Skocz do zawartości

Impreza 2.0 GL'96 ,świerszcz pod maską (sprzęgło??)


hemi112

Rekomendowane odpowiedzi

od pewnego czasu mam "świerszcza" pod maską ,niezaleznie od prędkości,biegu itp,milknie po delikatnym nacisnięciu sprzęgła (po całkowitym też,zeby nie było)

Pierwsza diagnoza osoby połapanej w subru i mechanice-jakas tam spręzyna sie poluzowała,wibruje sobie,i "świerszczy"(dokładna diagnoza ładnie przedstawiona),generalnie sprzęgło daje znaki ,że trzeba o nim pomysleć.

 

Mieliście cos takiego :?: jakies spostrzeżenia,oceny zywotności :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może hill holdera? I mnie kiedyś było piszczenie przy wciskaniu sprzegła i okazało się że sprężynka miała sucho. Sprawę rozwiązało trochę smaru na wykałaczce. To jednak jedna możliwość.

 

Ja obstawiam sprzęgiełko. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może hill holdera? I mnie kiedyś było piszczenie przy wciskaniu sprzegła i okazało się że sprężynka miała sucho. Sprawę rozwiązało trochę smaru na wykałaczce. To jednak jedna możliwość.

 

Ja obstawiam sprzęgiełko. :?

 

 

widzisz u Ciebie było przy wciskaniu a u mnie przy wciskaniu milknie.

Czyli to ta sprężynka...mam nadzieję ,że do wiosny wytrzyma,nie na rękę mi bawić się w zimie skrzynią :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko oporowe delikatnie dotyka docisku sprzęgła :idea: W tym samochodzie hilholder ,,odciąga" łapę od łożyska a nie sprężyna. Trzeba delikatnie podciągnąc hilholder powinno pomyc i obędzie się bez wymiany sprzęgła.
zrobione:) wykręciło się,wyregulowało,skręciło,świerszcz zniknał jak ręką odjął i...powrócił po kilku skrzyzowaniach tak więc spręzynka i tyle :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szarpie znowu? Bo zapomniałeś wspomnieć że strasznie szarpało.

 

Jeden problem wyeliminowany, a mianowicie taki "dynks" od regulacji był źle założona.

 

nie no szarpie mniej,lub wcale,faktycznie jest lepiej a swistak...zbliża sie mróz ,może przeniesie się gdzieś w ciepłe kraje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...