybienia w geometrii. :)

Link to comment
Share on other sites

Badanie amorków wykazało stan nówka nie śmigana przy 115kkm przebiegu.

Niestety metoda pomiaru sprawności amortyzatorów jest niemiarodajna. Aby sprawdzić faktyczny stan zawieszenia trzebaby wymontować każdy amor i poddać badaniu na stanowisku laboratoryjnym. Uzyskaną charakterystykę należałoby porównać z charakterystyką fabryczną. Fajny wykres, na którym pięknie widać, która faza pracy niedomaga. Niestety koszta ogromne i pewnie niełatwo znaleźć specjalistów ze sprzętem pomiarowym.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...