Skocz do zawartości

Czy ta pralka jest dobra ??


kropek

Rekomendowane odpowiedzi

gosposia vert poleca wylacznie Simensa lub boscha jedno i to samo i specjalisci od AGD osobiscie od lat uzywam simensa i jeszcze nigdy nie mialem problemu.troche drogawe ale warto.z reszta uwazam ze nalezy kupowac zeczy drozsze ale sprawdzone.czlek kupi gowno taniej a potem same problemy tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, dziękować, czyli już wiem, że jak kupować suszarkę to tylko oddzielnie.

Jak najbardziej, jak nie masz miejsca to najlepeij tej samej firmy co pralka, bo wtedy jest specjalny łącznik (zazwyaczaj z szufladą) do stawiania jednego nad drugim. Suszarek są dwa rodzaje, kondensacyjne - droższe i wywiewowe - tańsze. Te tańsze wymagają jednak dodatkowego kanału wentylacyjnego w łazience, jak masz takowy to można śmiało kupić, jak nie to niestety trzeba kondensacyjną. Dodatkowo w przypadku kondensacyjnej trzeba się zdecydowac czy podpianamy ją do kanalizacji (można do tego samego przyłacza co pralka), czy tez będziesz wylewał wodę ze zbiorniczka po każdym suszeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietacie taka reklame pralki aristona gdzie facet to sam obsługiwał???

 

Mam takową od 8 lat i nie dam złego słowa powiedziec. no fakt ze wtedy to poszedłem po bandzie i dałem na dzisiejsze piniondze ~2.000,- zł. i jeszcze czekałem aż sprowadzą. ale sterowanie faktycznie dla normalnych ludzi:

 

-pokretłem ustawiasz rodzaj materiału - tzn białe, kolorowe, jedwab, wełna (no pisze na metkach z czego zrobione.....)

-wciskasz enter

 

i jazda.

pralka se sama ustawia parametry - wazy mierzy pobiera odp ilosc wody itp

 

jak sie ktos pasjonuje techniką to może zaawansowane funkcje rozpracować: zmienic temperature, ustawic czas rozpoczecia prania, wyłaczy wirówke albo se zmienic przedkosc wirowania itd....

 

Wnioski - bardzo fajne, bez zbednych komplikacji.

 

Jesli mam coś doradzac to pralka musi miec:

 

-program do prania wełny

-WYSOKIE obroty wirowania,

-program niegniecenia koszul - czyli jakies tam delikatne z lekkim odwirowaniem

 

no i jak pisaliscie - suszarke sie kupuje osobno, i najlepiej wywiewową a nie kondensacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak pisaliscie - suszarke sie kupuje osobno, i najlepiej wywiewową a nie kondensacyjną.

Tutaj wybór niestety ogranicza ilość wolnych kanałów wentylacyjnych, zazwyczaj mieszkania mają w łazience jeden. W domku jednorodzinnym jeszcze można coś pokombinować, albo jak się ma okno w łazience. Ale inaczej to ciężka sprawa.

A jakieś szczególne wady suszarki kondensacyjnej w porównaniu do wywiewowej (pomijając prawie dwukrotną różnicę w cenie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wady? - jasne:

 

trzeba wyciągać taki kretynski pojemnik na skroploną wode - przewaznie wyglada jak szufladka na proszek do prania, ma beznadziejny kształt i jest nieporęczny. trzeba to wylewać. nie rozumiem wogóle takiej koncepcji.

czyli cała konstrukcja jest bardziej skomplikowana - a wywiewowa poprostu wydmuchuje i już.

 

a ponoć to przyjemnie wydmuchać w łazience albo pralni........ :oops:

 

yyyyyyyyyyy chyba nie ten topic....

 

a co tam...

poza tym jak nie masz wentylacyjnego przewodu - to przerób sąssiednie pomieszczenie na saune, podłacz wylot z suszarki i sauna parowa jak znalazł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wyciągać taki kretynski pojemnik na skroploną wode - przewaznie wyglada jak szufladka na proszek do prania, ma beznadziejny kształt i jest nieporęczny. trzeba to wylewać. nie rozumiem wogóle takiej koncepcji.

Faktycznie, zapomniałem, że ma pojemnik na wodę, ale to dlatego, ze go nie uzywam, suszarka jest podłączona do tego samego odpływu wody co pralka, więc nie widzę problemu :)

 

poza tym jak nie masz wentylacyjnego przewodu - to przerób sąssiednie pomieszczenie na saune, podłacz wylot z suszarki i sauna parowa jak znalazł :P

U mnie suszarka stoi w łazience i na czas jej pracy też jest tam sauna :) Nie traba przerabiać pomieszczenia, ale zastanawiam się teraz czy zamiast płytyek nie wykończyć jej drewnem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale taki skurwysyn ciężki - 85 kg

Wyrażaj się :) Pralka musi swoje ważyć by nie jeździła po podłodze i nie rozleciała się jak wiruje z prędkością 1200 obr/min.

 

No właśnie. W jakieś złe towarzystwo wpadł chyba ;-) Nie wiem, czy jako subarowa rodzina nie powinniśmy jakoś zareagować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki skurwysyn ciężki - 85 kg

Wyrażaj się :) Pralka musi swoje ważyć by nie jeździła po podłodze i nie rozleciała się jak wiruje z prędkością 1200 obr/min.

 

No właśnie. W jakieś złe towarzystwo wpadł chyba ;-) Nie wiem, czy jako subarowa rodzina nie powinniśmy jakoś zareagować ;-)

 

Przez Przemqa! On tak wszędzie "zajebistuje" i tak dalej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki skurwysyn ciężki - 85 kg

Wyrażaj się :) Pralka musi swoje ważyć by nie jeździła po podłodze i nie rozleciała się jak wiruje z prędkością 1200 obr/min.

 

No właśnie. W jakieś złe towarzystwo wpadł chyba ;-) Nie wiem, czy jako subarowa rodzina nie powinniśmy jakoś zareagować ;-)

 

Co proponujesz??? Może niech napisze 1000x w zeszycie "Nie będę przeklinał".... choć to takie oklepane. Forum stać na coś lepszego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...