Skocz do zawartości

Modyfikacja audio a gwarancja


litschauer67

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za odpowiedź. Ciekawy jestem czy będziesz zmieniał głośniki chociaż w drzwiach przednich. Jeśli tak to jakie interesuje mnie sposób osadzenia głośników. Z tego co dzisiaj zauważyłem to forek ma nieregularny kształt maskownicy w drzwiach przednich - w tylnych nie popatrzyłem :? - i sam zastanawiam się jak ten problem rozwiązać aby ucho i oko były jednakowo zadowolone :D .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Ltschauer67, tutaj ostatnimi dniami się zastanawiam -i może ktoś nam podpowie, bo jak już rozbiorę drzwi, to czy odkręcając oryginalne głośniki, bez żadnych zbędnych przeróbek, można by wpiąć tam coś słuszniejszego o tej samej średnicy 165mm? Podkreślam - bez dodatkowych kabli, zwrotnic i innych dupereli - bo na tym się nie znam za dobrze - a potrafję odpiąć przewody z głośników i podpiąć do tych samych przewodów nowe głośniki (ba - nawet sobie mogę zlutować, jak nie ma tam gotowego konektora). Ale nic po za tym. Czy ktoś coś możę podpowiedzieć? Na elektrodor.pl widziałem dystanse - ale na moje chłopskie myślenie skoro dodam tam jakieś dystanse (czyli przykręce je do czegoś) to jakbym odsunął płaszczyznę głośnika o grubość takiego dystansu i czy w związku z tym tapcerka drzwi spowrotem trafi na swoje miejsce jak ją ponownie założę i przestrzeń w nij dla głośnika nie będzie za płytka... hmm?

No i na koniec, jak już ktoś się zna na audio, to czy może polecić po spełnieniu powyższego jakieś pasujące tutaj głośniki 165mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy - zobaczymy. Niech wypowiedzą się inni forumowicze, może ktoś z nich przerabiał już ten temat. Też chciałbym mieć jakieś "prawdziwe" głośniki ale musiało by to iść w parze z estetyką i fachowym podejściem do tematu. Postaram się w poniedziałek zadzwonić do firmy rzeszowskiej i delikatnie podpytać jak oni to rozwiązują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to, skoro maty przyszły - 2 szt. STP Standardplast Silver oraz 1 szt.STP BTP 5 Gold, to pora na weekend z robotą :)

I teraz zastanawiam się, co gdzie. Sądzę, że STP Silver - okleję nim bagażnik, czyli "rozbiorę" podłogę :). Wygląda na to, że bez inwazyjna to robota, podnieść podłogę - wyciągnąć koło, graty, wkład i kilka pianek - oczywiście ostrożnie. Następnie wykleić wnękę koła tym Silverem w miarę na bogato, myślę, że parę innych płaskich powierzchni, które zastanę tam po rozbrojeniu bagażnika - także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Ci zapału i całej tej pracy ( nie znaczy to, że sam jestem leniwy lub ręce mi do tego typu prac nie pasują :mrgreen: ) i ciekawy jestem efektów. Będziesz sporządzał jakąś dokumentację fotograficzną ?

Dzisiaj jechałem drogą szutrową i z tyłu miałem cały czas "karabin maszynowy" od drobnych kamieni uderzających w nadkola - wrażenia akustyczne bezcenne.

Powodzenia Kadrowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litschauer - będę robił dokumentację foto, jasne - każdy etap pokażę tutaj :) albo podlinkuję jakiś szybki toutorial sklejony na szybko w wordpressie. Też nie lubię tego głuchego bębnienia z bagażnika.

W sobotę dzień pierwszy "zabawy".

 

-- Pt mar 02, 2012 10:25 pm --

 

No.... i po ptakach.

Poświęciłem dziś wieczór by zrealizować zadanie, do którego się przygotowywałem.

Bingo. Bagażnik wygłuszony - efekt - świetny. Tak jakby w kinie domowym wyłączyć oba głośniki z tyłu - jest pełna kultura - przejechałem się kilka km na różnych prędkościach i nawierzchniach - robi wrażenie. I od razu teraz czuć, że drzwi to naprawdę wymagają wygłuszenia, bo dźwięki teraz przez nie wyraźnie przedostają się do wnętrza. Resztę opiszę jutro, jak zrzucę zdjęcia i przygotuję opis. Bo mam przy tej okazji też kilka pytań, które urodziły się podczas tej operacji.

 

-- So mar 03, 2012 6:40 pm --

 

A więc wklejam link do dokumentacji fotograficzno opisowej powyższego działania - czyli wygłuszenia komory bagażnika.

http://www.kadr.nazwa.pl/www/subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Litschauer67, tam będę wrzucał to i tamto. Niebawem sposób zamocowania bezinwazyjnego - CB :)

No właśnie na razie nie mam żadnego pomysłu - widzę, że tutaj raczej nikt się nie orientuje co i jak, bo cisza w tej kwestii - więc pozostaje tylko zabrać się i rozebrać drzwi, a potem sprawdzić, choć wolałbym już być przygotowany przy jednej rozbiórce - wygłuszyć i zmienić głośniki - wiem, że dystans powoduje, iż nie ma rezonansu na pudle/obudowie drzwiowej - ale nic po za tym nie wiem. A nie mam zamiaru nic zmieniać od strony zewnęrznej - wizualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kadrowy - temat wyciszenia i jakiegoś poprawienia audio w Foresterze diesel nęka mnie od dawna. Obczytałem forum, brak mi czasu i odwagi do podjęcia się wyciszania, choć bagażnik - w Twoim wydaniu - widzę, ze nie jest trudny. Czy od marca poczyniłeś dalsze prace wygłuszające i jak z poprawą audio? Chyba nie będę jedynym, którego to interesuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

To po kolei.

Od tamtego czasu wyciszyłem jak na razie dodatkowo, ale i za jednym razem:

 

- klapę bagażnika - niestety mały aparat wtedy był z córką na wycieczce - więc dokumentacji nie robiłem - ale uznałem, że banalna - demontaż jest bardzo prosty, wewnątrz wykleiłem tym samym materiałem co poprzednio bagażnik - efekty: słyszalne, ale i dodatkowo nic nie dzwoni z klapy, nic nie brzęczy i klapa nie udaje tuby rezonansowej. Warto było - koszt. ok. 80 zł. Resztę materiału wykorzystałem na podklejenie tablicy rej. z tyłu. Czas pracy - ok. 2 godziny. Klapa bagażnika zamyka się teraz cudownie cicho i delikatnie, wystarczy, że z małej odległości puszczę i już zaskakuje. Czad.

 

- wykleiłem pianką stp. plastykową listwę za tylnymi siedzeniami - ona brzęczała na wybojach bardzo... teraz cisza. Poniżej zaznaczona na zdjęciu.

 

- zamontowałem stację multimedialną Alpine z navi oraz dvd (zdjęcie poniżej). Podpiąłem już niemal wszystko - zostało mi jeszcze popięcie sterowania z kierownicy oraz sygnał kamery cofania. Link do prawdopodobnego kabelka, który sprawi, że kierownica będzie banglać: http://www.kawu.pl/foto.php?Id=1793

Kabel do kamery cofania - tutaj jest kłopot, więc chyba zrobię to ręcznie, bo gotowych przejściówek nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...