Skocz do zawartości

hucząca skrzynia biegów Impreza WRX 03r


R1damii

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientuje się ktoś czym może być spowodowane huczenie w skrzyni biegów, na każdym biegu przy lekko wcisniętym pedale gazu ?

 

Jak się za to zabrać, co to może być dokładnie i czy to coś bardzo poważnego? Kosztownego?

 

Gdy jadę na biegu bez gazu to jest elegancko, nic nie szumi nie huczy ale gdy dodam minimalnie gazu słychać już skrzynie biegów. Dzieje się tak na każdym biegu. Na 1 mało słyszalne ale pewnie dlatego że niska prędkość.

 

Najbardziej słychać to w granicy do 3 tyś obr ponieważ silnik nie zagłusza skrzyni.

 

 

Nagrałem filmik, telefon był w okolicach lewarka zmiany biegów bo z tamtąd najbardziej dochodzi ten dźwięk.

 

Kupiłem niedawno samochód i przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni (poprzedni właściciel zapewniał że w ostatnim czasie zmieniał ten olej i wygląda że mówił prawdę ponieważ na szabelce jest bardzo czystko, można powiedzieć że przeźroczysty)

 

Link do filmiku z dźwiękiem huczącej mojej skrzyni biegów:

http://www.youtube.com/watch?v=wS3LlmnGkCY

 

 

 

 

Prosze o jakieś rady co polecacie zrobić w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

miałem podobne objawy w 2,0 N/A. u mnie dzwięk bardziej przypominał pisk i pojawiał się tylko przy dodawaniu gazu. Okazało się, że do wymiany były dwa łożyska w skrzyni, na wałkach łożysk były dość spore ubytki. Po wymienie łożysk skrzynia chodzi idealnie. Nie pamiętam dokładnie, ale za dwa łożyska zapłaciłem chyba 800 zł- musiały być sprowadzane z magazynu z terenu Niemiec z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję że wymiana oleju w skrzyni coś pomoże. Ale mówicie że to napewno łożysko? Więc nawet nie ma co próbować ze zmianą oleju?

Bo ten obecny jak na moje oko jest za rzadki. Może coś gęstszego?

 

I czy to było by łożysko głównego wałka skoro słychać to tylko przy wciśnietym pedale gazu? Puszczę gaz na biegu i ten dzwięk znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję że wymiana oleju w skrzyni coś pomoże. Ale mówicie że to napewno łożysko? Więc nawet nie ma co próbować ze zmianą oleju?

Bo ten obecny jak na moje oko jest za rzadki. Może coś gęstszego?

 

I czy to było by łożysko głównego wałka skoro słychać to tylko przy wciśnietym pedale gazu? Puszczę gaz na biegu i ten dzwięk znika.

 

podejdź do jakiegoś ogarniającego temat mechanika, niech się przejedzie, posłucha.

weźcie autko na podnośnik, stetoskop i też obsłuchajcie.

skrzynię, koła, napędy, wszystko co może wydawać jakieś niepokojące dźwięki.

 

to IMO jedyna metoda żeby podjąć decyzję co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ostatnio nic nie robię, tylko podpinam się pod różne tematy - podepnę się i tu :D Proszę o wybaczenie i wyrozumiałość, jestem świeżym nabywcą Imprezy i chcę ją kochać i dbać najlepiej, jak potrafię.

Na pierwszym i drugim biegu skrzynia wydaje specyficzny odgłos, trochę jak silnik odrzutowy. Ciężko to opisać - im wyższa prędkość obrotowa, tym wyższy dźwięk. Nie jest to pisk. Podobny dźwięk, już na wszystkich biegach dochodzi ze skrzyni z wrzuconym reduktorem. Gdzieś mi się obiło o uszy, że to normalka w Subaru. Jestem w stanie w to uwierzyć, podobnie mają benzynowe BMW. Ale czy aby na pewno jest to normalne?

edit:

nieco podobny dźwięk słychać przy początkowym przyspieszaniu w tym filmiku:

- może to most, a nie skrzynia?

 

Występują również okazjonalne problemy z wrzuceniem biegu wstecznego (pomaga ponowne wciśnięcie sprzęgła), oraz drobny... w zasadzie zgrzyt, to złe słowo - czuć czasami na lewarku zgrzyt, ale nie słychać go przy wrzucaniu dwójki. Ktoś się spotkał z czymś podobnym? W poniedziałek sprawdzę stan oleju w skrzyni.

 

Autko ma 100% oryginalny przebieg ~110 000km, trochę mnie przeraża, że mogłoby być coś nie tak ze skrzynią/mostem - szczególnie w kontekście legendarnej trwałości Subaru.

Edytowane przez ruyven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No od tego zacznę - w poniedziałek już jestem umówiony ze szwagrem (jakie to polskie :D ) i będziemy dłubać, sprawdzimy stan oleju najpierw. Niestety (albo i stety, dzięki temu chociaż mogę sprawdzić ten olej) - sklepy będą zamknięte i odwlecze się cała dalsza procedura. Ale przynajmniej będę wiedział jaki stan oleju w skrzyni - dyfer nie ma, jak mniemam, bagnetu? W ogóle dzięki Ricardo za tę całą pomoc :)

 

edit: ponoć ta skrzynia jest na linkach, może to taka specyfika? W Seicento jest podobnie :F

 

edit 2: generalnie, to oprócz tego, że trochę mnie to martwi, w ogóle mi nie przeszkadza - auto brzmi naprawdę zajedwabiście przy przyspieszaniu na 1 i 2 biegu dzięki temu :P Mam nadzieję, że TTTM :D

Edytowane przez ruyven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No od tego zacznę - w poniedziałek już jestem umówiony ze szwagrem (jakie to polskie :D ) i będziemy dłubać, sprawdzimy stan oleju najpierw. Niestety (albo i stety, dzięki temu chociaż mogę sprawdzić ten olej) - sklepy będą zamknięte i odwlecze się cała dalsza procedura. Ale przynajmniej będę wiedział jaki stan oleju w skrzyni - dyfer nie ma, jak mniemam, bagnetu? W ogóle dzięki Ricardo za tę całą pomoc :)

 

edit: ponoć ta skrzynia jest na linkach, może to taka specyfika? W Seicento jest podobnie :F

 

edit 2: generalnie, to oprócz tego, że trochę mnie to martwi, w ogóle mi nie przeszkadza - auto brzmi naprawdę zajedwabiście przy przyspieszaniu na 1 i 2 biegu dzięki temu :P Mam nadzieję, że TTTM :D

Jaka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został mi prawie komplet łożysk z GT99/00.

 

U mnie chuczało ale z lekko takim chrobotliwym dźwiękiem. Przyczyną była wiskoza,łożyska wymieniłem przy okazji. W związku z tym,że warsztat włożył własne , zostały 3 na 4 nowe oryginalne łożyska.

 

PS. Mam nowe,zafoliowane łożyska: subaru 806255010 i subaru 806230130.

 

Łożysko 806255010 do zastosowania:

http://www.ebay.com/...e-/321094267134

Łożysko 806230130 do zastosowania:

 

http://www.ebay.com/itm/SUBARU-OEM-806230130-Transfer-Case-Output-Shaft-Bearing-Bearing-Transfer-Case-/321094267044

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...