Skocz do zawartości

wymiana rozrządu


golab44

Rekomendowane odpowiedzi

Z wymianą pompy jest tak że można zaczekać do momentu, aż stanie w miejscu i wtedy już można wymienić na nową :twisted:

 

Hm, tylko czy jak już stanie, to nie jest przypadkiem za późno i może dojść do przegrzania silnika?... :roll: Takie zdarzenie na przykład na autobahnie pod Dusseldorfem nie należałoby chyba do najmilszych... :wink: Niestety dużo jeżdżę w trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z wymianą pompy jest tak że można zaczekać do momentu, aż stanie w miejscu i wtedy już można wymienić na nową :twisted:

 

Hm, tylko czy jak już stanie, to nie jest przypadkiem za późno i może dojść do przegrzania silnika?...

 

MacGregor raczej miał na myśli, że lepiej nie czekać aż pompa stanie, bo tedy trzeba ją będzie wymienić, ale razem z silnikiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacGregor raczej miał na myśli, że lepiej nie czekać aż pompa stanie, bo tedy trzeba ją będzie wymienić, ale razem z silnikiem :mrgreen:

 

Dlatego właśnie pytam o Wasze doświadczenia związane z wytrzymałością pompy i objawami świadczącymi o jej "padaniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacGregor raczej miał na myśli, że lepiej nie czekać aż pompa stanie, bo tedy trzeba ją będzie wymienić, ale razem z silnikiem :mrgreen:

 

Dlatego właśnie pytam o Wasze doświadczenia związane z wytrzymałością pompy i objawami świadczącymi o jej "padaniu".

 

Ja wymieniałbym razem z rozrządem co 100tkm(lub max 5 lat), choć wiem że część osób, ASO nie widzi takiej konieczności. Jednak kilkaset pln więcej wg. mnie za "spokojny sen" to nie jest wygórowana kwota. Jak pompa zacznie przeciekać już po wymianie rozrządu, to wtedy znów trzeba ponieść kolejne koszty robocizny a często wymiany także paska. Nawet nie chcę myśleć o sytuacji, kiedy pompa przestanie pracować. Wtedy dopiero zaboli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pompa zacznie przeciekać już po wymianie rozrządu, to wtedy znów trzeba ponieść kolejne koszty robocizny a często wymiany także paska. Nawet nie chcę myśleć o sytuacji, kiedy pompa przestanie pracować. Wtedy dopiero zaboli.

 

Na szczęście super mechanik, do którego mam zaufanie, zagwarantował mi, że jeżeli padnie mi pompa przed upływem terminu następnego rozrządu, wymieni ją gratis. A mam dopiero 82 tys. km przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacGregor raczej miał na myśli, że lepiej nie czekać aż pompa stanie, bo tedy trzeba ją będzie wymienić, ale razem z silnikiem :mrgreen:

 

Dlatego właśnie pytam o Wasze doświadczenia związane z wytrzymałością pompy i objawami świadczącymi o jej "padaniu".

 

Ja wymieniałbym razem z rozrządem co 100tkm(lub max 5 lat)

 

No podobno właśnie co 7 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podobno właśnie co 7 lat...

 

Dokładnie. W manualu jest wymiana kpl. rozrządu co 105 tys. km lub 7 lat. Natomiast według tego, co mi tłumaczył mechanik, FHI nie nakazywało wymiany pompy chłodzenia. Dopiero SIP (pewnie z powodu przypadków awarii tejże) wydał takie zalecenie. Praktyka pokazuje, że owa pompa ma generalnie znacznie dłuższy okres żywotności niż 105 tys., a początki jej niesprawności nie powodują uszkodzenia silnika. Zresztą raju również pisał o 200 tys. przebiegu... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno... Ojej silnikowy w wrx wymieniasz co 15 tkm? Też coś takiego piszą :roll: Każdy na szczęście sam może podjąć decyzję. 8)

 

Wymiana oleju co 7,5 tys. km w wrx-e intensywnie użytkowanym jest jak najbardziej uzasadniona i racjonalnie wytłumaczalna. Wymiana paska rozrządu po 5 latach poniżej przebiegu 100 tysięcy - niezbyt. :roll: Co do pompy, zdania oczywiście są podzielone, ale już dwaj topowi mechanicy Subaru zapewniali mnie o braku konieczności jej wymiany. Poza tym, jak nie wymienisz oleju, bądź paska w terminie, możesz mieć poważne problemy, natomiast nawet jeżeli pompa zacznie "puszczać" przed terminem, dramatu nie ma... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podobno właśnie co 7 lat...

