Skocz do zawartości

Drugi Sub w rodzinie....


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

HRV tani jest, trudno go do Forestera porównywać bo i mniejszy i jakość nie ta. Ja trochę chciałem na początku CRV i całe szczęście,że sie nie zdecydowałem. Sprzęty na Haldexach w mojej okolicy wymiękają zimą. Jak ktoś chce auto bardziej do lansu to CRV bardziej wygląda- dlatego między innymi moja żona go nie chciała bo mówiła,że jak pod market podjedzie to kieszonkowcy od razu widzą kogo okraść haha - generalnie większość ludności się nie zna bo jak się mówi ile Forek kosztuje to się w czoło pukają - ale jak potem jadę z którymś zimą jak syf jest to gały im wychodzą i pewnie myśla,że ja jakis piepszony Fitipaldi czy Matsuoka wiejski jestem - a ja cienias tylko auto teges jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety ładnie wyglądają w tym samochodzie. I ma dłuuuuugie światło stopu ;-)

 

Ale to dopiero wersja po pierwszym face lifcie. Pierwsze mialy krotki stop za szyba.

 

Poza tym to auto zawsze mi sie podobalo. Jest idealne na miasto i jak snieg spadnie to nie stoi w miejscu. Ma w sobie odrobine lansu i chyba raczej nikt go nie ukradnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest idealne na miasto i jak snieg spadnie to nie stoi w miejscu. Ma w sobie odrobine lansu i chyba raczej nikt go nie ukradnie.

 

Ostatnio, po ubraniu swoich staruszków w Ignisa 4x4, robiłem jego porównanie właśnie z HRV, którego mają znajomi.

 

Honda - droższa o 20 tys. - miała mniej miejsca w środku, gorszą pozycję za kierownicą, nieco gorszą (o dziwo!) dynamikę... no i mniej efektywny napęd tyłu.

 

Fakt - wygląda bardziej bojowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to auto zawsze mi sie podobalo. Jest idealne na miasto i jak snieg spadnie to nie stoi w miejscu. Ma w sobie odrobine lansu i chyba raczej nikt go nie ukradnie.

 

Mam zupełnie podobne odczucia. Faktem jest, że jest oryginalne, lanserskie, ale w taki dyskretny, zrozumiały nie dla wszystkich sposób. Ma duże koła, dobrą cenę i trochę IMHO przypomina amfibię :-)

 

No i ze względu na naprawdę fajne światło stopu z dużą dozą prawdopodobieństwa nikt Ci nie wjedzie w tyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie HRV mi się podoba jest oryginalny, jednak z powodu częstych jazd w górach oraz faktu produkowania najpierw wersji FWD i nieinteresującego mnie dołączanego tyłu, huczących jak w poldku mostu tylnego odpada w przedbiegach razem z brzydkim CRV-em. Gdybym jeździł głównie po miescie nie wykluczałbym tego ciekawego autka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CR-V jest drozsza. Ale wlasnie obawiam sie, ze w srodku moze miec wiecej miejsca i to moze mojego ojca do niej przekonac. Jak dzisiaj zobaczyl forestera to powiedzial "A to wcale nie wyglada jak terenowka". Tylko wez mu wytlumacz, ze wygladem sie nie jezdzi.

 

Wszystko zależy od priorytetów szanownego seniora. Ja też się poważnie zastanawiałem nad CR-V (oraz Outlanderem i X-Trailem). Wybrałem Forestera m.in. dlatego, że faktycznie, w prowadzeniu jest po prostu nieporównywalny. Ale wkurza mnie to, że wnętrze Forestera zaprojektowano z ostentacyjnym wręcz olewaniem wygody kierowcy. W CR-V wygodniej ma i kierowca i pasażerowie. Serwisowanie Hondy jest ogólnie dużo prostsze od serwisowania Subaru. Poza tym wielu kierowcom zależy na dieslu, zwłaszcza jeśli lubią dalekie podróże. Jeśli więc senior bardziej sobie ceni po prostu komfort w podróży, Foryś może mu nie przypasować. W moim konkretnym przypadku zadecydowało to, że Haldex w porównaniu z AWD Subaru to po prostu... brak porównania. No ale do tego potrzebna byłaby jazda próbna i to w miarę możliwości właśnie teraz, po jakiejś nieodśnieżonej polnej drodze. Jeśli Twój ojciec w ogóle bierze pod uwagę choćby turystyczną jazdę po wertepach, wybij mu z głowy Hondę, bo będziesz potem dostawał rozpaczliwe telefony "synu, przyjedź mnie wyciągać". Ponadto możesz mu powiedzieć, że o ile AWD w wydaniu Subaru daje realne zwiększenie bezpieczeństwa aktywnego np. podczas gołoledzi, AWD w wersji Haldex daje więcej szkody niż pożytku bo załącza się niespodziewanie właśnie wtedy, kiedy robi się ślisko i kiedy najbardziej chciałbyś, żeby samochód ci nie sprawiał niespodziewajek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to by bylo go wsadzic do forestera i do hondy na jazde probna... Honda juz jezdzil, a Forestera nawet nie ma w salonie w Bialymstoku. Moze bedzie w marcu :? Tak naprawde to ojciec do konca nie wie jak ten samochod wyglada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to by bylo go wsadzic do forestera i do hondy na jazde probna... Honda juz jezdzil, a Forestera nawet nie ma w salonie w Bialymstoku. Moze bedzie w marcu :? Tak naprawde to ojciec do konca nie wie jak ten samochod wyglada...

 

No to problem, bo Forester to samochód, którego raczej nie kupuje się "oczami" - dopóki nie spróbujesz, to z zewnątrz wygląda jak nieciekawe kompaktowe kombi. To dla mnie zresztą zaleta, bo niespecjalnie mi zależy na przywabianiu potencjalnych złodziei, no ale rozumiem ludzi, którym szkoda na to pieniędzy. To paradoks, bo CR-V to akurat po prostu jest kompaktowe kombi (to w gruncie rzeczy podliftowany Civic z Haldeksem), chociać wygląda na króla bezdroży. Forester odwrotnie, możliwościami terenowymi góruje nad CR-V z każdego punktu widzenia (CR-V ma na przykład kompletnie nieosłonięte podwozie - nawet przy turystycznej jeździe przez łączkę byle większym kamieniem sobie coś możesz poważnie uszkodzić), ale wygląda jak wygląda. Może w czynie społecznym ktoś z forumowiczów zaprosi szanownego tatusia na przejażdżkę? Zwłaszcza po śniegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sideways, jezdze ośką 3 lata po Bialymstoku i jezeli mam byc szczery to ani razu nie przydalby mi sie AWD. Jest wrecz zbyteczny. Wydaje mi sie aczkolwiek moge sie mylic, ze ojciec kowalzkiego nie odczuje znaczacej roznicy w jezdzie oprucz wiekszego spalania i nie wydaje mi sie zeby jakos specjalnie szalal po ulicach badz bezdrozach (chociaz moze mieszkaja na jakims zadupiu) Kowalzki na jakim osiedlu mieszkasz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...