Skocz do zawartości

Sprzęgło + dwumas w SBD 2,0D - wymiana poza ASO a gwarancja


MForbi

Na jaki kolor prysnąć felgi OZ Crono do Białej Wanny  

64 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

To jest właśnie confidence in motion

Ironia o tyle bez sensu, że koła dwumasowe występują nie tylko w Subaru i problemy jakich mogą dostarczyć dotyczą wszystkich producentów stosujących to rozwiązanie.

W nowej 3-ce BMW (F30) stosowane jest koło trój-masowe :idea: Z tym dopiero będzie zabawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie confidence in motion

Ironia o tyle bez sensu, że koła dwumasowe występują nie tylko w Subaru i problemy jakich mogą dostarczyć dotyczą wszystkich producentów stosujących to rozwiązanie.

 

Jasne, tylko że to już moje trzecie auto z takim systemem. Nie wnikam, który jest lepszy/słuszniejszy etc. pół/jedno/dwu/trzy itd. masowy, uważam tylko, że żywotność sprzęgła w subaru diesel pozostawia wiele do życzenia i warto byłoby to wyjaśnić, gdyż tłumaczenia SIP, organizacja szkoleń itp. (swoją drogą szacunek) jakoś mnie nie przekonują, że 75000 to wystarczajacy przebieg by zabić sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymienialiśmy sprzęgło w legacy '08 D przy przebiegu 219tkm :idea:

To była pierwsza wymiana sprzęgła w tym aucie.

 

A ten samochód to nie "latał" czasem w tzw. trasach? Duży przebieg jak na dość młody rocznik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymienialiśmy sprzęgło w legacy '08 D przy przebiegu 219tkm :idea:

To była pierwsza wymiana sprzęgła w tym aucie.

 

A ten samochód to nie "latał" czasem w tzw. trasach? Duży przebieg jak na dość młody rocznik ...

 

Kupowanie subaru diesla do jazdy po mieście jest mało rozsądne.

Oczywiście, że głównie latał poza miastem, jednak tylko po Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymienialiśmy sprzęgło w legacy '08 D przy przebiegu 219tkm :idea:

To była pierwsza wymiana sprzęgła w tym aucie.

Czyli jednak potwierdza isę stara prawda, że trwałość sprzęgła zalezy od kierowcy ... . To bardzo dobra wiadomość !!

Zadam w związku z tym dwa pytania, za pozwoleniem :D :

1. Auto z hakiem holowniczym czy bez ?

2. Jaki powód stał się bezpośrednią przyczyną wymiany sprzęgła i w jakiej kondycji była dwumasa ?

 

Dzięki za uwagę :) , Pozdrawiam Serdecznie, Piotr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Auto z hakiem holowniczym czy bez ?

 

Bez.

 

2. Jaki powód stał się bezpośrednią przyczyną wymiany sprzęgła i w jakiej kondycji była dwumasa ?

 

Uszkodzenie łożyska. Auto służbowe. Jeżdżone do końca. Aż do uszkodzenia przedniej obudowy skrzyni (tulei pod łożyskiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Uszkodzenie łożyska. Auto służbowe. Jeżdżone do końca. Aż do uszkodzenia przedniej obudowy skrzyni (tulei pod łożyskiem).

 

Łożysko w skrzyni czy oporowe sprzęgła ?

Jaki pierwszy objaw ??

 

 

Oporowe sprzęgła.

 

 

Dla mnie objawem było to, że auto przyjechało na lawecie. Służbówka - się nie dowiesz jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymienialiśmy sprzęgło w legacy '08 D przy przebiegu 219tkm :idea:

To była pierwsza wymiana sprzęgła w tym aucie.

 

niewiarygodne jak on tego dokonał :wink: ten kierowca musi posiadać jakieś nadludzkie umiejętności, tak czy inaczej dzięki za optymistczny nius mam nadzieje że silnik też od nowości ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dla nas nadzieja. Mam auto z początku produkcji z przebiegiem 150kkm. Zero problemów z czymkolwiek.

 

jak ja lubie czytać takie posty :D , u mnie na razie tylko 70 kkm ale również bezproblemowo, gumki jakieś za pare złotych wymieniłem i to wszystko. Jak na razie pomijając oczywiście paliwo i przęglady więcej kosztuje mnie eksploatacja... mojego roweru (kasety, linki łańcuchy, gumy itp.)

 

Zastanawia mnie dlaczego Koledzy sokół123 i SubMac jakoś milczą na temat swoich padniętych SBD czyżby jakiś gest ze strony SIP ?, bo jak wiadomo posty piszą głównie rozgoryczeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego Koledzy sokół123 i SubMac jakoś milczą na temat swoich padniętych SBD czyżby jakiś gest ze strony SIP ?

 

Kolega sokół123 ma naprawiany silnik. Dzisiaj powinien być złożony.

 

Dzieki, szczur75 czyli jednak naprawa bo się obawiałem że zezłomował auto albo na części sprzedał, jak wyjedzie z warsztatu to mam nadzieję, że sie podzieli informacjami bo mnie ciekawość zżera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego Koledzy sokół123 i SubMac jakoś milczą na temat swoich padniętych SBD czyżby jakiś gest ze strony SIP ?

 

Kolega sokół123 ma naprawiany silnik. Dzisiaj powinien być złożony.

 

Dzieki, szczur75 czyli jednak naprawa bo się obawiałem że zezłomował auto albo na części sprzedał, jak wyjedzie z warsztatu to mam nadzieję, że sie podzieli informacjami bo mnie ciekawość zżera

 

Autem już dzisiaj jeździłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...