Skocz do zawartości

Klejenie szyby


inzynier_mamon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jechałem sobie samochodem i nagle jakiś okruch skalny przy.... znaczy mocno uderzył w przednią szybę. I powstało malutkie pęknięcie. I trzeba skleić. I teraz pytanie - czy ktoś z Was robił juz taką rzecz i zna godny polecenia warsztat w Warszawie ? Bedę wdzięczny

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze naklej kawalek przezroczystej tasmy na to pekniecie zeby nie dostal sie tam brud,kurz i tluszcz.Potem musisz podzwonic po najblizszych firmach zajmujacych sie szybami samochodowymi i zapytaj-teraz wiekszosc zajmuje sie naprawa pęknięć.Jezeli pekniecie jest na wysokosci Twoich oczu to nie polecam naprawy, ktora polega na wstrzyknieciu specjalnej zywicy w pekniecie i jego wypelnienie co w wielu przypadkach powoduje efekt soczewki lub znieksztalcenia obrazu.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szyba do z modelu 2002 będzie pasowała do modelu 2004 ?? Jeśli tak to mogę po okazyjnej cenie sprzedać ponieważ mam jedną zbędną - zamówiłem w ASO ale strasznie przeciągali więc załatwiłem gdzie indziej, potem się okazało że przyszła do ASO no i miałem dwie, jedną zamontowałem druga została

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z klejeniem trzeba bardzo uważać i szukac jak najlepszego zakładu..

w jednym aucie kleiłem 2 odpryski w JAANie w Tychach , Pan skleił wszystko pięknie a na 2 dzień miałem pajęczyny o średnicy 3-5cm i szybe na szrot...

polecam się popytać znajomych żeby na amatorów tak jak ja nie trafić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było na forum, juz o klejeniu, chcesz mieć pewność kup szube nową. Jeździsz w dalsze trasy, za granice kup nową. Znajomy raz kleił niewielką ryse i wszystko było ok dopóki będąc na wakacjach w bratnim zaprzyjaźnionym kraju na skutek gorąca szlag jej nie trafił i kilka dni urlopu poszło na szukanie szyby i warsztatu, a auto to popularny model nie to co foryś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dwa razy kleiłem w JAAN Auto Glass na Połczyńskiej, ostatnio 3 tygodnie temu. Spisali się naprawdę świetnie. Koszt 100 pln (podobno gdzie indziej ok. 80) ale dają gwarancję na swoją usługę. Poza tym mają w świetnych cenach nowe szyby jakby ta nie nadawała się do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleiłem niestety kilka szyb w Mazdzie 626 , Hondzie Accord, ostatnio w Saabie

wynik b. dobry ostatnie klejenie w Jaan Auto Glass - polecam

pozostaje co prawda maleńka kropka ale nie jest uciążliwa a gdy wymienisz

szybę to jak za chwilę uderzy następny kamień - to będzie ból........

dlatego lepiej kleić dopóki można......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zgodnie z radą kolegów pojechałem do Jaan Glass. Rzeczywiście, zrobili to niemal od ręki (trzeba było rozgrzać szybę). Kosztowało 100 PLN brutto, usługa i obsługa bardzo OK. Dodatkowo dostałem pisemną dożywotnią (tylko na czyje życie :twisted: ) gwarancję, że szyba od tego punktu nie będzie się dalej rozłazić. Gdyby jednak tak się stało, to oczywiście wymiana na nową bezpłatnie. Dodatkowo, jeśli w ciągu roku szyba pęknie w innym miejscu, wówczas wymiana gratis. Tak więc wyglada w porządku.

Zapytałem z ciekawości - nowa szyba do Forestera z wymianą około 1200 brutto

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zgodnie z radą kolegów pojechałem do Jaan Glass. Rzeczywiście, zrobili to niemal od ręki (trzeba było rozgrzać szybę). Kosztowało 100 PLN brutto, usługa i obsługa bardzo OK. Dodatkowo dostałem pisemną dożywotnią (tylko na czyje życie :twisted: ) gwarancję, że szyba od tego punktu nie będzie się dalej rozłazić. Gdyby jednak tak się stało, to oczywiście wymiana na nową bezpłatnie. Dodatkowo, jeśli w ciągu roku szyba pęknie w innym miejscu, wówczas wymiana gratis. Tak więc wyglada w porządku.

Zapytałem z ciekawości - nowa szyba do Forestera z wymianą około 1200 brutto

 

Pozdrawiam

 

Ciesze się, że wszystko OK. Co do ceny szyby, to mi powiedzieli coś ok. 650 pln do STi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem z ciekawości - nowa szyba do Forestera z wymianą około 1200 brutto

 

Wymieniałem niestety zeszłej zimy przednią szybę w Mondeo (też kamyk, ale rozeszło się momentalnie i ponoć nie dało się już skleić). O zgrozo, koszt: 2800 pln brutto (szyba była podgrzewana) - poszło oczywiście z AC :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"TRZASK - ULTRA B-O-N-D"

Reguły k/W-wy

ul. Królewska 2A (róg ul. Regulskiej)

22/7980000, 501141799

 

Mój ojciec tam kleił, wzięli 70zł, dali rok gwarancji. :D

 

 

Jak narazie jest OK, a tez trafił kamień i jest jakieś 1cm peknięcie. Jak będzie pękac - zwracają kasę za klejenie. :roll:

 

 

Mam nadzieję, że pomogłem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...