Skocz do zawartości

Sprzęgło, czas na wymianę, co i jak ?!


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Roku pańskiego 2006 w sobotni wieczór zauważyłem dziwne objawy w poruszaniu sie mojego niebieskiego potworka. Obroty po przekroczeniu 4000 nagle skoczyły na 5000, auto zamiast przyspieszyć siadło, a po chwili obroty spadły na 4500 i juz dalej szło normalnie , z dnia na dzień sie sytuacja pogłębia, z czego wniosek ze po 130.000 Km i ok 10 strzałach podczas ścigania sie z takowymi podobnymi potworkami moje sprzęgło zaczęło dogorywać. Jeżeli nie założę seryjnego tylko jakieś inne które zapewne polecicie to oprócz wydania większej bądź mniejszej kasy coś zyskam ?

 

Druga sprawa, jak stoję i długo grzeje silnik tak że sie ciepło w kabinie zrobi, przy minus 5-10 stopni, to po ruszeniu czuć w środku benzynę :( mieliście coś podobnego w WRX-sach :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli chodzi o zapach benzyny w środku, to miałem/mam to samo. Czułem ten zapaszek od dawna, ale się jakoś tym nie przejmowałem. Pojawiał się po długim grzaniu zimnego silnika stojąc w miejscu. Dopiero niedawno okazało się, że mam wyciek benzyny w okolicach lewego przedniego koła :(. Pisałem o tym parę wątków wcześniej, ale w skrócie, to takie coś mam, gdy samochód ma uruchomiony silnik. Sugerowano mi, że to filtr paliwa jest nieszczelny, ale wymieniałem go 1000 km temu. Także u Ciebie może to być to. A może już wcześniej miałem jakąś małą usterke, gdyż jak pisałem, zapach benzyny czułem na długo przed tym, jak zobaczyłem wyciek, a teraz to się pogłębiło :(. W każdym razie sprawdź okolice kół z przodu, czy nie robi się plama na odpalonym silniku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roli Filtr wymieniłem 300 Km temu, a i przed wymianą to sie działo w okolicznościach jak opisujesz, sprawdzę i dzięki za rade :)

 

Co do sprzęgła to z Luckiem doszliśmy do wniosku że przy moim momencie 385 N/m naj rozsądniej będzie założyć seryjne sprzęgło. Gdyż przy mocniejszych wzrasta możliwość ze pójdzie cos co jest dalej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, jak stoję i długo grzeje silnik tak że sie ciepło w kabinie zrobi, przy minus 5-10 stopni, to po ruszeniu czuć w środku benzynę mieliście coś podobnego w WRX-sach

U mnie tak sie zrobiło tydzien temu .Auto postało kilka dni jak ja wyjechałem na sylwestra i teraz jak je odpale i chwile postoji ,włącze nawiew to czuc benzyną :roll: Jutro rano jade do warsztatu mam nadzieje ze znajdą co to :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...