Skocz do zawartości

Kolejne pytanie audio - szumi mi :-(


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jakoś się już tak utarło że jak ja zadaję na tym forum pytanie to jest to o audio. Może mi znowu pomożecie. Otóż mam swoje nowe radio i głośniczki i wsyztsko jest super dopóki słucham CD. radio też było super przez tydzień... potem wróciło do stanu poprzedniego tak samo jak było przypoprzednim radio. Czyli szumi, słabo odbiera. Kabel antenowy był kiedyś mierzony multimetrem przez Dżanka i opór był bliski zero, ale może gdzieś jest złamany???? Bacik anteny mami tak do wymiany, co polecacie, rozpruwać auto i antenę całą wymieniać z kablem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien jak z oporem, ale kabel antenowy powinien mieć określoną impedancję :) Najlepiej podpiąć jakąś testową antenę zewnętrzną i sprawdzić czy odbiera poprawnie. Można antenę w aucie pomierzyć, ale jak to jest jakieś ułamanie to może podczas wibracji auta się wszystko zmieniać. A może wtyczka antenowa źle siedzi albo przyśniedziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancji nie da się zmierzyć wprost multimetrem.

Antena prętowa - czyli zwykła samochodowa powinna mięć rezystancję bliską nieskończoności.

Po pierwsze sprawdź przy radiu czy nie ma zwarcia przewodu sygnałowego do masy.

2.Sprawdź czy jest przejście od pręta antenowego (np po wykręceniu) do wtyku

3.Sprawdź czy ekran przewody antenowego jest podpięty do masy przy radiu jak i przy samej antenie.

Jak jest Ok to powinno śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azarel, masz dokładnie taki sam efekt jak ja miałem siebie. Jako że nigdzie w rozsądnej cenie nie mogłem dostać do Imprezy anteny w słupek, zainwestowałem w antene klejoną na przednią szybę Caleraro i rozwiązały mi się wszelkie problemy z szumami, brakiem zasięgu, czy z gubiącym się RDS. Antenę tę polecił mi Czarek z Galerii Tonów, powiedzial ze sprawdzili ją u swoich klientów i się bardzo dobrze sprawdza. Koszt okolo 90zł.

Antenę można kupuć w tej firmie: ]ares-elektro

7697015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_WAWA ja i tak muszę wymienić ori bacik od anteny bo jest odchydnie popekany więc moge też całą. Zdaje się ze nawet oryginalna antena Coswortha jest dostepna jako nowa. Rozumiem że to by znaczyło że po prostu antena już styrana ze starości?

 

W taiej galerii tonów czy innym takim miejscu to by w ogóle chciało im sie taką pierodłę robić czy pogoniliby na drzewo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_WAWA ja i tak muszę wymienić ori bacik od anteny bo jest odchydnie popekany więc moge też całą. Zdaje się ze nawet oryginalna antena Coswortha jest dostepna jako nowa. Rozumiem że to by znaczyło że po prostu antena już styrana ze starości?

 

W taiej galerii tonów czy innym takim miejscu to by w ogóle chciało im sie taką pierodłę robić czy pogoniliby na drzewo?

Oni oczywiście robią takie rzeczy, oczywiście za opłatą (jaką nie wiem, bo montowałem sam w zaciszu własnego garażu).

Najczęstszym powodem takich szumów jest urwany drut przy samej antenie. Którego nie da się w przymocować inaczej niż w trakcie tworzenia takiej anteny na linni produkcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni oczywiście robią takie rzeczy, oczywiście za opłatą (jaką nie wiem, bo montowałem sam w zaciszu własnego garażu).

 

 

Się może spytam. To trzeba rozpruć pół auta, a ja się boje że coś popsuję.

 

 

Najczęstszym powodem takich szumów jest urwany drut przy samej antenie. Którego nie da się w przymocować inaczej niż w trakcie tworzenia takiej anteny na linni produkcyjnej.

 

Kumam, u mnie czasem działa, zwykle nie działa, więc to może być coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem przy montarzu tego rodzaju anteny jest zdjęcie lewego/prawego plastiku górnego tak aby poprowadzić przewód. Potem tylko wyjąć radio i poprowadzić odpowiednio przewód antenowy. U nich zajmie to pewnie okolo godziny czasu. Jak się samemu będzie to robiło to wyjdzie 3-4godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie samo wyjęcie radia zajmie z godzinę taka jest rzeźba z jego przymocowaniem, poza tym może by ogarnęli temat skrzypienia, piszczenia, trzeszczenia wszystkiego w środku chociaż trochę ;-)

Myśle że są w stanie to zrobić, zależy jaki byś chciał rodzaj wygłuszenia. Czy porządne wygłuszenie, czy też wygłuszenie delikatne. Bo robią to albo matami, albo specjalną pianką. Cena od bodajże 800zł w górę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_WAWA ja chciałbym zamocować jakoś te plastiki lepiej, ewentualnei podkleić czy co tam a nie dowalać kilogramy mat ;-) Niesttey ciężko znaleźc kogoś kto by coś w tym umiał a ja się na tych rzeczach nie znam, ja się troszkę znam na silnikach, napędach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...