Skocz do zawartości

Szyba zatrzymała się w połowie


golab44

Rekomendowane odpowiedzi

W moim nowo nabytym Legacy '05 zastrajkował podnośnik szyby pasażera. Chodziła co prawda niemrawo ale po kilku krotnym opuszczeniu i podniesieniu szyby utknęłą w połowie i nie chce dać się ruszyć.

Czy ktoś mógłby postawić diagnozę i pomóc mi w awaryjnym zamknięciu? Mam co prawda miejsce na hali garażowej i jedną noc może postać ale troszkę się obawiam.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo spalony silniczek albo zakleszczyła sie w szynach.

spróbuj ja opuścić a później podnieść jednocześnie łapiąc szybę i ruszać przod-tyl-przod-tyl

jesli szyba nie drgnie to może oznaczać spalony silniczek.

nie ma w subaru linek, sa zębatki i układ nożycowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie słychać silniczka to ściągnij boczek i zmierz napięcie na kostce, czy dochodzi po załączeniu przycisku. Przeważnie są 2 przewody i obojętnie którą stronę będziesz miał 12V tylko polaryzacja się będzie zmieniała. Jak jest napięcie na kostce to silniczek. Jak napięcia brak to może bezpiecznik, albo kabelek. Spróbuj go wykręcić i podnieść szybę ręcznie i zablokować czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo spalony silniczek albo zakleszczyła sie w szynach.

spróbuj ja opuścić a później podnieść jednocześnie łapiąc szybę i ruszać przod-tyl-przod-tyl

jesli szyba nie drgnie to może oznaczać spalony silniczek.

nie ma w subaru linek, sa zębatki i układ nożycowy.

 

Dzięki za pomoc.

Opuścić z wielkim trudem o kilka centymetrów się da, natomiast podniesienie idzie łatwo tylko do poziomu w którym utknęła. Dalej już nie można.

Jeśli to silniczek, będę wdzięczny jak otrzymam informacje jak zdjąć boczek drzwi bez jakiś specjalnych ściągaczy, jeśli w ogóle się da bez nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opuścić z wielkim trudem o kilka centymetrów się da, natomiast podniesienie idzie łatwo tylko do poziomu w którym utknęła. Dalej już nie można.

 

ale opuszczasz lub podnosisz silniczkiem trzymajac przycisk? silniczek pracuje?

 

 

Próbowałem z przyciskiem lub bez, jest podobnie, silniczek przy kilkunastu próbach raz jęknął, a tak cisza.

 

-- Śr lis 02, 2011 4:31 pm --

 

Panowie dzięki za pomoc,

 

przy okazji innych rzeczy, w serwisie podnieśli mi tę szybę. Okazało się, że silniczek do wymiany. Trzeba będzie szukać na Allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...