Skocz do zawartości

Gaśnie na zimnym silniku na rozgrzanym skaczą obrot


Uneeck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z moim Foresterem 2.0 SG (+instalacja gazowa). Rano po odpaleniu, jeszcze na zimnym silniku wrzucając luz gaśnie, dopiero po nagrzaniu silnika przestaje, natomiast pojawia się falowanie obrotów zarówno na gazie jak i benzynie. Sonda lambda była wymieniana, wymienione również świece. Komputer nie wykazuje żadnych błędów. Jaka może być przyczyna? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam, mam pewien problem z moim Foresterem 2.0 SG (+instalacja gazowa). Rano po odpaleniu, jeszcze na zimnym silniku wrzucając luz gaśnie, dopiero po nagrzaniu silnika przestaje, natomiast pojawia się falowanie obrotów zarówno na gazie jak i benzynie. Sonda lambda była wymieniana, wymienione również świece. Komputer nie wykazuje żadnych błędów. Jaka może być przyczyna? Pozdrawiam

 

Siema

 

Mam dokładnie taki sam problem luzy ustawiane w ASO ok 14k km temu. Sonda lambda, świece, kable wymienione,

przepustnica wyczyszczona. Jakieś pomysły??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

witam,nie będe zakładał nowego tematu,sytuacja podobna.... zakupiłem forestera 2000r b,g 2.0 122km... tylko u mnie jest tak że odpala bez problemu jak jest zimny,wyjade zgarażu, na wstecznym mam troszke pod górke,auto nie ma siły podjechać tyłem,tak jak by sie dusiło,wrzucam na P,troszke gazu dodaje nie chce wejść na obroty, nie reaguje na gaz? jak już obroty wejdą wyżej wrzucam D i jade zatrzymuje sie gaśnie,,,,,ciężko go odpalić ,tak jakby ciężko obracał sie ,kontrolik mi sie zapalają na przemian przy przekręcaniu kluczyka podczas odpalania....jak odpali jade i nie siły........ jak przejade kilka kilometrów silnik złapie temperature to wszystko jest ok.......o co kaman? a i jak odpalam rano i zostawie go na kilka minut aby złapał troszke temperature to jedzie póżniej normalnie.... jakiś czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,pewnie było 125,moja pomyłka, gaz założony rok czasu,a auto kupilem 2 tyg.temu.....wszyscy piszą te zawory....... a innego rozwiązania nie ma?? dziś dzwoniłem do aso w lublinie na podlączenie kompa coby jakieś błędy wyszukać...... ale przed podłączniem pan z aso doradził mi przez telefon żebym wyczyścił przepustnice i zrobił reset kompa przez odłączenie akumulatora na 10 min. póżniej kazał jeżdzić na samej benzynie przez jakieś 100kilometrów...... wyjaśnił mi że może być przyczyna w instalacji gazowej, że mapa z gaz pomieszał sie z mapą benzyny i silnik gaśnie na zimnym......dopiero ja sie rozgrzeje to ma inny tryb pracy...... dziś to wszystko zrobiłem i zobaczymy efekty..... przejechałem już około 20kilometrów i na benzynie jeżdzi o wiele lepiej niż wcześniej...... zobaczymy rano jak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zrobił reset kompa przez odłączenie akumulatora na 10 min. póżniej kazał jeżdzić na samej benzynie przez jakieś 100kilometrów

Nie wiem jak w subarakach, ale standardowo adaptacja po resecie to odpalenie auta i zostawienie na wolnych obrotach aż do włączenia wentylatora na chłodnicy. Potem owszem pojeździć na noPb, ile km to mało ważne, grunt żeby w zmiennych warunkach i w miarę pełnej skali obrotów - czyli dość dynamicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokój w regulacji zaworów, gdzie luz kasuje się śrubą, nie ma nic skomplikowanego. Manual przydaje się, bo wiesz co gdzie i jak odkręcić, przy bokserze gdzie nie widać dołu to sporo pomaga.

Jak ma chęć, czas i możliwości i odrobinę wiedzy, może nawet doświadczenia, to po co to oddawać?

 

witam, dziś podjołem decyzje o regulacji zaworów, oczywiście sam to zrobie. ....... panowie ma ktoś może jakieś zdjęcie podglądowe z manuala...

 

znaczy po adapracji Ci się nie poprawiło? robiłeś ją tak jak pisałem czy po skasowaniu odrazu wyjechałeś na drogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,dziś sie przysłuchałem troszke pracy silnika, czy wtryski benzynowe głośną tach chodzą? czy może to zawory tak cykają?..... zamówiłem już uszczelki w aso lublin,jutro odbieram i po pracy zaczynam działać..... myśle że tak ze 3-4 godziny i po robocie........ w hondach ja ustawiałem zawory to tam z godzinke i po robocie....nawet szybciej,ale boksera pierwszy raz robie :P damy rade.....

 

a manual mi potrzebny był tylko do podglądu... wie co z czym :P:biglol:

 

zrobiłem tak skasowałem kompa, odpaliłem i zostawiłem aż wiatrak sie włączy i obieg będzie....... a póżniej pojechałem do sklepu po B) B) .... i nic rano dalej było tak samo....... dziś odkręciłem czujnik spalania stukowego, obczyściłem i przykręciłem go bliżej obudowy skrzyni...... nic mi sie nie wydaje..... wrażenia nie ma ...... trza te zawory ustawić i wszystko sie wyjaśni..........

:)

 

witam, sytuacja opanowana..... ustawiłem zawory...można zrobić to samemu :P wiadomo od strony puszki filtra miejsca o wiele więcej (1-3) natomiast na 2-4 troszke dłużej zeszło trudniejszy dostęp szczelinomierzem i odkręcenie jaki dokręcenie śruby dekla w samym rogu..... już pisze więc ta: na wszystkich ssących były luzy zaworowe ok 0,20 . ale już na wydechowych był podparte :o tylko na 1 był lekki luz....więc zrobiłem luz 0.25. i tera autko nie gaśnie,jest żywsze itp. przyczyniły sie do tego też wcześniejsze zabiegi, czyszczenie przepustnicy,krokowego,wymiana świec, inne położenie czyjnika spalania stukowego ;) pieknie jestem zadowolony....więc panowie.... NIE BAĆ SIE USTAWIAĆ ZAWORÓW....co to piszą że lepiej fachowcom to zlecić :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...