Skocz do zawartości

Problem z Legacy '00-


Dymian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

od miesiąca posiadam w domu 3 auto jakim jest Legacy Limited z 2000 roku. Silnik 2.5, auto w wersji kombi. Auto od samego początku strasznie mi się spodobało, lecz już pokazało mały kaprys..

.- otóż- w niedzielny poranek, przy jeżdzie na gładkim asfalcie z prędkością patrolową nagle zapaliła się kontrolka od vdc off + kontrolka abs, oraz wręcz zablokowało mi na chwilę kierownicę. Po wstępnym spr wszystkich płynów- okazuje się, że było OK. Auto jeżdzi- tylko o ile na początku choinka kontrolek zgasła, to nazajutrz gdy wybierałem się do 3 speców w pobliskiej małej mieścinie- w celu podłączenia pod komputer, powróciły na stałe kontrolki vdc i abs.

 

Podczas diagnozy komputerowej wyszedł problem z czujnikiem położenia kąta skrętu (mogłem się pomylić w fachowym nazewnictwie;) ) nie da się zrobić kalibracji i problem powraca jak bumerang, nie da się go skasować trwale.

 

Aktualnie jestem na etapie poszukiwania takiego czujnika- ale rodzą się pytania-

*gdzie w rozsądnych pieniądzach można dostać taki czujnik?

*ile $$ szykować na zakup takiego czujnika?

* czy moge jeżdzić takowym autem- wiadomo takie części nie leżą na półce w każdym sklepie motoryzacyjnym, a na groby przydałoby się podjechać, oczywiście wiem, że ani kontrola ani abs nie będą sprawne...

 

A może jakieś inne sugestie z tym co dokładnie może boleć mojego Subaraka??

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

* czy moge jeżdzić takowym autem- wiadomo takie części nie leżą na półce w każdym sklepie motoryzacyjnym, a na groby przydałoby się podjechać, oczywiście wiem, że ani kontrola ani abs nie będą sprawne...

 

A może jakieś inne sugestie z tym co dokładnie może boleć mojego Subaraka??

 

Pozdrawiam :D

 

wręcz zablokowało mi na chwilę kierownicę

 

No tutaj masz chyba odpowiedź że to może być ryzykowne.

 

A co do czujnika to pierwszy raz o takowym problemie w ogóle słyszę.. Takowy czujnik najczęściej jest na kolumnie kierowniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zblokowania kierownicy na tą sekundę- problem tkwił gdzie indziej jak się okazało. Co do auta- w ciągu ostatnich kilku dni zrobiłem nim 1300km bez zająknięcia- jedyny ból to brak w pełni sprawnej kontroli trakcji.

 

Problem tego czujnika przewalał się kilka razy przez to forum i zawsze pozostawał bez odzewu. Czujnik ma nr 27582AE001 i znajduje się na taśmie kierownicy- koszt nowego 1420zł w serwisie w LU. Brak zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo widzisz- długo siedziałem i szukałem co tam może być za opcja dostępna w moim legacy'00- a ona nie była dostępna;) dzięki za zaspokojenie mojej ciekawości. A przy okazji jest jakiś temat tutaj opisujący jakie było maksymalne wyposażenie w danych modelach/rocznikach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przycisk montowano od 01 r.,można kupić na Allegro(ciężko dostać) i poprzez przekażnik zamontować-świetna sprawa nie trzeba wychodzić z kabiny żeby zimą polatać bokami a co do wyposażenia tu jest wszystko

http://www.subaru.de/kundenservice/pros ... egacy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...