Skocz do zawartości

Czujnik prędkości - ile impulsów na km/h


Piaskos

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was orientuje się ile impulsów z czujnika w skrzyni może przypadać na km/h w liczniku lub na metr drogi :P

Konkretnie tyczy się to Buga WRX ale myślę, że w większości modeli imprez,forków itd może być podobnie.

 

Oczywiście nie liczę na to że ktoś będzie miał idealnie precyzyjne dane. Bardziej chodzi mi poglądowo.

Najbardziej zależy mi na maksymalnej ilości impulsów jakie się pojawiają przy max prędkości.

 

Z tego co kojarzę dużo ciężarówek pracuje w systemie 8 imp/metr ale nie wiem jak w subarynie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm troszke mało mi się wydaje ale kto wie, jeszcze potrzebuje jakies info z 2-3 innych subarek. Najlepiej z imprezy :)

 

Może warsztaty/mechanicy by się wypowiedzieli ;) Albo ASO jakieś ;) Nie ma noty katalogowej do impulsatorów, żeby sczytać te dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dałoby Ci się to zmierzyć, bo ja wynik 265 imp/100m uzyskałem w wyniku pomiaru metromierzem, którego zainstalowałem w swoim aucie. Impulsy biorę z czujnika prędkości. Aby metromierz wskazywał prawidłową przebytą odległość to musiał być zkalibrowany. Uzskujemy to przez pomiar impulsów na odcinku 100m i wprowadzamy tę wartość w pamięć metromierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to trzeba było tak od razu :D

 

Metromierze sam projektowałem i składałem dla siebie i znajomych do Jeep'ów także wiem jak działają ;)

 

To fajnie by było aby ktoś z imprezki sie wypowiedział. Podejrzewam że są podobne skrzynie i czujniki ale kto tam kitajców wie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskos - Ty już wiesz, ale wpiszę i tu - może komuś się kiedyś przyda...

Impreza Bug '01 WRX daje: 9 impulsów na 3 m i 28 impulsów na 10 m.

Pchałem auto wzdłuż taśmy mierniczej i liczyłem spadki 5V ---> 0V na mierniku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...