Skocz do zawartości

OEM olej do skrzyni biegów i dyfra Impreza MY06


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

 

mam pytanie jaki olej jest OEMowym do Subaru Impreza 2.0 NA, do skrzyni biegów (5MT) oraz przedniego dyferencjału. Słyszałem, że jest to Shell Gear SL 80W-90, jednakże nie ma go juz w ofercie.

 

dziękuje i pozdrawiam,

Tapi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zalecany przez producenta jest olej przekładniowy 75W90 GL5. :lol:

Natomiast, jeśli chodzi o producenta oleju to nie ma to znaczenia, ponieważ każdy producent powinien spełnić określone normy lepkościowe i jakościowe.

TEORETYCZNIE, tak (podobnie jest z olejem silnikowym i innymi plynami eksploatycyjnymi, poza plynem chlodzacym wg. intrukcji zaleca sie stosowanie tylko oryginalnego "subarowskiego" plynu - przynajmniej tak bylo w starszych Subarakach)

 

ale w praktyce, z tego co wiem, dopoki auto jest na gwarancji, rozne kwiatki sie trafiaja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Panowie,

 

też słyszałem, że jeżeli parametry oleju są 75W90 i GL5 to powinno być OK, natomiast gdzieś czytałem i słyszałem tez na forum, że Shell do oleju Shell Gear SL 75 i 80W90 "dorzucił" coś specjalnie pod Subaru, stąd moje pytanie, tym bardziej, ze różne serwisy leja różne oleje - a to prawdę mówiąc mnie dziwi, ale poprzednich aut nie serwisowałem więc nie wiem jak jest z innymi markami :)

 

Pozdro

Tapi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Panowie,

 

też słyszałem, że jeżeli parametry oleju są 75W90 i GL5 to powinno być OK, natomiast gdzieś czytałem i słyszałem tez na forum, że Shell do oleju Shell Gear SL 75 i 80W90 "dorzucił" coś specjalnie pod Subaru (...)

tez o tym czytalem, i wiem, ze niektore spec. serwisy Subaru (nie-ASO :mrgreen: ) laly/nadal leja? tylko ten "magiczny" olej do 5MT, ale ja 4 lata bezproblemowo odjezdzilem Impreza GT (w ktorych to skrzynie uchodza za "plastelinowe" :mrgreen: ) ze "zwyklym" syntetycznym 75W90 GL5 w skrzyni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

eddie_gt4

 

no właśnie, co osoba to opinia, natomiast faktycznie jakiś tydzień temu zalałem Shella, zrobiłem ok. 600 km i jest duuuużo lepiej - ale kto wie, może gdybym zalał coś innego to też by nie było problemu :) (trudno powiedzieć, aczkolwiek na poprzednim oleju zrobiłem zaledwie 20 tys. km).

 

Nie ukrywam, że nie jestem jakoś specjalnie ortodoksyjny co do olejów, ale wygląda na to że to pomogło - nie zapeszam i czekam na następne kilometry. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...