Skocz do zawartości

amortyzator sti


ramzes

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli blachy są przygięte to je wyprostuj i załóż podczas skręcanie wyprostują się idealnie bo je dociśniesz do piasty

 

a wiesz że materiał sie uplastycznia - ja bym takich operacji nie polecał, za chwile się zegnie w tym samym miejscu ...

 

tylko złom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to choroba tych amorów, gną się te mocowania, możesz odkręcić z dołu śrubę, wyjąć wkład, potem wyprostować te blachy i dospawać na nie drugie o takim samym kształcie, to się wzmocnią, ale wtedy w ekstremalnych sytuacjach zegnie się już sama rura, a nie blacha...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A wie ktoś czy można zastosować

Są rozieralne, tutaj masz dokładny opis ze zdjęciami, przy okazji nasmaruj sobię lagę co by nie zaczęła stukać.

 

 

http://www.subarufor... ... ics-29677/

A wie ktoś, czy można do tego zastosować smar litowy o zwiększonej stabilności, tylko zielony, bo nigdzie nie mogę namierzyć tego białego. No chyba, że macie namiary na ten z opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edek2006

 

 

http://majsterkowani...500g-CX-80/9800

 

Taki, jest dobry i teraz jakiś tanszy :D

Mam u siebie innego producenta, ale ma praktycznie identyczny opis. Pytanie czy to co przesłałeś to jest zielony czy biały kolor, czy może to nie ma żadnego znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to choroba tych amorów, gną się te mocowania, możesz odkręcić z dołu śrubę, wyjąć wkład, potem wyprostować te blachy i dospawać na nie drugie o takim samym kształcie, to się wzmocnią, ale wtedy w ekstremalnych sytuacjach zegnie się już sama rura, a nie blacha...

 

To chyba zdrowo trzeba wpaść w żeby to skrzywić ? przecierz to jest dosć solidne

Jak tak zrobi to już mu się na pewno nie wygnie ,to tak z blochy ok 3-4mm by pasował zrobić tylko wyedy śruby mogą być za któtkie

 

ramzes zapodaj zdjęcie jak to jest sprzywione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to choroba tych amorów, gną się te mocowania, możesz odkręcić z dołu śrubę, wyjąć wkład, potem wyprostować te blachy i dospawać na nie drugie o takim samym kształcie, to się wzmocnią, ale wtedy w ekstremalnych sytuacjach zegnie się już sama rura, a nie blacha...

 

To chyba zdrowo trzeba wpaść w żeby to skrzywić ? przecierz to jest dosć solidne

Jak tak zrobi to już mu się na pewno nie wygnie ,to tak z blochy ok 3-4mm by pasował zrobić tylko wyedy śruby mogą być za któtkie

 

ramzes zapodaj zdjęcie jak to jest sprzywione

Grzesiek79 to temat z 2011, a ja go tylko odgrzebałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest taki jasny coś jak jasny miód ,mam rózne smary w domu i ten co podesłałem wydaje mi się naj lejlepszy ,dobrze przylega, nie jest jak galaretoa że mozna go kroić czy jakiś wodnisty ,pewnie są lepsze :) co do koloru to nie wiem

 

O kurcze faktycznie z 2011 :blush::facepalm: już nic nie piszę

 

 

Bardzo dobre smary są od LOCTITE ,ogulnie kleje i tp

Edytowane przez Grzesiek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest taki jasny coś jak jasny miód ,mam rózne smary w domu i ten co podesłałem wydaje mi się naj lejlepszy ,dobrze przylega, nie jest jak galaretoa że mozna go kroić czy jakiś wodnisty ,pewnie są lepsze :) co do koloru to nie wiem

 

O kurcze faktycznie z 2011 :blush::facepalm: już nic nie piszę

 

 

Bardzo dobre smary są od LOCTITE ,ogulnie kleje i tp

Spoko< dzięki wielkie bo bardzo pomogłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji tego smaru

jest podane, że działa w temperaturze do -20 stopni. Nie za mało?

Lotos ma -30: http://allegro.pl/sm...3648399985.html

 

Pewnie jest lepszy ;)

 

To i tak jest ratowanie umrzyka ,takie smarowanie.

Jak coś już jest wytarte i ma luz to jest tylko dorazne podratowanie i nie zawsze skuteczne na długo.

Trzeba by tam było pompować smar często ale to jest za dużo pracy żeby to rozbierać i smarować, jest tylko jedno wyjście żeby to raz rozebrać i smarować potem często ale bez rozbierania ,albo dorobić nowe tuleje tylko o innych wymiarach ,nie chodzi mi tylko o średnicę

Edytowane przez Grzesiek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edek2006

Jeśli potrzebujesz taki smar to ja mogę oddać to co dostałem od Pana z Zerkopol.

Chciałem by mi dorobił nowe włady bo stare pukały. Pan nawet się nie schylił :) i stwierdził że mam amory niezozbieralne ale mogę se nasmarować i dał mi jakiś specjalistyczny smar - nie wiem co to (sam nie miał ochoty tego robić :)).

Jak bym wiedział co i gdzie nasmarować to bym to zrobił ale amory wymieniłem na Ultra SR a stare okazały się rozbieralnymi z STI :) (jeszcze ktoś je odkupił) a smar został (taki jasny można powiedzieć beżowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te amory pukają dlatego, że wycierają się z braku smarowania panewki po których porusza się tłoczysko. Jak początkowe stadium, to podobno przesmarowanie pomaga (może wygłusza tylko). Jak bardziej zużyte, to nie ma powodu, żeby smarowanie pomogło. Może ciągle amory pukają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te amory pukają dlatego, że wycierają się z braku smarowania panewki po których porusza się tłoczysko. Jak początkowe stadium, to podobno przesmarowanie pomaga (może wygłusza tylko). Jak bardziej zużyte, to nie ma powodu, żeby smarowanie pomogło. Może ciągle amory pukają :)

Po przesmarowaniu nie było najmniejszej zmiany. Auto ma dopiero niecałe 50 tyś, więć nie powinno być jeszcze takich objawów jak piszesz, tym bardziej, że pukanie dopiero co się pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...