Skocz do zawartości

skrzynia biegów


jurek_k9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem się Was poradzić jak wymienić olej w skrzyni biegów manual z reduktorem 98r 2.0 N/A. bo z tego co mi wiadomo olej całkiem nie zleci chyba , że poprzechylam forka na windach, tylko pytanie czy jak zaleje nowym olejem przez miarke to dojdzie wszędzie gdzie ma dojsć? i jakiej marki olej polecacie? co sądzicie o mobil-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja mam tabliczke na masce co do luzów zaworowych oleju silnikowego, oleju skrzyni biegów i dyfra i tam pisze że do skrzyni z reduktorem wchodzi 5,2 litra oleju o gęstości 85 W 90 , do dyfra ten sam olej 0,8 litra. Więc stąd moje pytanie bo niby jest napisane jaki stosować ale tu wyczytałem na forum, że wlewają 75w90

 

-- 5 lis 2011, o 16:58 --

 

koledzy doradzcie czy zalać 75w90, czy tak jak u mnie pisze 85w90 ?

 

-- 7 lis 2011, o 07:56 --

 

Nic nie podpowiecie co z tym olejem? wypatrzyłem mobillube 85 w 90 co sądzicie o tym oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o co chodzi i dlaczego tak u mnie pisze. Teraz powiedzcie mi koledzy czy można zmienić olej z 85w90 bo taki na 100% był zalany w moim forku na ten co wy mi polecacie czyli 75w90 i czy coś się stanie jeśli te dwa oleje się zmieszają bo przecież ze skrzyni nie wypuści całego oleju (zostanie ok. 1 litra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie zostanie ok.1l w skrzyni. Pozostanie pomijalnie mało oleju w zakamarkach obudowy i przewodach biegnących do chłodnicy wody. Wlej 75W90 bo to olej syntetyczny (mobil) i łatwiej operować lewarkiem zmiany biegów przy mrozach (gęsty nie rozgrzany olej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...