Skocz do zawartości

żeby Forek zaczął hamować....


pitgol

Rekomendowane odpowiedzi

Ja włśnie zakupiłem cały komplet przód i tył do mojego forysia 4tłoczki przód i 2 tył od WRX i to za śmieszną kaskę 1.6 tyś (tak mi się wydaje) tylko teraz trzeba adaptery dorobić na tył bo przód bez problemu ponoć podchodzi i tarcze z klokami na tył dokupić bo przód mam komplet .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

odświeżę temat...

 

w związku z planowanym odetkaniem i remapem Forka mam pytanko :wink:

 

Czy ktoś z Was ma założony taki zestaw u siebie w forku 2.5 XT MY'07 pod seryjna felgę 17x7 ET48 :?: :roll:

 

ksport.jpg

 

zacisk : 6 tłoczkowy

tarcza: 304 mm lub 330 mm

Klocki: DS2500

 

zastanawiam się który zestaw brać z tarczą 304 czy 330 mm :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PJAY, ja mam ten zestaw 304mm. Co prawda w Saabie 9-5, ale sprawuje się świetnie. Na ulice tarcza 304mm w zupełności wystarcza.

 

dzięki za info :smile: :cool:

 

duzej roznicy cenowej nie ma pomiedzy 304 a 330. Wiec chyba lepiej 330... bo nigdy nie wiadomo czy nie wyskoczysz poupalac.

 

faktycznie różnica żadna - wezmę ten który akurat będą mieli dostępny na stanie :wink:

 

pozostaje jedynie pytanko odnośnie oryginalnych felg :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Czy ktoś z Was ma założony taki zestaw u siebie w forku 2.5 XT MY'07 pod seryjna felgę 17x7 ET48 :?: :roll: (...)

wchodzi na 99.99%

 

pod takie felgi wchodza nawet Brembo z STi (z cieniutkim dystansem), wiec D2 wejdzie na bank (na WRX'owe fele cio masz na zime tez powinno byc ok :razz: )

 

de4ac28aeed5ee8bep0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzi na 99.99%

 

pod takie felgi wchodza nawet Brembo z STi (z cieniutkim dystansem), wiec D2 wejdzie na bank (na WRX'owe fele cio masz na zime tez powinno byc ok :razz: )

 

dzięki :smile:

 

Te zaciski 6-cio tłoczkowe są bardzo małe i zgrabne :wink: , u mnie pod 17" felgą jest bardzo dużo miejsce.

 

to juz wszystko wiem :cool: byłyby pomuki ale nie jestem autorem wątku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PJAY, jednak k-sporty ?

 

taki jest plan na sierpień :wink:

Ja raczej zaloze Brembo, z tym, ze do 18"...

 

super zestaw :cool:

 

Daj koniecznie znac, jak sie sprawuja w forku.

 

nie omieszkam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zalozylem u siebie na razie caly zestaw z WRX - przod 4 tloczki, tyl 2 tloczki, przy okazji zrobili mi nowe przewody hamulcowe w stalowym oplocie.

 

Pierwsze wrazenia - jest lepiej, mozna tez lepiej wyczuc auto i sile hamowania. Zobaczymy co dalej bedzie.

 

Wiem na pewno ze oryginalne felgi forysiowe 16 nie wchodza na te zaciski z przodu - trzeb aby robic dystanse - ale kupilem juz felgi 16 z gt na zime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sorry że odświeżam ale mam pytanie o hamulce. Od dwoch dni mam dziwne wrazenie ze pedal hamulca jest twardszy (a moze nie jest twardszy a jest poprostu wyzej) i bardziej czuly na wcisniecie go, przy normalnej jezdzie jest wrazenie ze lepiej hamuje. Czy ja mam cos kurde nie tak z nogą czy rzeczywiscie moglo się coś stać, cos zuzyc ? Jesli tak to co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie doświadczenie z innego auta niż Subaru. U mnie zawsze oznaczało to zapieczenie się zacisku hamulcowego. Klocki nie odchodzą od tarczy, pedał jest wyższy i szybciej bierze. Sprawdź zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszly brembo od carfita. jakby co, to uzywane zaciski od carfita sa w lepszym stanie niz niektore 'nowe', ktore ogladalem :)

 

Pierwsze wrazenie: 2 razy wieksze i 2 razy lzejsze od WRXowych :shock:

 

[ Dodano: Czw Sie 06, 2009 6:54 pm ]

acha, pol kartonu to folia babelkowa - dlugie godziny pekania babelkow :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...