Skocz do zawartości

żeby Forek zaczął hamować....


pitgol

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, a czy zastanawialiście się aby wymienić oryginalne tarcze na Turbo Groved wraz z klockami green stuff (ewentualnie red) z EBC? Do tego dodać przewody z oplotem i chyba już by taki zestaw hamował.

 

Pozdrawiam

Ibex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibex,

nie bardzo widzę jakiekolwiek plusy tego zestawu w porównaniu do serii. W "dyszlu" seria nie jest wystarczająca ??? [..]

"Dyszel" też może jeździć szybciej. Lekko z górki było i 200 km/h na GPS mi zarejestrował :cool:. Mi seria tak bardzo nie przeszkadza, ale fakt, że mogłaby być trochę lepsza. Nie mam zamiaru wymieniać całego zestawu więc pomyślałem nad takim usprawnieniem. Ale z tego co sugerujesz mało to pomoże?

 

Pozdrawiam

Ibex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie komplet przewodów w stalowym oplocie, zmień płyn hamulcowy i poczujesz różnice - zacznij od tego.
Tak właśnie myślałem, że zacznę od tego. A jakie przewody proponujesz, bo widziałem, że jakieś sprzedawałeś.

 

Pozdrawiam

Ibex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat, ale miałem w swoim GT (na samym początku) te D2. Były cholernie ciężkie i mega wyły przy hamowaniu. Brembo ewentualnie Prodrive. O AP Racing nie wspominam :twisted: Z innymi doświadczenia nie mam.

 

pzdr

 

PS. Przewód w metalowym oplocie i ewentualnie motul hamulcowy - w GT byłem zadowolony. Niestety nie doczekałem nowych tarcz (auto sprzedałem) bo DS Performance mocno mi je pokrzywił :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale miałem w swoim GT (na samym początku) te D2. Były cholernie ciężkie i mega wyły przy hamowaniu.

 

Ja rozumiem, że musisz tzw. linię realizować...ale D2 są nieco lżejsze od WRXowego czterotłoczkowego zacisku. Wycie jest głównie związane z mieszanką klocek/tarcza a nie z konstrukcją zacisku.

 

Dalej, apropos klocków DS Perfomance, które Ci mocno tarcze pokrzywiły. No piszesz tak, jakby cechą charakterystyczną klocków DS Performance było krzywienie tarcz. Przecież to nieprawda, przecież równie dobrze mogła być po prostu za delikatna tarcza (nie napisałeś jaka stąd moje gdybanie) dla tego klocka, mogłeś wjechać z rozgrzanymi mocno tarczami w kałuże, no powodów mogło być multum. Ale nie , oczywiście musi być, że to wina Ferrodowych DSów.... :sad:

 

Dla równowagi napiszę, że klocki i tarcze seryjne Subaru są do ...niczego. I będzie to miało tyle samo wspólnego z obiektywnym osądem, co Twoje słowa z postu powyżej.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale miałem w swoim GT (na samym początku) te D2. Były cholernie ciężkie i mega wyły przy hamowaniu.

 

Ja rozumiem, że musisz tzw. linię realizować...ale D2 są nieco lżejsze od WRXowego czterotłoczkowego zacisku. Wycie jest głównie związane z mieszanką klocek/tarcza a nie z konstrukcją zacisku.

 

Dalej, apropos klocków DS Perfomance, które Ci mocno tarcze pokrzywiły. No piszesz tak, jakby cechą charakterystyczną klocków DS Performance było krzywienie tarcz. Przecież to nieprawda, przecież równie dobrze mogła być po prostu za delikatna tarcza (nie napisałeś jaka stąd moje gdybanie) dla tego klocka, mogłeś wjechać z rozgrzanymi mocno tarczami w kałuże, no powodów mogło być multum. Ale nie , oczywiście musi być, że to wina Ferrodowych DSów.... :sad:

 

Dla równowagi napiszę, że klocki i tarcze seryjne Subaru są do ...niczego. I będzie to miało tyle samo wspólnego z obiektywnym osądem, co Twoje słowa z postu powyżej.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

a Ty jak zwykle zrozumiałeś mnie tak jak chciałeś :roll:

 

