Skocz do zawartości

żeby Forek zaczął hamować....


pitgol

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje szybkiej konkretnej odpowiedzi. Wiem ze bylo juz 1000 razy ale przeglądam w tel od godziny i nie moge znalezc odpowiedzi. :( 

 

pacjent Forek SG 2.5 XT

 planuje wsadzić dwutloczek na tyl co potrzebuje oprócz zacisku? 

 

Moge kupic komplet z tarcza 290mm ale czy to aby nie za duzo? Wolał bym zostać przy serii bo mam swierzutka. 

 

Prosze o rady pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gorion napisał:

adapter do montażu dwutloczka z wrx'a w Foresterze + cięcie osłon tarcz kotwicznych lub tarcze kotwiczone z wrx'a + łożyska + geometria i zabawa aby wszystko to rozebrać i złożyć ;) ja wymieniłem tarcze kotwiczne a na tył poszły ATE - 24.0118-0725.

A jaka masz tarcze ? 260 czy większa? 

 

jaki jest najprostszy sposób na dwutlok z tylu ? 

 

Adapter plus cięcie osłon na starych tarczach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema mam zamiar wymienić tarcze oraz klocki w moim forku (hebel jest seryjny nic nie modzony ) i na razie taki ma zostać . Jakiej firmy polecacie klocki i tarcze tak aby na seryjnym heblu auto dobrze hamowało pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Krzychu91 napisał:

Tak dokładnie taki sam jest adapter ;) Już Ci podaje numer tarczy z tego co pamiętam tylko dba miało tarcze na złote brembo z ręcznym 170 mm czyli impreza/forester.

Tu masz numer tarczy dba 

DBA2657S

Dzięki wielkie, mam właśnie dylemat czy zamawiać tarcze pod ręczny 170mm czy grubsze okładziny pod tarcze z STI i wtedy nie ograniczam się do DBA. Skłaniam się ku grubszym okładzinom bo je jak założę to zapomnę o temacie na lata a tarcze dowolne z STI podejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce mam z nowymi tarczami i klockami. Bardzo porządnymi. Płyn ma pół roku. Skuteczność przy moich seryjnych zaciskach i średnicach tarcz jest ok. Na ciepło i na zimno.  Jedyne co jeszcze mnie wkurza to efekt za miękkiego pedału hamulca. Taki trochę za długi skok, wchodzi jak w masło, niemniej przy mocnym wciśnięciu skuteczność jest dobra. Czy wymiana przewodów coś pomoże i "utwardzi" działanie układu hamulcowego? Jeśli tak, to jakie przewody polecacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć porządne hamulce takie jak w średniej klasy autach niemieckich typu VW Passat, w których lekko naciskasz nawet damską nogą i dobrze hamują od razu i nie trzeba wysiłku, żeby to wcisnąć, to trzeba serwo hamulca by było dać mocniejsze i mocniejszą pompę podciśnienia która to serwo mocniej zassa gdy naciskasz pedał hamulca. Nie wiem czy są jakieś 'upgrade kity' do tego istnieją. Poza tym to jest nie normalne, że kupujesz auto z fabryki i zmieniasz hamulce, tłoki, turbo, intercooler, wydech. Nie mogli by sprzedawać samej karoserii auta i resztę w zestawach 'zrób to sam'  ? - marka dla majsterkowiczów a nie dla mas.

 

Tu jest opisane ładnie jak działa wspomaganie hamulców a subaru założyło w tych foresterach sg jakąś tandetę. Jesli to samo jest w wrx i nowych fxt to to jest żenada. I ktoś w Japonii powinien popełnić sepuku ze wstydu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zbyszek_ napisał:

...Poza tym to jest nie normalne, że kupujesz auto z fabryki i zmieniasz hamulce, tłoki, turbo, intercooler, wydech. Nie mogli by sprzedawać samej karoserii auta i resztę w zestawach 'zrób to sam'  ? - marka dla majsterkowiczów a nie dla mas.

 

 

Gdyby nie te niedociągnięcia Subaru, jakże życie stałoby się nudne ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W foresterze nie ma vacuum pompy do serwa hamulcowego, podciśnienie słabe jest z kolektora wydechowego i trzeba mocno naciskać pedał hamulca - słabe wspomaganie hamulców jest. Stad pytanie :

Czy ktoś próbował wstawić vacuum pompę od nowszych modeli Subaru (są te pompy oryginalne używki na allegro za 450 pln'ow):

Cos takiego (jak na schemacie i w załączniku foto)

http://parts.subaru.com/a/Subaru_2016_WRX-Base-20L-6MT/_54106_6463955/BRAKE-SYSTEM-MASTER-CYLINDER-VACUUM-PUMP/V10-261-02.html

jakoś tak podłączyć:

http://parts.subaru.com/a/Subaru_2016_WRX-Base-20L-6MT/_54102_6464289/INTAKE-MANIFOLD-INTAKE-MANIFOLD-SYSTEM/V10-050-01.html

?

Bo te serwa są chyba takie same.

subaru_vacuum_pump.jpeg 

 

-----------------------------------------------------------------------

Ok. Taką pompę elektryczną włącza się właśnie jako wzmacniacz (po waszemu booster) hamowania w silnikach turbo-benzynowych (bo w dieslach chodzą non stop na pasku wielokolorowym). I tą pompę włączyć trzeba trójnikiem w istniejący przewód podciśnienia idący do serwa hamulcowego i włączać tą pompę elektrycznie tylko w momencie naciśnięcia pedału hamulców.

I dopiero wtedy będzie uczucie komfortu hamowania porównywalne z passat'em tdi!

 

Edytowane przez Zbyszek_
a new great idea poped up in my mind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Małe odgrzanie tematu. Istnieje możliwość montażu tylnych zacisków i tarcz w fxt 04 od legacy gt? . Wiem.ze zacisk pasuje ale tarcza chyba już niekoniecznie - tam jest ręczny na 190 a w forku na 170. Ktoś w tym temacie coś wspominał o grubszych okladzinach do ręcznego. Chyba ze można odpowiednią tarczę dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, ironmzes napisał:

Małe odgrzanie tematu. Istnieje możliwość montażu tylnych zacisków i tarcz w fxt 04 od legacy gt? . Wiem.ze zacisk pasuje ale tarcza chyba już niekoniecznie - tam jest ręczny na 190 a w forku na 170. Ktoś w tym temacie coś wspominał o grubszych okladzinach do ręcznego. Chyba ze można odpowiednią tarczę dostać.

 

Szkoda pieniędzy na grubsze okładziny, ja swoje wywaliłem na śmietnik bo nie trzymały kompletnie, nie potrafiły nawet auta utrzymać w miejscu na postoju. Jak tam jest rozmiar tarczy taki jak w STI to jedyna sensowna opcja to tarcze DBA pod ręczny 170mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...