Skocz do zawartości

szarpie - tłucze przy ruszaniu


filipidorot

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem :(

 

Ciężko płynnie ruszyć, szarpie - tłucze :(

 

Sprzęgło chodzi OK, biegi idealnie !!!

 

Impreza 2.0 125KM stan idealny !

 

Co to może być ?

 

Z tego co piszesz to nie taki stan idealny :(

Napisz coś więcej o objawach, skąd hałas, jaki rodzaj, jak pracuje silnik itp. Potrzebne jest więcej szczegółów, żeby cokolwiek wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1987, załóż nowy temat w dziale technicznym/Impreza. Tutaj rozwiązujemy problem filipidorot. Jak założysz nowy temat, a ktoś Ci pomoże to będziesz mógł obdarować takiego pomocnika tzw "pomukiem", które są mile widziane. Tutaj nie masz takiej szansy - a warto się czasem odwdzięczyć za udzieloną pomoc. Poza tym łatwiej będzie trafić bezpośrednio z podforum na Twój kłopot, a tym samym łatwiej będzie Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie info !!!

 

To nie jest nic związanego z silnikiem, silnik jest ok.

Jak ruszam to aż cała buda się trzęsie,

Niedawno robiłem przegląd "zero" zużycia na amorach, końcówkach, sworzniach innych...

Oczywiście nikt nie sprawdzał poduszek.

biegi wchodzą bez problemu. Przy zmianie na wysokich obrotach lub niskich bez znaczenia można zredukować bieg do wysokich obrotów i płynnie wszystko się odbywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :(

 

Ciężko płynnie ruszyć, szarpie - tłucze :(

 

Sprzęgło chodzi OK, biegi idealnie !!!

 

Impreza 2.0 125KM stan idealny !

 

Co to może być ?

Obstawiam którąś z poduszek pod silnikiem lub skrzynią. Spróbuj jadąc na małej prędkości (~40) na 3/4 biegu zdecydowanie dodać gazu, czy też poczujesz szarpnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również coś takiego w moim RX-ie. Wymienione zostalo kompletne sprzegło i poduchy pod silnikiem. Narazie bez zadnych zmian. Ide dalej i bede wymienial wszystkie tuleje tylnego dyfra bo obecne wygladają strasznie.

Gdziesz czytałem ze mogą to być świece ale nie wiem czy nie łapie wszystkiego jak pelikan bo mnie to szarpanie w.. Denerwuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dokładnie takie same objawy po wymianie kompletnego sprzęgła. Myslałem ze się ułoży ale niestety bez zmian, więc szybko wymieniłem nową tarcze sprzęgła na inną bo padło podejrzenie że może kupiłem jakąś lipe. W końcu okazało się że koło zamachowe było juz troche przepalone i dopiero jego wymiana zakończyła problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...