Skocz do zawartości

zakres szerokości opony zimowej


184334

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Temat może trochę banalny;

Sprzedawca opon zimowych, zaleca założenie na zimę węższej niż ta letnia.

W moim przypadku letnia to 215/60/16. Proponuje założenie 205/60/16.

Czy powinienem się sugerować tym co zaleca sprzedawca czy też założyć dokładnie taki sam wymiar jak letnia?

Czym będzie skutkowało założenie opony węższej w tym przypadku?

samochód to Subaru Outback 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat może trochę banalny;

Sprzedawca opon zimowych, zaleca założenie na zimę węższej niż ta letnia.

W moim przypadku letnia to 215/60/16. Proponuje założenie 205/60/16.

Czy powinienem się sugerować tym co zaleca sprzedawca czy też założyć dokładnie taki sam wymiar jak letnia?

Czym będzie skutkowało założenie opony węższej w tym przypadku?

samochód to Subaru Outback 2005

wszystko zalezy od tego, gdzie i jak jezdzisz (miasto czy trasy, "autostrady" czy drogi krajowe, przepisowo czy nie :mrgreen: )

jednoznacznej odpowiedzi nie ma... osobiscie jestem fanem wezszych (i mniejszych! :D ) kol na zime

 

do OBK zamiast 215/60-16 zdecydowanie polecam 205/70-15 :mrgreen: :arrow: viewtopic.php?f=16&t=148418&view=unread#unread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam w forku takie same na zimę jak letnie i to 17..(takie już od razu były) i jakoś nie narzekam. W praktyce się jednak więcej po czarnym i mokrym jeździ, a jak trzeba po śniegu to też im nie przeszkadza (śnieg do wysokości progów nie jest problemem..).

Raczej przeszkadzają inne samochody stojące wtedy w mega korku i nie dające rady przejechać jak odrobina śniegu spadnie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do OBK zamiast 215/60-16 zdecydowanie polecam 205/70-15 :mrgreen: :arrow: viewtopic.php?f=16&t=148418&view=unread#unread
eddie_gt4 a jak będziesz miał na sprzedaż 215/60-16 to jakie wówczas byś polecał? :mrgreen:

radekk, napisze szczerze, bez zadnego marketingu :mrgreen:

 

Forkiem odjezdzilem trzy zimy na 215/60-16 i wiesz, chcialem przesiasc sie na 205/70-15, nawet zakupilem odpowiednie fele i gumy... ale wczesniej sprzedalem Forka i niestety nie zdazylem pojezdzic na tym komplecie (Impreza GT, z kolei, odjezdzilem 4 zimy na 195/60-15 i bylem MEGA zadowolony z takiego setup'u)

 

w Tribece tez zdecydowalem sie na taki zabieg, tj. na wezsze i wyzsze zimowki... niedlugo zakladam 235/65-17 (seryjne ogumienie to 255/55-18 i producent nie przewiduje innych opon do tego auta, ale ja mam swoje zdanie na ten temat :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do OBK zamiast 215/60-16 zdecydowanie polecam 205/70-15 :mrgreen: :arrow: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread
eddie_gt4 a jak będziesz miał na sprzedaż 215/60-16 to jakie wówczas byś polecał? :mrgreen:

radekk, napisze szczerze, bez zadnego marketingu :mrgreen:

 

Forkiem odjezdzilem trzy zimy na 215/60-16 i wiesz, chcialem przesiasc sie na 205/70-15, nawet zakupilem odpowiednie fele i gumy... ale wczesniej sprzedalem Forka i niestety nie zdazylem pojezdzic na tym komplecie (Impreza GT, z kolei, odjezdzilem 4 zimy na 195/60-15 i bylem MEGA zadowolony z takiego setup'u)

 

w Tribece tez zdecydowalem sie na taki zabieg, tj. na wezsze i wyzsze zimowki... niedlugo zakladam 235/65-17 (seryjne ogumienie to 255/55-18 i producent nie przewiduje innych opon do tego auta, ale ja mam swoje zdanie na ten temat :P )

Ja jak chodzi o Subaru to w większości wypadków jeździłem na takic samych rozmiarach jak letnie, jedynie w Outbacku 3.0 zimówki miałem mniejsze, ale zeszłej zimy przeszedłem na to samo co lato, choć wybór był spowodowany planem jazdy w góry do Austrii, więc w mniejszych indeks prędkości mi nie pasował :mrgreen: Choć wkońcu i ta pojechałem na letnich. Ale generalnie też uważam że węższe są lepsze i wyższy profil, oczywiście bez przesady, bo większość tak jeździ przeważnie drogami które są utrzymywane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, do zwykłej eksploatacji pojazdu zakładamy ogumienie homologowane.

QED :-)

Opona 205/60R16 jest jak najbardziej homologowana do OBK z 2005r

tak samo jak 205/70-15 jest homologowana do Forka 03-08 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...