Skocz do zawartości

blokowanie kol


diabel_215

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zauwazylem ze w moim aucie blokuja sie kola, pojawia sie to gdy np dojezdzam do skrzyzowania, wiadomo, zbijam biegi, hamuje. stoje na sprzegle pod/z gorki i moge puscic hamulec, i dopoki sprzeglo mam wcisniete auto nie ucieka, gorka moze byc naprawde stroma.

tak juz jest czy cos jest nie tak u mnie?

myslalem ze to moze byc wina roznej srednicy kol, jak kupilem to byly roznych producentow. teraz mam takie same, ale i tak jedne bardziej wytarte, ale to chyba nie az taka roznica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien, że nie masz hillholdera?

 

a blokowanie hamulców, jeżeli to hamulce...zwykła rzecz w aucie, gdzie się delikatnie hamuje....

na pewno klocki ,,stoją" w zaciskach, czy zaciski w swoich jarzmach....trzeba rozebrać, wyczyścić, przesmarować, złożyć i będzie ok

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien, że nie masz hillholdera?

 

Hillholder trzyma tylko pod górę.

 

na pewno klocki ,,stoją" w zaciskach, czy zaciski w swoich jarzmach....trzeba rozebrać, wyczyścić, przesmarować, złożyć i będzie ok

 

Zgadzam się z Elkiem. W skrajnym przypadku może być widoczna nawet różnica w zużyciu tarczy - jedna strona zdarta bardziej niż druga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emotorsport, hamulce to nie sa, bylo tak na poczatku, pozniej wymienilem klocki z przodu, przetoczylem tarcze, i na koniec wymienilem klocki z tylu, wszystko smarowane i rozruszane, jezeli nie chodzilo lekko.

hillholder, nie wiedzialem ze takie cos jest, przeczytalem o tym i pisze ze blokuje na ok. 3 s, a ja moge stac pol dnia, poki mam wcisniete sprzeglo, puszcze troche i jest takie uczucie jakby sie blokada zerwala i wtedy ucieka

Qba sprawdze jeszcze dla pewnosci czy jest tak z gorki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blokuje na ok. 3 s,

 

Naciskasz sprzęgło i hamulec, puszczasz hamulec i dopóki nie puścisz sprzęgła, hamulec będzie trzymał. Nie ma znaczenia, jak długo. Nawet, jak będziesz cofał na sprzęgle i przyhamujesz, to będziesz czuł lekkie hamowanie aż do momentu odpuszczenia sprzęgła. Trzeba się do tego przyzwyczaić.

 

Jeśli tak jest pod górkę, to ciesz się sprawnym autem :mrgreen:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem o tym i pisze ze blokuje na ok. 3 s

 

 

to coś nowego....trzyma, jak napisał Kuba, tak długo, jak masz wciśnięte sprzęgło

 

jeżeli jesteś pewien, ze to nie hillholder ani hamulce, to muszą być czary.... :twisted::D

 

 

może najpierw sprawdź jeszcze raz hamulce, to się potrafi zapiec w ciągu jednego dnia czy nocy....zobacz czy nie masz luzów w łożyskach, bo wtedy tarcza sama się dociska do klocka i może być podobne zjawisko jak z zapieczonym hamulcem, ale łożysko powinno być słychać...

a jak sytuacja z ręcznym? linki? szczęki? regulacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak objaw ustępuje wraz ze sprzęgłem i dzieje się to zazwyczaj pod lekką górkę to na 100% jest to hill-holder :)

Raz z górki też mi potrafił przyblokować... ale to była kwestia regulacji linki od HH (problem pojawił się wtedy po wymianie tarczy sprzegła z dociskiem).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed momentem wjezdzalem na podjazd, prawie 45 stopni, na luzie, bez recznego, wcisniete sprzeglo auto stoi, puszczam odjezdza do tylu, wiec to chyba jednak ten hillholder :) a juz myslalem ze cos sie popieprzylo ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed momentem wjezdzalem na podjazd, prawie 45 stopni, na luzie, bez recznego, wcisniete sprzeglo auto stoi, puszczam odjezdza do tylu, wiec to chyba jednak ten hillholder :) a juz myslalem ze cos sie popieprzylo ;P

 

diabel_215, wszystko jest OK, masz nowoczesny system, którego wprowadzaniem szczyci się ostatnio w swoich modelach VW - "Asystent ruszania pod górę" :mrgreen: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest OK. Kolega ma pojazd z 94 roku. Ówczesne modele hill holder pracują do momentu puszczenia sprzęgła. Współczesne modele wymagają użycia klawisza uruchamiającego hill holder (zielona ikona na budzikach) i rzeczywiście pracują prze ok 3s.

Jak kto jest przyzwyczajony do starszych modeli, może się zdziwic. :shock: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest jesli jest to elektornicznie sterowane ( mam w ceedzie )

i tylko rozwiazanie subaru jest uzyteczne bo dziala zawsze

natomiast te elektorniczne to dzialaja wtedy kiedy nie trzeba o ile w ogole... w ceedzie wlaczylo mi sie moze ze 3x przez ponad rok jezdzenia autem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...