Skocz do zawartości

dobijanie napędu??... automat wolnyssak 99r


kamson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moja dziołcha jest szcześliwą posiadaczką forestera 2.0 w automacie od roku. Zauważyłem (juz co prawda dawno ) iż automat czasem jakby " dobija" tylny naped (oczywiście przy kickdown-ie.) Rozumiem coś takiego na sliskim, ale na suchym??? :shock: Ma ktoś tak?? może cus trzeba podregulować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale chyba na środku masz mokre sprzęgło wielopłytkowe sterowane elektronicznie. Problem może być z sterowaniem albo sprzęgło się skończyło, ale to drugie raczej trudne jest.

 

Możesz spróbować wsadzić bezpiecznik w gniazdo FWD i sprawdzić zachowanie. Będziesz miał przynajmniej pewność, że to nie problem z automatem tylko centralnym dyfrem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moja dziołcha jest szcześliwą posiadaczką forestera 2.0 w automacie od roku. Zauważyłem (juz co prawda dawno ) iż automat czasem jakby " dobija" tylny naped (oczywiście przy kickdown-ie.) Rozumiem coś takiego na sliskim, ale na suchym??? :shock: Ma ktoś tak?? może cus trzeba podregulować???

 

To ze przy kickdown-ie naped spinany jest 50:50 to normalne, tak ma byc. Natomiast uderzenie nie jest normalne. Powodem moze byc zuzyty plyn ATF ( w ciezkich warunkach eksploatacyjnych, np. jazda po miescie powinien byc wymieniany co 25 tkm), za niski poziom plynu ATF ew. zuzyty/nieodpowiedni olej w tylnym dyfrze, wymiana rowniez co 25-50tkm. Problemem moga byc tez opony, wszystkie 4 powinny byc jednakowe, podobnie zuzyte i odpowiednio napompowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki.....cięzko bedzie cokolwiek jednak stwierdzic gdyz nie dzieje sie to zbyt często (ale jednak) i chyba gdy jest jeszcze niedogrzany. Wcześniej miałem outbacka 97 w aut i to się zdarzało,ale tylko w wypadku kiedy np był lód i któraś tam ośka slizgała sie....troche mnie to wkurzało bo czułem się jak w hondzie crv :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus poduszki skrzyni.

 

No właśnie i tu nie byłem pewien - są one (te poduszki skrzyni), czy ich nie ma ? :mrgreen:

 

Ale jak są, to oczywiście też sprawdzamy.

 

Z rzeczy nieprzyjemnych bo drogich, sprawdź jeszcze podporę wału. Jak wał złapał tam luz, to również przy nagłym przyśpieszeniu będzie walić...

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...