 

Podobno... Ojej silnikowy w wrx wymieniasz co 15 tkm? Też coś takiego piszą :roll: Każdy na szczęście sam może podjąć decyzję. 8)

A co ma piernik do wiatraka?

Może wymieniaj rozrząd co roku, tak na wszelki...

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście super mechanik, do którego mam zaufanie, zagwarantował mi, że jeżeli padnie mi pompa przed upływem terminu następnego rozrządu, wymieni ją gratis.

Moje ASO obiecało dokładnie to samo. Jeżeli pompa padnie mi przed 200kkm to wymiana będzie po kosztach.

Ja wymieniałbym razem z rozrządem co 100tkm(lub max 5 lat)

Panowie, nie wprowadzajcie w błąd. Data "ważności" rozrządu to 7 lat.

 

FHI nie nakazywało wymiany pompy chłodzenia.

Przy wymianie rozrządu robi się oględziny pompy wody. Jeśli nie ma objawów zużycia (w różnej formie) to nie ma konieczności wymiany. Wymiana odbywa się tylko na życzenie użytkownika.

 

Pompa rzadko pada niespodziewanie. Zazwyczaj stopniowo nasilają się różne objawy. Może to być ubytek wody ze względu na nieszczelności. Może być głośna praca napędu pompy. Osoby bardziej doświadczone na pewno wymienią więcej objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie rozrządu robi się oględziny pompy wody. Jeśli nie ma objawów zużycia (w różnej formie) to nie ma konieczności wymiany. Wymiana odbywa się tylko na życzenie użytkownika.

 

Pompa rzadko pada niespodziewanie. Zazwyczaj stopniowo nasilają się różne objawy. Może to być ubytek wody ze względu na nieszczelności. Może być głośna praca napędu pompy. Osoby bardziej doświadczone na pewno wymienią więcej objawów.

 

Z tego, co mnie poinformowano, najczęstszymi pierwszymi objawami są widoczne wycieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie rozrządu robi się oględziny pompy wody. Jeśli nie ma objawów zużycia (w różnej formie) to nie ma konieczności wymiany. Wymiana odbywa się tylko na życzenie użytkownika.

 

Pompa rzadko pada niespodziewanie. Zazwyczaj stopniowo nasilają się różne objawy. Może to być ubytek wody ze względu na nieszczelności. Może być głośna praca napędu pompy. Osoby bardziej doświadczone na pewno wymienią więcej objawów.

 

Z tego, co mnie poinformowano, najczęstszymi pierwszymi objawami są widoczne wycieki.

Zdarzały się też przypadki wycia pompy, rzężenia, chrobotania itp. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podobno właśnie co 7 lat...

 

Podobno... Ojej silnikowy w wrx wymieniasz co 15 tkm? Też coś takiego piszą :roll: Każdy na szczęście sam może podjąć decyzję. 8)

A co ma piernik do wiatraka?

Może wymieniaj rozrząd co roku, tak na wszelki...

 

Pzdr!

 

Jaki piernik? Jaki wiatrak?

Przecież "podobno" olej wystarczy co 15tkm lub raz w roku wymieniać (choć większość jednak co 7-8tkm, ja także), więc o ten właśnie "piernik" mi chodziło.

Zapewne w subaru okres użytkowania rozrządu to 7 a nie 5 lat "nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem" :).

Na szczęście mam zaufanie do serwisu i jak powiedzą, że "nadszedł" termin/przebieg wymiany to wymienię kompletny rozrząd razem z pompą nawet jeśli minie tylko 5 lat :wink:

 

Jeśli masz ochotę to wymieniaj co roku twój samochód twoja sprawa.

