Skocz do zawartości

Wyciek pod przednim lewym kołem - co to może być ??


roli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

właśnie po powrocie do domku, po przejechaniu ok. 150 km zauważyłem tworzącą się plamę pod samochodem w okolicach w/w koła. Plama zrobiła się dość szybko. Pachnie benzyną i jest koloru brązowego, lekko tłustawa. Podczas drogi, podczas nierówności coś tarło w okolicy tego koła, szczególnie przy lekko skręconych kołach w prawo. Myślałem , że to lód zebrał sie pod nadkolem, ale to nie to. Po oczyszczeniu z resztek lodu i śniegu, tarcie nadal występowało :(. Zastanawiam się co mogłem uszkodzić, czy może takie coś to normalka. Czy może to być jaki płyn z klimy, albo coś podobnego ?? Czy jeżdzenie po lekko zmrożonym śniegu mogło cos uszkodzić ??

Wszelkie pomysły, rady i sugestie mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Wyciek występuje tylko podczas uruchomionego silnika. Podejrzewam, że jest to wyciek benzyny. Zapach się zgadza, a płyn jest jednak bezbarwny. Tylko w którym miejscu mógł wystąpić ten wyciek ??. Może ktoś ma jakiś pomysł ?? I co mogło być przyczyną ?? Jak się zrobi jasno zacznę działać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, filtr wymieniałem jakiś miesiąc temu, a na pewno jakieś 1000 km temu . No cóż, pewnie trafił się wadliwy, przy założeniu, że to rzeczywiście filtr paliwa. Widzę, że bez wizyty w warsztacie się nie obejdzie :(. Dziekuję wszystkim za rady i sugestie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynów jeszcze nie sprawdziłem, ale zaraz to sprawdzę, nich tylko silnik troszke ostygnie :). Jedyne co zauważyłem to to, że plama zrobiła się dość szybko. Nie podałem jeszcze jaki to samochód :oops: . To SI WRX z 12.2000.

 

Widze że mamy to samo w tym samym modelu :( Co by sie auta nie zjarały od tego feleru !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dowiedziałem się, że to filtr paliwa był powodem wycieku. Rozszczelinił się :(. No nic, pozostaje mi (mi jak mi, ale mechanikom :) )jeszcze zdiagnozować zapach beznzyny przy zimnym silniku i włączeniu nawiewu z klimą. Najważniejsze, że krwotok zatamowany ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czuc paliwo przy ujemnych temperaturach, to powiedz zeby sprawdzili polaczenie przewodow paliwowych z listwami. To czesty przypadek ze paliwo ulatnia sie z tych miejsc.

Co do klimy, to wlacza sie sama jak masz ustawiony nawiew na przednia szybe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W poniedziałek podjechałem do KoCara w Poznaniu i prosiłem, aby zobaczyli co z tym zapachem benzyny w kabinie po rozruchu na mrozie. Było - 8 wiec rano miałem ten efekt ponownie. Powiedzieli ze nie oddadzą auta zanim nie naprawią, bo nie mogą z taką usterką samochodu oddać. Na temat gdzie leci nie chcieli mówić, ale sprawiali wrażenie że wiedzą o co chodzi.... Musieli rozebrać układ ssący aby się dostać do problemu, przez co wymienili dwie uszczelki i wlali nowy płyn do chłodnicy. Problem się juz nie pojawia, koszt 390 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...