Skocz do zawartości

żeby Forek zaczął hamować....


pitgol

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazje w ostatnim tygodniu śmigać po Alpach Szwajcarskich, zaliczyłem kilka przełęczy min. Julierpass na 2200 mnpm, Berninapass na 2300 mnpm i najciekawsza Furkapass na ponad 2400 mnpm i w każdym przypadku przewody się sprawdziły. Ani razu nie zagotowały się hamulce. Fakt, że klocki po jeździe się zeszkliły (4 osoby na pokładzie) ale hamulce hamowały. Klocki i tarcze seryjne. Jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam

Ibex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie klocki polecacie do seryjnego, fabrycznego, miejsko używanego Forka? Nie chodzi o żaden hardcore, tylko żeby mi się dziewczyna autem nie rozbiła. Szukam "poprawnego" klocka w "normalnej" cenie do "zwykłej" jazdy ;-)

 

Popieram prośbę . Na pewno macie po stokroć więcej doświadczenia! Odpowiedzcie nam - choćby dlatego, żeby się nas pozbyć .....jak np. natarczywej muchy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam OEM (generalnie nie narzekam ale być może nie wiem, że może być lepiej / inaczej). Zamówiłem klocki Ferodo FDB1639 i tarcze Brembo 09.5674.24. Czekam na dostawę. Do cywilnej jazdy powinno być OK. Jedno co mi przeszkadza w tych tarczach to "styk zużycia" czyli taka nawiercona dziurka / wskaźnik. Gdy jej dno zrówna się z warstwą użytkową tarczy - jest ona do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyjrzałem się moim klockom i wydaje mi się, że nie zeszkliły się po jeździe w Alpach Szwajcarskich (bo piszczały) tylko się zużyły! Po 5 kkm :!: Czy to możliwe :?: Miałem seryjne klocki i zastanawiam się nad zamiennikami.

 

Pozdrawiam

Ibex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam OEM (generalnie nie narzekam ale być może nie wiem, że może być lepiej / inaczej). Zamówiłem klocki Ferodo FDB1639 i tarcze Brembo 09.5674.24. Czekam na dostawę. Do cywilnej jazdy powinno być OK. Jedno co mi przeszkadza w tych tarczach to "styk zużycia" czyli taka nawiercona dziurka / wskaźnik. Gdy jej dno zrówna się z warstwą użytkową tarczy - jest ona do wymiany.

 

sa jakies klocki ferodo pasujace do OEMowych zaciskow ?

 

ja przejechalem pirewsze 3tys na brembo z sti, do tego tarcze brembo max i ds performance, jest lepiej, ale do idealu jeszcze kawalek.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burzumek, wkładaj DS2500 nie będzie płakał. DS Performance mam u siebie na tyle w charakterze hamulca...korekcyjnego :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. Rozważ jeszcze Hawk HP+ . Hamują zacnie ale lubią popiskiwać.

 

To by sie nawet zgadzalo, grzesiu, bo ostrym hamowaniem to tego nazwac nie mozna :)

A jak sie maja weze w oplocie do hamowania ? jest zmiana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...