Skocz do zawartości

Pomiar mocy w naszych pojazdach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu michal zamiescil wykres z hamowni STi 06. Auto uzyskalo 290 KM przy 6900 obr. Producent podaje 280 KM przy 5600 obr. Czy ktos mi wytlumaczy skad tak duza rozbieznosc w obrotach (1300 obr !). Producent sie myli, czy Vtech ma jakis problem z hamownia?

 

Czasem zdarza sie tak ze sa lepsze i gorsze egzemplaze.

Sam jestem tego przykladem.

Oza STi US przyjechalo nowe z salonu i na pierwszym hamowaniu wyszlo 260ps

po jakims czasie mierzyli je jeszcze raz i bylo cos ok 280 Jego auto nigdy nie osiagnelo 300 a wyniki na 1/4 tez mial marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Temat hamowni byl juz walkowany 100 razy - jezeli hamowania pokazuje 280 to samochod moze mizec 260 albo 300... ten wynik to tylko cyfry - wazniejszy jest sam wykres ... i roznica wynikow przed-po modyfikacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez znowu slyszalem opinie, ze te hamownie 4x4 w PL to mozna zapomniec :roll:

 

Czyli jak sprawdzić moc samochodu :?: A czy dealer ma urządzenie na którym wyniki będą najbardziej obiektywne :roll:

 

Nie sadze aby dealer mial jakiekolwiek urzadzenie.

Oni sprzedaja auta a nie je mierza. Moze jakis "fanatycznie" kupil hamownie :wink:

Na dobrej obciażeniowej hamowni z osoba ktora umie robic dyno powinno byc wszystko okay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz A4 gotowa, to WRXem z Wrocka do KRK w poltorej godzinki sie przyjedzie :)

Albo i nie, zależy ile będzie spalać to trzeba jeszcze tankowanie będzie zaliczyć :) Dobrze jak wypadnie na odcinku Katowice - Kraków, w przeciwną stronę bez zjazdu z autostrady będzie problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior, ja nie tak dawno widziałem kolumnę 4 Imprez sunących pustawą A4 z prędkością 80-100km/h... I jeszcze te radary na płatnej, jak to z nimi jest ?

ja się z nimi nie spotkałem i nikt z moich znajomych - to chyba tylko taka akcja medialna... :wink:

 

Ta hamownia jest w Krakowie, bo luki wspominał coś o Gliwicach ?

ta o której wspomniano jest w kraku i znajduje sie w v-techu

a w gliwicach to jedynie wspominałem że jest też 4x4 Macha...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na środku pasa zieleni (akurat wybetonowana przerwa) stała biała Panda z pomarańczowymi kogutami, pociągniety kabelek od Pandy do trójnoga z obiektywem.. Ot i wsio. We Wszystkich Świętych, albo dzień przed...

 

Odcinek między Krakowem, a Katowicami, płatna część - żeby nie było nieporozumień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na środku pasa zieleni (akurat wybetonowana przerwa) stała biała Panda z pomarańczowymi kogutami, pociągniety kabelek od Pandy do trójnoga z obiektywem.. Ot i wsio. We Wszystkich Świętych, albo dzień przed...

 

Odcinek między Krakowem, a Katowicami, płatna część - żeby nie było nieporozumień.

 

Ok. Bo ploty były o bramkach jakichś na A4, to spytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...