Skocz do zawartości

Zawieszenia Lancia Kappa tył problem


klimek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję że będzie ktoś umiał to naprawić. Posiadam Lancię Kappę 2.0 20V turbo :twisted: z podtlenkiem LPG. Z biegiem czasu sprężyny pod wpływem naporu masy butli osiadły i w końcu jedna pękła. Zakupiłem sprężyny z innej kappy (anglik) gość przy mnie wykręcał no i samochód trafił do warsztatu który miał to naprawić. Po odebraniu samochodu :shock: tragedia prowadza się na wszystkie strony więc decyzja ustawiamy geometrię przód i tył, po tym zabiegu jest lepiej ale wywala mi błąd zawieszenia i utwardza się ono jazdę da się kontynuować lecz to nie jest to co powinno być wcześniej ani razu nie było tego błędu. Na domiar złego "mechanik" który to składał rozebrał wszystko i nie wiedział jak to poskładać :evil: W końcu samochód trafił do serwisu Fiata gdzie też nie wiedzą jak to poskładać. Może ktoś wie i posiada zdjęcie jak to powinno wyglądać czy jakoś adaptuje się te zawieszenie. Dzisiaj udałem się do serwisu po odbiór samochodu i :shock: jest lepiej ale zaglądam pod spód a łączniki stabilizatorów są na maxa rozciągnięte i po wjechaniu w pierwszą nierówność dalej wywala ten błąd :( . Domyślam się że amortyzatory te mają wewnątrz jakieś czujniki na belce nic nie znalazłem, a zawieszenie jest spięte no i system automatycznie wyłącza. Proszę o podpowiedź jak to naprawić pozdrawiam mam nadzieję że dość czytelnie opisałem problem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...