D2 mam bardzo ciężką tarczę hamulcową i wyją poniewaź tarcza jest nacinana (dziwne, bo nacinany prodrive nie wyje :roll: )

 

Tarczę u siebie miałem nacinaną, nie znałem producenta :roll:

DS Performance jest zajebistym klockiem i dalej używam Ferrodo. Problem polegał na tym, że tarcza była zbyt słaba do klocka a klocek zbyt twardy do tarczy :mrgreen: , dlatego żałuję, że nie doczekałem zmiany tarcz. Zresztą Carfit może coś powiedzieć o klocku DS 3000, serynej tarczy brembo STI i mocniejszym upalaniu :mrgreen: Dobór tarczy i klocka ma ogromne znaczenie :idea:

 

Jeżeli chodzi o serię, to i Mercedes i Audi mają hamulce do bani (mówię o zwykłych wersjach). Potrafią bić i bywają podatne na fadding. Do normalnej esksploatcji zgodnej z przepisami w zupełności wystarczą :idea:

 

A, że lubimy pojeździć szybciej przez co i częściej należy hamować to juz zupełnie inna kwestia.

 

A o wyrabianie linii to Ty się nie martw. Zresztą temat tarcz i klocków to nie moja sprawa a i ze zbytem tego towaru nie ma problemów.

 

Pozdrawiam

raju

 

[ Dodano: Czw Sie 13, 2009 2:11 pm ]

Koledzy, a czy zastanawialiście się aby wymienić oryginalne tarcze na Turbo Groved wraz z klockami green stuff (ewentualnie red) z EBC? Do tego dodać przewody z oplotem i chyba już by taki zestaw hamował.

 

Pozdrawiam

Ibex

Ibex,

nie bardzo widzę jakiekolwiek plusy tego zestawu w porównaniu do serii. W "dyszlu" seria nie jest wystarczająca ???

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

i tu jakbyś przeczył sam sobie... to jak to jest, dobra jest ta seria czy nie :?:

 

:mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty jak zwykle zrozumiałeś mnie tak jak chciałeś :roll:

 

A jak miałem zrozumieć te lapidarne dwa, trzy zdania z poprzedniego postu ? No tak jak napisałem - D2 jest do kitu bo ciężkie i wyje, Ferrodo DS są do kitu bo krzywią tarcze. Przeczytaj co sam napisałeś raz jeszcze a przyznasz rację.

 

Teraz natomiast opisałeś elegancko zależność pary klocek-tarcza i chwała Ci za to, bo ktoś kto potrzebował rady nareszcie uzyskał pełen obraz a nie jedynie mylące ogólniki (vide D2 i DSy).

 

i tu jakbyś przeczył sam sobie... to jak to jest, dobra jest ta seria czy nie :?:
. Nie widzę żadnej sprzeczności - oceniam zestaw EBC (zwłaszcza z zieloną wkładką) na równorzędny seryjnym tarczom i klockom. To po co przepłacać. Ale jak pewnie doskonale wiesz na EBC się świat nie kończy i całe szczęście :mrgreen:

 

A o wyrabianie linii to Ty się nie martw.

A martwię się bo choinka wie, może w tego totka wreszcie coś trzasnę i się wybiorę w Aleje coby jaką nówkę-funkiel nieśmiganą sztukę zanabyć. I co wtedy ? Doradzisz po linii, czy jak koledze z Forum ? :mrgreen:

 

AdaSch mi kompletnie wisi co Ty tam sobie w kółeczka wsadzasz, dla mnie możesz hamować i fajerkami od pieca. Najlepiej zadzwoń do Malezji. :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty jak zwykle zrozumiałeś mnie tak jak chciałeś :roll:

 

A jak miałem zrozumieć te lapidarne dwa, trzy zdania z poprzedniego postu ? No tak jak napisałem - D2 jest do kitu bo ciężkie i wyje, Ferrodo DS są do kitu bo krzywią tarcze. Przeczytaj co sam napisałeś raz jeszcze a przyznasz rację.

 

Teraz natomiast opisałeś elegancko zależność pary klocek-tarcza i chwała Ci za to, bo ktoś kto potrzebował rady nareszcie uzyskał pełen obraz a nie jedynie mylące ogólniki (vide D2 i DSy).

