Skocz do zawartości

piszcząca uszczelka przedniej szyby Forek 2006 XT


sungun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Krótkie pytanie do forumowiczów . wkleiłem na nowo szybę przednią ( okazało się że była ok. 3- 4mm za nisko) w związku z piskami powyżej 120 km. Dzwięk był na tyle głośny że myśli własnych nie słyszałem. Wklejenie szyby zleciłem serwisowi Zdanowicz w Gdańsku. Powiem tak - granica szybkości przy której pojawia się ten nieprawdopodobnie irytujący i wwiercający się w mózg dźwięk przesunęła się do 160 km a uszczelkę przy prędkościach powyżej 120 km i tak słyszę tyle że w formie głośnego szumu - nie pisku. Przyglądając się samej uszczelce która nie należy do najlepiej przylegających doszedłem do wniosku że lepiej już chyba nie będzie. Macie na to jakieś rady czy zaakceptować i machnąć ręką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy szyba, którą wklejałeś, był ori, czy była już wymieniana?

jeżeli tak, to na jaką?

czy auto było rozbite, klepane, szpachlowane, w przedniej części?

może trafiła się jakaś trochę niepasująca, do tego stara uszczelka górna, i może szumieć

szumieć mogą też końcówki relingów, niedokładnie przylegające do dachu na styku z szybą, najlepiej jakby obejrzał to z sercemjakiś doświadczony ,,szybiarz", nie taki co ,,na sztukę i następny proszę.." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze emotorsport u mnie było podobnie ... okazało się, że przy wklejaniu oryginalnej szyby klej na górnej uszczelce nie złapał i przy większych prędkościach miałem w środku "ul" :) pomogło podklejenie tego miejsca ...

 

btw u mnie aso nie wkleja szyb tylko zleca to firmie zewnętrznej / umówiliśmy się tak, że jeśli podklejenie nie wytrzyma zimy to będą to robić ponownie ... sęk w tym, że trzeba wyciąć szybę i wstawić nową ... :| partacze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejenie szyby zleciłem serwisowi Zdanowicz w Gdańsku.

też niedawno wymieniłem u niech na oryginalną. Powyżej 180 coś przeraźliwie piszczy, dźwięk podobny jak przy niedomknięciu okna czy dachu. Czy taki dźwięk masz na myśli? Faktem jest, że na starej szybie w ogóle piszczało ale test był robiony sporo czasu temu, bo ja tak szybko forkiem nie jeżdzę, no chyba że loga robię czyli jednorazowo. Buć może u mnie kurnik piszczy bo mam od STI i przy dużo większym przepływie powietrza wywala tą gumę uszczelniającą i piszczy. Nie wiem, bo trwało to chwilę ale przy 180-190 nie specjalnie są możliwości na rozglądanie się i szukanie. Gdybym miał stary kurnik to miałbym pewność, a tak to nie jestem pewny. Gdzie to w ogóle piszczy? góra czy dół? Jeżeli miał bym wybierać to albo pod maską czyli kurnik, albo u góry przy lusterku.

 

może ktoś pamięta linka co i jak sprawdzić? Czy zignorowanie bo nie piszczy na co dzień spowoduje dostanie się jakiegoś syfu lub czegoś podobnego do uszczelek a potem ich powolne uszkodzenie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybę mam oryginalną - Forek nigdy nie był bity - mam wrażenie, że jednak u góry i faktycznie może to być kwestia relingu ale przecież nie będę tam silikonu pakował. Mam nieodparte wrażenie, że mimo nowej uszczelki ( którą dodali przy wklejeniu ) jest to kwestia jej kształtu ( mimo wszystko nie przylega do szyby idealnie ). A postu faktycznie poszukam. - dzięki.

 

-- Pn lis 07, 2011 9:05 am --

 

W sumie to i tak miałem polerować boczną szybę kierowcy więc do szybiarza się udam i podrzucę irytujący temat ( jakiś Jaan pewnie )

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...