Skocz do zawartości

Dakar 2012


Jumpman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 516
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Już nie aktualne

za stronką nasinadakarze:

Pilne! quady Łukasza i Maćka przeszły badania techniczne

30 grudnia 2011 17:36:42

Jest! maszyny naszych chłopaków przeszły pozytywnie badania techniczne przed rajdem. Emocji było sporo. Czekamy jednak na ostateczne rozstrzygnięcie sytuacji. Prawdopodobnie dla "hybryd" zostanie utworzona oddzielna klasa pojazdów. Ależ emocje!

 

 

Bardzo złe informacje dotarły w sobotni poranek z Argentyny. Jak dowiedział się Onet Sport, wszyscy polscy quadowcy zostali wykluczeni z głównej klasyfikacji z powodu nieprzepisowych maszyn.

 

Nie za bardzo rozumiem o co w tym wszystkim chodzi. Przygotowywali się wszyscy przez rok czasu i nagle się okazuje że ich sprzęt jest niezgodny z regulaminem? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTOCYKLE

1. Francisco Lopez (RCH) Aprilia 450 RXV 32.37

2. Marc Coma (E) KTM 450 +14

3. Javier Pizzolito (RA) Honda CRF 450X +27

4. Quinn Cody (USA) Honda CRF 450X +30

5. Kuba Przygoński (PL) KTM 450 +49

QUADY

Łukasz Łaskawiec (RMF Caroline Team) drugi ze stratą 33 sek.

Rafał Sonik 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw byłem czy jest (tzn to,że jest to się spodziewałem,ale gdzie) temat o dakarze :)

 

Budzę się po sylwestrze,włączam tv a tam Teleexspress i info,że quadowcy mogą sobie jechać ale i tak nie będą punktowani w generalce.

 

Tak jak ktoś tu juz napisał-jak to się mogło stac iż podczas konstrukcji maszyny na Dakar "przeoczyli" taki szczegół w regulaminie :!: :!: :shock:

 

Mnie też irytuje to,że gwiazda Dakaru u nas jest AMATOR Małysz,a uwaga nie jest skupiona na innyc ,którzy stanowią czołówkę w swych klasach :(

Dobrze ,że Rysiek z klanu nie startuje-tez byłby automatycznie gwiazdą Dakaru :evil::evil:

 

-- N sty 01, 2012 7:37 pm --

 

ale z drugiej strony: "Przepisy Dakaru odnoszą się bezpośrednio do przepisów FIM (Federacji Sportów Motocyklowych), która również nie zakazuje stosowania innych silników niż te, które są montowane do quada w fabryce." - powiedział Łukasz Łaskawiec. - "Co ciekawe w takiej konfiguracji quada skończyłem poprzedni Dakar na 3. miejscu i tym samym quadem zdobyłem podwójne Mistrzostwo Europy. Oczywiście mam wszystkie wymagane przez FIM dokumenty więc i decyzja sędziów o dopuszczeniu do rajdu wydawaje się przesądzona." - dodał Łoker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pismaki dają popis od samego początku ! Małysz zajął rewelacyjne 70 miejsce i "Były znakomity skoczek narciarski wyprzedził bardziej doświadczonych rywali, takich jak wspomniany Peterhansel czy Robby Gordon. " Ciekawe jakim cudem skoro Peterhansel dojechał trzeci, a Gordon 5

 

http://sport.wp.pl/kat,6371,title,Dakar ... caid=1da9c

 

Żałosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 WP Hołek już prowadzi :twisted: , ma naprawdę oolbrzymią szansę wygrać etap a potem :twisted: HOŁEK!!!

 

-- 2 sty 2012, o 19:36 --

 

A Łaskawiec zaraz z Sonikem zaliczą 1 i 2 miejsce dziasiaj :twisted: Polski Dakar może być, Przygoński 4 w generalce po dzisiejszym etapie, pięknie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...