Skocz do zawartości

żeby Forek zaczął hamować....


pitgol

Rekomendowane odpowiedzi

blaszki trzymające klocki dajesz stare, chyba ,że masz wyjechane całkiem. Jesli masz te przeciw piszczeniu to daj, ale kombinacji jest duzo i zależy jakie klocki do jakiej tarczy dajesz-może piszczeć lub nie. Są też pasty "przeciwpiszczące" .

Ja nie dużo jeżdżę więc liznę miedziowym, albo ceramicznym ranty klocków (nie koroduje, ale zawsze trochę kurzu może się złapać.

Piastę tylko wyczyść.

pozdr.

 

 

Co to z ablaszki przeciwpiszeniu i pasty przeciw piszczeniowe ? Mam brembo plys ds2500 i przy cofaniu i dochamowywaniu piszczy jak autobus :) Milo by bylo to zmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co te tarcze są warte?:

 

http://allegro.pl/tarcze-rotinger-sport-hp-subaru-forester-294mm-i6407897119.html

 

Robię swap na 4t, a znam się na tym tyle że sam to sobie wymienię, ale ogarnąć co, gdzie i za ile, i najważniejsze żeby nie wtopić z czymś co jest do d... lub nie spasuje, już gorzej :(

 

Chciałbym od razu tył zrobić, ale ostatnio nikt dwutłoków z WRXa nie sprzedaje, a STI mi się trochę wydaje przesadzone skoro z przodu będzie zwykły czterotłoczek. Jest jakaś inna alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, mam juz kupione klocki Ferodo DS Performance FDS1639 (dawne DS2000), jutro bede mial gladkie brembo 09.9077.10. 

 

Pierwsze i podstawowe pytanie - czy DS Performance wystarczy do dynamicznej i agresywnej jazdy miejskiej czy od razu wymienic na DS2500

 

Drugie i rownie istotne pytanie - skoro wymieniam tarcze + klocki to grzechem byloby nie wymienic plynu. Co polecicie? Np. ze stajni Motula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chlopaki, mam juz kupione klocki Ferodo DS Performance FDS1639

A ty przypadkiem nie masz 4 tłoczka z przodu ? Mi się wydaje że te klocki są pod serie - 2 tłoczka  .

 

 

Drugie i rownie istotne pytanie - skoro wymieniam tarcze + klocki to grzechem byloby nie wymienic plynu. Co polecicie? Np. ze stajni Motula

Jak chcesz coś ponad serię to RBF 660 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee u mnie jest oem. Poprzednik zmienił jedynie klocki na ds2500

 

Czekając na wymianę hebli otworzyłem uslo z ds performance i nie znalazłem żadnych blaszek. Macie może zdjęcia albo rusunek blaszek które powinniśmy mieć z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców tematu, choć pewnie gdzieś w odmętach forum już o tym było.

 

Ile brakuje oryginalnym felgom stalowym 16' od Forestera SG, żeby weszły na czterotłoczka? Czy jest szansa, żeby poratować się jakimś dystansem, czy trzeba myśleć o nowych kompletach felg? 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców tematu, choć pewnie gdzieś w odmętach forum już o tym było.

 

Ile brakuje oryginalnym felgom stalowym 16' od Forestera SG, żeby weszły na czterotłoczka? Czy jest szansa, żeby poratować się jakimś dystansem, czy trzeba myśleć o nowych kompletach felg? 

Nic nie brakuje , wchodzą bez problemu w przypadku 4- tłoczka z napisem Subaru. Tak mam u siebie i nic nie trzeba kombinować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wejdą :( sprawdzałem osobiście na Imprezie WRX MY02 kolegi, nie wiem ile dokładnie trzeba dytansu dać ale tak jak napisałem, 25mm myśle że minimum. Zakochałem się w tych felgach jak przy 60km/h pocałowałem krawężnik,a tu sie tyko lekko rant zgiął, myślę że alus byłby skasowany :)  i też ubolewam że na czterotłoczka nie wchodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

https://www.olx.pl/oferta/subaru-zaciski-hamulcowe-zestaw-CID5-IDhUZY1.html#6fea1ccb09

 

Ciekawe rozwiązanie tarcza 294, czterotłoczek i podobno wchodzi na to 15'' :)

 

Jak ktoś chcę większe tarcze i fajny zacisk pod małe felgi to warto rozważyć taką ofertę  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptery na tył ma pewnie połowa użytkowników Foresterów czy GT i żyją :)

Ja tam już kupiłem czterotłoczek z Imprezy i pod 16'' założę dystans, a na tył całe zwrotnice WRX. Więc ja już jestem obkupiony  :D

Ktoś komuś każe kupować taki zestaw??

 

Nawet jak nie ten konkretny zestaw to same zaciski których jest pewnie pełno i nie kosztują tyle co żeliwne złomy z Subaru :) 

Adapter można dorobić w profi zakładzie i cieszyć się czterotłoczkiem na małej feldze 

Edytowane przez chrzan94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...