Skocz do zawartości

Subaru Justy 1.2 94 r


ubot

Rekomendowane odpowiedzi

Jak szybko mogę jeździć z napędem na 4x4 ?

Czy mogę włączać i wyłączać napęd 4x4 w czasie jazdy czy tylko jeśli zatrzymam furkę ?

 

Prędkość nie ma znaczenia ja przy 120 jak mnie pamięć nie myli włączałem i wył! Radził bym jedynie nie parkować na 4wd bo są w tedy zbyt duże naprężenia przy max skrętach i może coś nie wyczymać :wink:

 

Co do tych 8 litrów to cienko! JA teraz w zimę wyciagłem 7.5 litra po mieście :mrgreen: plus mam szersze oponki :roll:

 

Awaryjność:

Zrobiłem w ciągu pół roku 12 tys i jedyne co to raz pasek rozrządu spadł. A tak nic nie przewidzianego nie wypadło :twisted: ZA TO KOCHAM TO AUTO

 

Z innych, ale w liczonych w koszta to miałem robioną generalke silnika, wymienione przeguby, zregeronowane amortyzatory, ale to przez zimowe koła :mrgreen: klocki hamulcowe gumy na drążkach stabilizacyjnych i i i to chyba wszystko co włożyłem w moje subaru a i alternator poszedł przez jakieś spięcie spowodowane zalaniem jednej z wtyczek pod maską finito nic więcej :roll:

 

Jeśli dba się o auto wymienia wszystkie płyny i części które wiadomo że wcześniej się już kończą 8) to auto jest nie do zdarcia :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Konkrety panowie do sedna sprawy prosze.

Jak szybko mogę jeździć z napędem na 4x4 ?

Czy mogę włączać i wyłączać napęd 4x4 w czasie jazdy czy tylko jeśli zatrzymam furkę ?

Gdzie mogę znaleźć wykaz części do tego modelu.

Czy istnieje cos takiego jak książka naprawcza w języku polskim oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąkrety panowie do sedna sprawy prosze.

Jak szybko mogę jeździć z napędem na 4x4 ?

 

Tak szybko, jak potrafisz.

I pisze sie konkrety :roll:

 

Czy mogę włączać i wyłączać napęd 4x4 w czasie jazdy czy tylko jeśli zatrzymam furkę ?

 

Mozesz w czasie jazdy.

 

Gdzie mogę znaleźć wykaz części do tego modelu.

 

Poszperaj w necie. Moze profesor googlowski pomoze?

:roll:

 

Czy istnieje cos takiego jak ksiąrzka naprawcza w języku polskim oczywiście.

 

Nie istnieje.

I pisze sie ksiazka.

:roll:

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jesli w czasie jazdy słysze wielkie ŁUUP!! jak włączam napęd bądź wyłączam.
Wiesz, właz przez który wychodzą dodatkowe krasnoludki jest ciężki...

 

W Imprezie przy ruszaniu czasami można usłyszeć dźwięk pomiędzy klik a stuk, jak by się właśnie wał i wszystkie "trybiki" zaczynały obracać. Jeśli tyle elementów w Justy musi się nagle i to w czasie jazdy zacząć kręcić to pewnie towarzyszy temu jakiś dźwięk. Niech lepiej się wypowiedzą ujeżdżacze Justysi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak tam takie małe krasnoludki chodzą i biorą małe ilości narkotyków krowy latają i maja wielkie malutkie skrzydełka, na których się delikatnie ugaszą.

Wracając do koni to ja nie wiem, ale może kolega wie i on to na pewno cos o tym powie, bo zna się na tym jak nikt.

A normalnie to można i czasem nie można, ale to sam musisz sprawdzić.

 

 

Dziękuje kolega za tak wspaniałe odpowiedzi polecę to forum każdemu, kto chciałby się troszkę pośmiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolega za tak wspaniałe odpowiedzi polecę to forum każdemu, kto chciałby się troszkę pośmiać.

Coś Ty taki sztynwy? Konkrety, tylko na temat, tutaj są ludzie :) To jest forum Subaru, bardziej nawet towarzyskie niż techniczne :) Wyluzuj, poczekaj chwilę, aż do komputerów dojdą Ci co mają coś merytorycznego do powiedzenia, albo pomęcz ich na PW. Kilka osób naprawdę dobrych jest w tym temacie, ale nie siedzą tu 24h na dobę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę jak jest u mnie

włączając napęd podczas jazdy nie ma łup ,ale jest lekkie szarpnięcie i to się czuje

na postoju natomiast włączenia lub rozłączenia nie słychać i nie czuć

podczas jazdy 4x4 nie ma dodatkowych efektów dźwiękowych od strony napędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