Jak dla mnie EOT. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mam zaufanie do serwisu i jak powiedzą, że "nadszedł" termin/przebieg wymiany to wymienię kompletny rozrząd razem z pompą nawet jeśli minie tylko 5 lat :wink:

 

ASO zaleci wymianę rozrządu po 5 latach tylko wtedy, gdy przebieg osiągnie 105 tysięcy, bądź wystąpią jakieś uszkodzenia itp. Normalnie po 7 latach. Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam na warsztacie auto z silnikiem 2.2 o przebiegu 254.682km, auto jest w posiadaniu obecnego właściciela od 18-stu lat i kupił go przy przebiegu około 75.000km.

Pytam go kiedy był zmieniany rozrząd, a on zdziwiony "jaki rozrząd, to tu trzeba zmieniać rozrząd", na koniec stwierdził spokojnie "Ja spokojnie i powoli jeżdżę, to tam dla silnika nic się nie stanie". :shock:

Panowie my tu mówimy że co 7 lat, a u faceta auto 21-letnie i fabryczny jeszcze siedzi rozrząd, to jest jednak japońska solidność. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na warsztacie auto z silnikiem 2.2 o przebiegu 254.682km, auto jest w posiadaniu obecnego właściciela od 18-stu lat i kupił go przy przebiegu około 75.000km.

Pytam go kiedy był zmieniany rozrząd, a on zdziwiony "jaki rozrząd, to tu trzeba zmieniać rozrząd", na koniec stwierdził spokojnie "Ja spokojnie i powoli jeżdżę, to tam dla silnika nic się nie stanie". :shock:

Panowie my tu mówimy że co 7 lat, a u faceta auto 21-letnie i fabryczny jeszcze siedzi rozrząd, to jest jednak japońska solidność. :wink:

 

No to ładny wynik :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

jak to jest z tą pompą wody ?

 

wymieniać czy nie ?

 

 

znajomy mechanik pracujący parę lat przy subaru ( rajdówkach )  twierdzi ,że pompy nie trzeba ruszać jak nie cieknie i nie wyje

Wymieniać pompę należy co drugi rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak to jest z tą pompą wody ?

 

wymieniać czy nie ?

 

 

znajomy mechanik pracujący parę lat przy subaru ( rajdówkach )  twierdzi ,że pompy nie trzeba ruszać jak nie cieknie i nie wyje

Wymieniać pompę należy co drugi rozrząd.

 

czyli muszę wymienić bo nie wiem kiedy robił to któryś z poprzednich właścicieli

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pompa wody wytrzymała 260kkm, nie ciekła, pracowała cicho, gładko,wymieniona na nową OEM i następnej wymiany to już raczej nie będzie chyba że silnik po 500kkm dalej będzie żył.

Nie strasz :D bo u mnie przy 300 tys juz piston slap na mrozie przemawia, u mnie stara pompa po na pewno 90 tys km byla jeszcze ok. Ale mogla miec wiecej bo nie wiem czy poprzednik wymieniał.

 

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

He he mi rozrząd wymieniał znajomy mechanik.Efekty pasek przeskoczył o jeden ząbek a silnik pracował jak radziecki czołg.A to dla tego że byłem pazerny i oszczędziłem na aso i skusiłem się na ofertę znajomego mechanika który zrobił mi po taniości.

 

tak to jest jak sie kupuje chińskie części icon_rolleyes.gif , albo daje do mechanika co za bardzo nie wie o chodzi icon_neutral.gif

 

 

Carfit masz racje tak to jest z tymi mechanikami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli śruba napinacza nie wykręci mi się z gwintem to zrobię fotorelację, bo będzie na to czas. Zazwyczaj nie wiedzieć czemu (ktoś wcześniej miał za dużo siły?) przy odkręcaniu tej rolki gwint szlag trafia i z prostej operacji robi się kombinacja. Mówię tutaj o rozrządzie SOHC, w następnym miesiącu zrobię dla Turbodziadka, tam DOHC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...