Skocz do zawartości

Radyjo w Foreście


pakistani

Rekomendowane odpowiedzi

witam! ZAZNACZAM ŻE SZUKAŁEM W INNYCH WATKACH, ALE:

sprzęt 2din w Foreście jest nędzny. Mimo 7 głośników jest zupełnie bez wyrazu. Przeszukując wątki widzę 2 propozycje: wymienic głośniki lub radio. Wydaje mi się że lepiej radio (ale moge się mylić). i tu mam parę pytań: ponieważ seryjne radio jest ze zmieniarka na 6 płyt czy mozna je nadal wykorzystywać jako zmieniarkę? np w schowku

czy są dostępne na rynku zaslepki jeżeli wyciągnę serię i zamontuję "zwykłe" radio?

a może lepiej zamontować coś innego w schowku i tylko podłączyć to w jakiś tajemniczy sposób do sterowania w kierownicy?

macie jakies sprawdzone rozwiazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug moich subiektywnych odczuc, lepiej zalozyc lepsze glosniki (przynajmniej z przodu) i jakis wzmacniacz 40-50W na kanal niz zmieniac radio. Wymienilem radio Subaru (Panasonic) na duzo lepsze, ale zostaly seryje glosniki, orginalne radio poszlo do drugiego samochodu, ktory ma zamontowane lepsze glosniki i w tym samochodzie dzwiek jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po świeżo po instalacji...

No a tak w połowie docelowej....

 

Teraz zmieniłem radio na JVC KD-LH911 ( bo czyta z CD i z kart SD :) )

+ wygłuszenie drzwi ( jakieś 3 kg na drzwi to waży ) ( koszt 150 pln )

+ głośniki Polk Audio DB 6750 16,5 cm ( koszt 850 )

 

II etap

+ głośniki Polk Audio DB 675 16,5 cm na tył ( zmieszczą się tylko trzeba ciut otwór poszerzyć.

+ głuszenie drzwi ale w mniejszym stopniu...

+ wygłuszenie klapy, ale tylko gąbką bo lekka, i przy okazji wszytkie łączenie plastików sobie podkleję jakąś taśmą z gąbką coby nie trzeszczały

+ fabryczny Subwoofer pod fotel

 

Łącznie wyjdzie jakieś 800 pln ( z subem kupionym w US )

 

III etap

+ wzmacniacz chyba u-Dimension ( cos koło 600 - 700 stówek )

 

Ale juz teraz pięknie gra......tylko..tylko nie słyszę wydechu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak to jest z wymianą radia? są jakieś dostępne zaślepki jezeli wymienie te 2dinowe na coś "zwykłego" (JVC KD-SHX 750) bo jeżeli ma zostać dziura to raczej wymienie tylko głośniki... :(

chyba od tego nie traci się gwarancji? wymiana głośników i wygłuszanie drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako nowy na forum zdecydowanie wiecej czytam niz pisze :shock: Forum jest doskonałym żródlem wiedzy.

Zaciekawił mnie Twój post ponieważ borykam się z odwrotnym problemem. Odbieram ok 20.01 Forestera w wersji XG Win. Fabrycznie jest on wyposażony w radioodtwarzacz CD 1DIN. Inna oczywiście jest też konsola środkowa. Zamiast Radia 2DIN jest radio 1DIN i schowek z otwierana klapką. Chciałbym wymienic radio na 2DIN. Licytowałem nawet na amerykańskim e-bayu i przeszedł mi koło nosa za cenę 260 USD. Teraz oglądam radia 2DIN z Imprezy Teoretycznie powinny pasowac. Jeśli zdecydujesz, że wymieniasz radio to bardzo chetnie je od Ciebie odkupię w rozsądnej cenie i wymienie konsole a w zasadzie nie cała konsolę tylko schowek 1DIN z klapką . :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo zalezy mi na wygodzie użytkowania, na tym zeby sprzet pasował estetycznie do reszty auta i na zintegrowanej zmieniarce 6CD która jak pamiętam jest standartem w wersji XL.

2 auta wcześniej mialem rozbudowaną instalację audio ( sterownik, wzmacniacz, zmieniacz CD, głośniki ze zwrotnicami, kondensator, oddzielna instalacja) i bylo super.

Teraz jeżdzę dupowozem - Nissan Primera Wagon 2000 ( do sprzedania :( ) z zintegrowanym sprzetem i 6 głośnikami i faktycznie jest qpa ale jakoś się przyzwyczaiłem i myślę ze cięzko bedzie grac gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to najpierw lepiej sprawdź jak gra to w Foreście :(

to juz lepiej mi grało moje JVC pare lat temu w matizie z 4 głosnikami Sony Xplode...

a tu jest naprawde porażka. przez pierwszy miesiac mi nie przeszkadzało bo sie z nowego auta cieszyklem, ale teraz to już dostrzegam minusy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej ( trochę ) beczki.

Jest takie radio ( from IMPREZA WRX 05 )

Teoretycznie też 2DIN

Czy zmieści się do miejsce fabrycznego radia w foresterze XG 06

Czy potrzebne beda jakies dodatkowe elementy montazowe, mocowania, ramki.

Czy front pasuje kolorystycznie do konsoli forestera?

I najważniejsze czy to radio się do czegoś nadaje. Teoretycznie ma wyjście na 6 głośników, sterowanie zmieniarką tylko mocy nie znam. Moze wystarczyłoby zmienic dodatkowo fabryczne głosniki i cieszy się dzwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - wymiana głośników :roll: . Czy jest na tym Forum jakaś życzliwa dusza, która zdejmie ze mnie obowiązek przeszukania internetu i znalezienia odpowiednich głośników i powie mi, który model jakiej marki pasuje do 'new age' imprezy (zakładam, że od bug-eye boczki i mocowania głośników się nie zmieniły)?

 

Chcę coś kupić na wymianę, ale tak koszmarnie mi się nie chce jeździć, szukać i pytać niekompetentnych sprzedawców... Chodzi o coś niezłego, za nieduże pieniądze 8).

 

A - od razu zaznaczę: nie chcę się bawić we wzmacniacze, wygłuszanie drzwi, przeróbki itp. Chodzi o same głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na ten przykład wymieniłem swoje fabryczne radio 1-dinowe Subaru (VDO made in china) na inny model znanej marki i bez zmiany głośników jest na prawdę znaczny postęp. Koleś w serwisie audio stwierdził że jeżeli chce się bawić w nowe głośniki to bez wyciszenia drzwi nie ma to większego sensu przy takiej ilości twardych plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, jezeli do wymiany glosnikow nie beda sciagac tapicerki to faktycznie nie ma co wytlumiac... nie jestem zwolnnikiem grzebania w nowym samochodzie... ale jezeli jednak beda sciagac - to zrob sobie wytlumienie - dzwiek jest lepszy i odpryskujacy piach nie bedzie taki glosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...