Skocz do zawartości

Silnik, rozrząd N/A 06 - wyciek oleju


Krk06

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z sielnkiem w tym samochodzie, chodzi dokaldnie o wyciek oleju. Olej wycieka spod rolki rozrzadu. Śruba została rozwiercona i doszła do komory ciśnienia oleju. Niesety objaw się pojawił kilka dni temu, po rozkręceniu okazało sie ze jest dziura i olej płynie pełną parą.

I pytanie za 100 punktów, wymianiac cały silnik i nie bawić się w rozkręcanie, czy wymienic sam blok silnika? I wymieniać wszystkie uszczelki itp?

 

Jakieś pomysły? A może ktoś ma silnik EJ20 ze zmiennymi fazami rozrzadu za przystepną cene do sprzedania? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagwintować otwór, wytoczyć szpilkę zamiast śruby, trochę ciaśniej, czyli odrobinę większą, żeby się bardzo ciężko wkręcała, tokarz będzie wiedział, i przy wkręcaniu użyć najgęstszego kleju do gwintów albo jakiegoś kleju do metalu, oczywiście po dokładnym odtłuszczeniu, jest szansa, że się uszczelni. na pewno bym nie wymieniał bloku ani motoru, chyba że się inaczej nie da...

 

jak zadziała, stawiasz litrowego Danielsa :D , powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym jest problem ze poprzedni właściciel tak zrobił i wiercac zaszedł za daleko. Po 2 latach odkad jezdze samochodem dopiero teraz wyszły objawy w postaci oleju. Mechanik doradził wymiane bloku lub całego silnika dla bezpieczenstwa.

Dzieki za radę chyba tak zrobie jak nic to nie pomoze bede szukał czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem silnik do podmiany rocznik 08 z Legacy o numerze - EJ204LTDLB. Oczywiscie moj silnik ma inny numer - EJ204LS8LB.

Czy te silniki dużo się rożnią? Co będzie trzeba zmienić przy przekładce?

Postawiłem na wymiane silnika dla pewności ze w czasie jazdy rozrzad się nie rozpadnie a ja sie nie znajde w czarnej d... i dla oszczedzenia czasu :) w koncu dzień bez jazdy Subaru jest dniem straconym :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...