 

i tu jakbyś przeczył sam sobie... to jak to jest, dobra jest ta seria czy nie :?:
. Nie widzę żadnej sprzeczności - oceniam zestaw EBC (zwłaszcza z zieloną wkładką) na równorzędny seryjnym tarczom i klockom. To po co przepłacać. Ale jak pewnie doskonale wiesz na EBC się świat nie kończy i całe szczęście :mrgreen:

 

A o wyrabianie linii to Ty się nie martw.

A martwię się bo choinka wie, może w tego totka wreszcie coś trzasnę i się wybiorę w Aleje coby jaką nówkę-funkiel nieśmiganą sztukę zanabyć. I co wtedy ? Doradzisz po linii, czy jak koledze z Forum ? :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

No to cieszę się, że doszliśmy do consensusu :mrgreen:

 

A w kwestii doradzania, jesli tylko wyrazisz chęci, doradzę jak kumplowi z Forum po całej rozciągłości linii :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnnie zestaw D2 i DS2500 dzialaja super, nie ma mowy o jakims wyciu, odglosy sa dokladnie takie same jak przy fabrycznym zestawie. Slyszalem juz opinie o tych co za wszelka cena polecaja zaciski od STI...

Jakie przewody? Na pewno markowe, ja zalozylem Goodridge, w dobrej cenie sa stoptech, tzn ok 500zl za komplet.

Z zestawu D2 jeste bardzo ale to bardzo zadowolony, polecam każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do zwyklych tarcz i klockow jest sens wymieniac przewody na te w stalowym oplocie ? Jakie lepiej kupic - goodridge czy HEL ?

 

w GT miałem Sparco i byłem bardzo zadowolony. Jak coś to służę pomocą. Kontakt PW.

 

Pozdrawiam

raju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ok, przewody zamowię sobie te Goodrigde. A jeszcze mam problem z tyłem. Bo cos slabo mi sie sciera tył, kiedystam po kupnie auta tarcze poszly do lekkiego zjechania razem z klockami bo scieral sie jedynie srodek. Myslalem ze teraz bedzie ok a dalej jakos ten tył się nie sciera. Mechanior mi mowil ze moze za słabo hamuje. No z przodu tarcze ladnie zjechane, pieknie sie swiecą a z tylu takie jakby pordzewiale. Czego to moze byc wina ? Wymieniac tam coś czy czekac na te przewody w oplocie i moze to coś zmieni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibex w swoim Forku za poradą Leszka Ferrodo założyłem do gładkich tarcz brembo klocki Galfer - seria racing, i taki zestaw w porównaniu do serii naprawdę dobrze hamuje, przejechałem na nich prawie 20k i oprócz tego, że przy małej prędkości piszczą ( podczas poruszania się w korku np.) to świetny zestaw. Teraz oczekując na nowy zestaw założyłem klocki Ferodo Prem. więc mam porównanie. Różnica polega głównie na sile z jaką trzeba operować pedałem hamulca, w Galferze nie trzeba było specjalnie się przykładać, przy Ferodo trzeba naprawdę się wysilić no i Galfery dawały radę zhamować 2-3 razy ze 150 dopóki płyn się nie zagotował, Ferodo po 2 razie są zeszkliwione i dalej przez kilkadziesiąt kilometrów znacznie słabiej hamują. Galfer hamował też skutecznie przy zimnych i gorących tarczach.

Nie wiem jaki klocek wkładają w serii do disla ale do benzyny 2,0 turbo z 04 oem-owy klocek produkuje JURID (DDR) :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gafler to podobno oem-owe wyposazenie zestawow D2/Ksport, ktore zwykle trafiaja do kosza. Ale jak jestes zadowolny to OK

W porównaniu do serii do użytkowania na ulicy, autostradzie jest znakomity. Nie znalazłem słabych stron... Galfera znają lepiej motocykliści i tam cieszy się dobrą opinią... A klocki Galfer mam w swoim rowerze! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem przewody Goodridge za radą kuba.goller. I zgadzam się, że to jest pierwszy krok do poprawy. Hamulce są zdecydowanie pewniejsze. Na autostradzie kilka ostrych hamowań i brak efektu mięknięcia pedału. Teraz czas na tarcze i klocki. Co sądzicie o tarczach DBA?

 

Pozdrawiam

Ibex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...