Skocz do zawartości

0-100km/h forester 2,5xt automat


Michalg

Rekomendowane odpowiedzi

zarówno w GTku jak i w Forku S-Turbo prędkościomierz zawyża o ok. 10%, tj. 111 km/h na liczniku odpowiada 100 km/h wg GPS, a 100 km / h na liczniku odpowiada 90 km wg GPS.

 

sprawdzone też przy wyższych prędkościach, licznikowe 200 to GPS-owe 180...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno w GTku jak i w Forku S-Turbo prędkościomierz zawyża o ok. 10%, tj. 111 km/h na liczniku odpowiada 100 km/h wg GPS, a 100 km / h na liczniku odpowiada 90 km wg GPS.

 

sprawdzone też przy wyższych prędkościach, licznikowe 200 to GPS-owe 180...

 

To by się zgadzało z moimi obserwacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to muszę najpierw sprawdzić na GPSie jaki jest poziom cukru w cukrze :wink:

 

-- 13 lis 2011, o 23:08 --

 

Hmm... Dzisiaj Automapa i licznik to 100/~106 km/h

Aktualizując pomiary (nie mam cyfrowego licznika) nadal mi wychodzi <7 (6,6-6,8)s/100 :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to muszę najpierw sprawdzić na GPSie jaki jest poziom cukru w cukrze :wink:

 

-- 13 lis 2011, o 23:08 --

 

Hmm... Dzisiaj Automapa i licznik to 100/~106 km/h

Aktualizując pomiary (nie mam cyfrowego licznika) nadal mi wychodzi <7 (6,6-6,8)s/100 :twisted::mrgreen:

 

To się musimy kiedyś ustawić jak prawdziwe wiochmeny na ćwiartkę :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos: wg tego zestawienia: http://moto.pl/MotoPL/1,88571,10583151, ... siada.html

najszybszy Forester ma 263 km i 7,1 s do 100km/h ;-) ??

coś nie możliwe :roll:

cos tu jest namacone... :roll:

jezeli chodzi o aktualna game Forkow, to 263 KM wskazuja na S-Edition (raczej), natomiast 7,1s - to czas do setki Forka 2.5XT MT (230 KM)

S-Edition (5-EAT, 263 KM) do setki rozpedza sie za 6,5s

 

polecam :arrow: http://subaru.ru/lineup/forester/spec/spec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak z ciekawości swojego muszę zmierzyć na setkę 8) - ciekawe czy będą różnice pomiędzy pełnym trybem AT, a sekwencyją/ręczną zmianą biegów? Ktoś może porównywał?

pozdr

 

Mam Forka my07 2,5XT z AT. Sprawdzałem kiedyś i zarówno na samym AT jak i na załączonym POWER i efekt wydawał się identyczny jak i ten na sportshift. Jedyny odczuwalny efekt był taki że przy przyspieszaniu na sportshift nie wciskało w fotel bo co kilka sekund trzeba było się przesunąć do przodu by przesunąć lewarek do przodu :P -więc stąd pewnie inne odczucie ;)

Oczywiście można się przyczepić do samego pomiaru -tj kiedy uznać że autko leci 100km/h? skoro przy kółkach takich jak Japonia dała przy produkcji czyli 17" 215/55 gdy na kilku różnych GPSach jest 100km/h to na zegarze jest już ok110:/ -czyli wspomniane wcześniej 10% różnicy.

A do tego dokłada się sposób startu -jak na początku wciśnie się gaz do oporu to silnik zachowuje się jakby dostał mieszaninę wody z benzyną i dopiero po 1-2sekundach czuć efekt jak w NFS po wciśnięciu nitro, zaś gdy wciśnie się pedał stopniowo to i przyspieszanie idzie równo -także mimo automatu który powinien zachowywać się zawsze tak samo to i tak jest wiele innych zmiennych ;)

 

 

A moze jest ktos z okolic W-wy z takim samym jak mój forkiem, kto by miał chęć poświęcić mi 15minut...

HELP! pw

 

Jak dalej potrzebujesz sprawdzić to któregoś suchego;) dnia możemy się spotkać i sprawdzić;).

Sam miesiąc temu porównywałem kilka 0-100 z kolegą który identycznym Forkiem jak mój tylko że rok starszym (my06) zrobił już 245000km ;) i teraz po wymianie całego układu wydechowego wyszło mu na hamowni ok 235KM i 355Nm i że tak to ujmę szliśmy łeb w łeb więc chyba u mnie po 127k km konie nigdzie jeszcze nie uciekły;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ujmę szliśmy łeb w łeb więc chyba u mnie po 127k km konie nigdzie jeszcze nie uciekły;)

 

a na starcie nie było totalnego kila? trzeba umieć startować z AT 8) inaczej dramat w stosunku do MT

 

Grzesia poproś o szkolenie 8)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to muszę najpierw sprawdzić na GPSie jaki jest poziom cukru w cukrze :wink:

 

-- 13 lis 2011, o 23:08 --

 

Hmm... Dzisiaj Automapa i licznik to 100/~106 km/h

Aktualizując pomiary (nie mam cyfrowego licznika) nadal mi wychodzi <7 (6,6-6,8)s/100 :twisted::mrgreen:

 

To się musimy kiedyś ustawić jak prawdziwe wiochmeny na ćwiartkę :twisted::mrgreen:

Ja chętnie, ale czy naszym Forkom wątroby nie siądą :wink: :twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...