Skocz do zawartości

Kolumna kierownicy - przełącznik kierunkowskazów


roli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś wie, jak zabrać się do kolumny kierownicy w celu przeczyszczenia styków od przełącznika kierunkowskazów ?? Muszę to zrobić, ponieważ podczas włączania kierunkowskazu lub załączaniu świateł drogowych czasami potrafią zgasnąć mi światła mijania a dość często zdaża się, że właśnie one mi mrugają. O ile w dzień mi to nie przeszkadza ;), o tyle w nocy potrafi mnie to zirytować :). Czy ktoś ma może na to jakiś patent ?? Oprócz wymiany przełącznika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite ale jakies pol roku temu mialem dokladnie taki sam objaw. Myslalem nawet o wymianie calego przelacznika zespolonego ale jakims dziwnym cudem przeszlo i do tej pory (odpukac) nie zdarzylo sie wiecej.

 

ps. najlepsze jest to ze mamy autka z tego samego miesiaca, WRX 12.2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam od początku użytkowania tego modelu, czyli od ok. 3 mies., nie wiem czy było tak wcześniej. Ale po ostatniej jeździe w nocy, przy załączaniu drogowych, nagle zgasły mi światła i lekko się spociłem :). To właśnie pomogło mi podjąć decyzję o wymianie/przeczyszczeniu tego podzespołu. Może to tylko poluzowana wtyczka ?? Nie dowiem się, jeśli nie zajrzę, tylko nie wiem jak zabrać się do rozebrania kolumny :(. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie na tym polu, proszę o info :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdemontowac przelacznik znajdziesz w instrukcji serwisowej (link do sciagniecia jest na forum http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=103254, moze byc ta od WRX 2002). Mam natomiast watpliwosci czy uda ci sie rozmontowac sam przelacznik bo mam wrazenie ze jest to tak zrobione ze po rozlozeniu bedzie problem (jezeli w ogole sie da) ze zmontowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...