Jump to content

Impreza 1.8 '96 - problem z VIN

martinezz
 Share

Recommended Posts

Witam :)

Ogladalem dzis Impreze 1.8, ktora planuje nabyc.

Mam jednak problem ze zdekodowaniem VIN-u tego samochodu. Wg wszystkich dekoderow ktore znalazlem wychodza w wiekszym lub mniejszym stopniu bzdury (glownie rok produkcji sie nie zgadza).

Prosze wiec o pomoc w rozgryzieniu tego numeru.

Chodzi o Impreze 1.8 kombi z 96 roku. Numer VIN to JF1GF6AL0EJ012365

Najbardziej nie pasuja mi cyfra nr 10 "E" z ktorej wychodzi ze to samochod z 84 roku!? a to chyba raczej malo mozliwe.

Prosze tez o podpowiedz jak sprawdzic dzialanie (lub nie) reduktora ktory ta Impreza ma. Wlaczalem go i nie zauwazylem zdecydowanej roznicy w jezdzie ale moze spodziewalem sie czegos innego.

Pozdrawiam i dziekuje

./martinezz

To powinno pomóc rozwiać wątpliwości:

http://www.motonet.com.pl/newsporady/fullnews.php?id=4

Dzieki wielkie.

To wyjasnilo wiekszosc rzeczy. W dalszym ciagu jednak nie wiem jak jest kodowana data produkcji w VIN-ie Imprezy. W tej rozpisce jest tylko mowa o "roczniku modelowym" rozumiem przez to rok rozpoczecia produkcji konkretnego modelu.

pzdr

./martinezz

W dalszym ciagu jednak nie wiem jak jest kodowana data produkcji w VIN-ie Imprezy. W tej rozpisce jest tylko mowa o "roczniku modelowym" rozumiem przez to rok rozpoczecia produkcji konkretnego modelu.

Padre wypowiadał się już w tej kwesti, że ważny jest tak naprawdę rocznik modelowy na innych rynkach i to on jest tam wbijany. Rok produkcji auta da się ustalić tylko na podstawie numeru seryjnego. Ale z tak szczegółowym zapytaniem trzeba by się już do SIP (a dokładniej pewnie działu technicznego) uśmiechnąć.

W dalszym ciagu jednak nie wiem jak jest kodowana data produkcji w VIN-ie Imprezy. W tej rozpisce jest tylko mowa o "roczniku modelowym" rozumiem przez to rok rozpoczecia produkcji konkretnego modelu.

Padre wypowiadał się już w tej kwesti, że ważny jest tak naprawdę rocznik modelowy na innych rynkach i to on jest tam wbijany. Rok produkcji auta da się ustalić tylko na podstawie numeru seryjnego. Ale z tak szczegółowym zapytaniem trzeba by się już do SIP (a dokładniej pewnie działu technicznego) uśmiechnąć.

Dziekuje bardzo :)