U mnie przy włączaniu i wyłączaniu napędu na 4 koła występuje tylko szarpnięcie. Chociaż jak zdejme noge z gazu i wtedy przełączam na 2 kołą to da sie usłyszeć cichutkie pyknięcie i mocniejsze szarpnięcie, ale to raczej zrozumiałe. Co do dzwięków, to jak mam wpięte 4 koła to mi troche wyje dyfer przy wyższych prędkościach i głównie podczas hamowania silnikiem, ale się nie martwie bo mam jeszcze 3 :D

Pozdro,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

4wd najlepiej wrzucać w czasie jazdy (można włączać na luzie) prędkość jest nie ważna oczywiście w granicy rozsądku! :wink: Jak wcisniesz guzika to puść gaz i nic więcej żadnych luzów wciskania sprzęgła czy coś (sądzę że dlatego walneło) Tak samo z wył 4wd wystarczy tylko gaz puścić! Ja zawsze wył 4wd jak zmieniam bieg (nie traci się w tedy mocy) :mrgreen:

Ja coś jeszcze to proszę pytać! Chętnie pomogę! :!: Mogę nawet zademonstrować jak ktoś mieszka nie daleko mnie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie słychać takie lekki syczenie jak by się kółko naoliwione kręciło nie wiem z czego to ten dzwięk do mechanikiem mi daleko :oops:

Teoretycznie powinno być cicho nawet przy przełanczaniu napędów! Umnie nie ma nawet szarpnięcia 8) tylko jak się wsuchać w silnik to lekko dodatkowo syczy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zasada taka jak się jedzie z napędem na 4 to nie słychać żadnych dźwięków (cisza)

- jeśli wyje to znaczy ze cos jest nie tak

Czy dobrze zrozumiałem?

 

U mnie lupniecie slychac tylko przy zmianie napedu przy gazie wcisnietym do podlogi.

Jesli masz umiarkowane obroty podczas przelaczenia napedu, powinno byc cicho.

Jesli halasuje ci w kazdych warunkach - byc moze skrzynia wymaga przegladu i wymiany ktoregos lozyska.

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z napędem na 4 mogę kręcić ciasne kółeczka i nie obawiać się ze cos pierdyknie?

Jak szybko mogę jeździć z napędem na 4?

 

Nic nie pierdyknie, ale sa duze naprezenia napedu ze wzgledu na brak centralnego mechanizmu roznicowego - na suchym taka zabawa jest pozbawiona sensu, na sliskim autko jest do tego stworzone.

 

Co do predkosci - juz ci pisalem - tak szybko, jak potrafisz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubot:

 

zalezy jak długo chcesz justynke bezawaryjnie eksploatować.

 

A poniewaz moje libero ma układ 4x4 dzialajacy wg podobnych zasad co justynka to sie wypowiem:

 

1. wlacz/wylacz przy dowolnej predkosci (instrukcja w libero podaje do 120 km/h, starczy chyba?), bez wciskania sprzegal, wyrzucania na luz itp. jesli wszystko jest ok to nie ma zadnego łuuup, wlacza sie bezszelestnie, wylacza z niewielkim kliknieciem lub wogole bez.

 

2.Luuup to moje pierwsze libero robiło jak je kupiłem: miało do wymiany praktycznie wszystkie poduszki silnika/skrzyni biegów, oraz 2 poduszki przedniego dyfra - po wymianie poduszek problem znikął. jesli nadam masz łuup to juz niestety szukaj problemów wewnatrz. chociaz osobiście wątpię, raczej sie to nie psuje i jest trrwałe.

 

3. Układ 4x4 w justynce i libero jest sztywny - czyli zawsze ciągnie minimum 1 przednie i 1 tylne koło. spróbuj ostrożnie powoli zakręcić na suchej polnej drodze z wlaczonym 4x4 to poczujesz jak ciągnie kierownicę - chyba wystarczająca odpowiedz czy masz wariowac tym autem z właczonym 4x4.

 

zgodnie z klasyką prowadzenia aut terenowych ze sztywnym napędem 4x4:

 

-właczać tylko na sliskiej nawierzchni - sniegu, błocie itp

-zakręty pokonywać najwiekszym mozliwym łukiem

-nie używać na suchej nawierzchni !!!

-nigdy nie włączać/wyłaczać przy skręconych kołach, jedynie podczas jazdy na wprost

 

powyższe uwagi są "dmuchaniem na zimne" jednak znakomicie zabezpieczają przed uszkodzeniem napędu na skutek przeciążeń.

 

i tego radzę się trzymać - libero/justynka to są teoretycznie "zwykłe" samochody z dołaczanym 4x4 - ja uzywam tego stale na śniegu, ale przy manewrowaniu, nawracaniu zawsze wyłaczam.

za bardzo je lubie zeby niszczyc.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...