Skocz do zawartości

Legacy II Kombi - tylne światła pozycyjne i hamowania


Seweryn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moje obecne autko oblało wczoraj badania techniczne z powodu niedziałającego tylnego środkowego światła stopu. Poprzedni właściciel namieszał w instalacji tak, że trzecie światło stopu oraz dwie inne żarówki w tylnych lampach podłączył sobie pod jakiś włącznik na desce :shock: ...

 

W chwili obecnej jest tak, że jak wciskam hamulec to nie zapala się trzecie światło stopu, tylko czerwone światła, znajdujące się na zewnętrznej stronie tylnych lamp (drugie włókno żarówki). Światła pozycyjne są podłączone pod te same zewnętrzne lampy co światła stopu (pierwsze włókno żarówki) oraz żarówki znajdujące bliżej środka tylnej klapy / tablicy rejestracyjnej. Te wewnętrzne żarówki również są dwuwłóknowe i ich drugie włókno podłączone jest pod ten magiczny pstryczek na desce i zapala się razem z trzecim światłem stopu.

 

Mam następujące pytania:

Jak dokładnie powinno wyglądać oświetlenie tyłu w tym modelu (1995 rok kombi, wersja z Japonii, ale to chyba nie ma znaczenia)? Mam na myśli kwestię które żarówki powinny się świecić po włączeniu świateł pozycyjnych, a które po naciśnięciu pedału hamulca?

Jeszcze jedna sprawa - czy ten model ma tylne światła przeciwmgłowe? Włącznika nie zauważyłem, ale jeśli ma, to gdzie jest włącznik (teoretycznie dwuwłóknowe lampy wewnętrzne mogą pełnić tę rolę)? Autko posiadam od bardzo niedawna i nie obeznałem się z nim jeszcze i za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(1995 rok kombi, wersja z Japonii, ale to chyba nie ma znaczenia)?

Ma znaczenie, w JDM-ach tył świeci zupełnie inaczej i nie ma światła przeciwmgielnego, czyli masz cztery punkty świetlne pozycyjne i cztery stop-y .

Najbardziej poprawnie byłoby wymienić blendę na wersję EU z odbłyśnikami i przerobić instalację : dwa światła pozycyjne, dwa stop-y plus środkowy .

 

subarulegacygtb ma ten sam problem i już zarobił mandat za nieprzepisowe oświetlenie .

 

-- 2 paź 2011, o 16:20 --

 

Na zdjęciach widać różnice.

blendajdm.jpgklapaeu.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(1995 rok kombi, wersja z Japonii, ale to chyba nie ma znaczenia)?

Ma znaczenie, w JDM-ach tył świeci zupełnie inaczej i nie ma światła przeciwmgielnego, czyli masz cztery punkty świetlne pozycyjne i cztery stop-y .

Najbardziej poprawnie byłoby wymienić blendę na wersję EU z odbłyśnikami i przerobić instalację : dwa światła pozycyjne, dwa stop-y plus środkowy .

 

subarulegacygtb ma ten sam problem i już zarobił mandat za nie przepisowe oświetlenie .

Hmm... Na mojej klapie z tyłu na środku jest napis Legacy, a nie Subaru (taką również zauważyłem różnicę). Czyli podsumowując - ta wersja, którą ja posiadam (Brighton) oryginalnie powinna świecić na pozycyjnych czterema żarówkami oraz stop również czterema (dodatkowe włókna w tych samych żarówkach), a w moim przypadku pięcioma (dodatkowe światło stopu na górze na środku).

Dlaczego takie oświetlenie jest nieprawidłowe? Czy auto w Europie nie może mieć czterech czerwonych żarówek pozycyjnych z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalnie powinna świecić na pozycyjnych czterema żarówkami oraz stop również czterema (dodatkowe włókna w tych samych żarówkach), a w moim przypadku pięcioma (dodatkowe światło stopu na górze na środku).

tak ... i wygląda to naprawdę przepięknie jak blenda świeci .

Angol, który sprowadził to auto na wyspę, musiał założyć dodatkowy obwód i przełącznik .

Gdyby nie miał światła przeciwmgielnego, auto nie przeszłoby przeglądu w UK-ju.

I tak przegląd był kombinowany, ponieważ te lampy nie nadają się do zastosowania jako światło przeciwmgielne, ponieważ nie mają odbłyśnika .

... a że był dupa nie elektryk to środkowe światło stop-u świeci jako przeciwmgielne .

Dlaczego takie oświetlenie jest nieprawidłowe? Czy auto w Europie nie może mieć czterech czerwonych żarówek pozycyjnych z tyłu?

... pytania do ministra infrastruktury . :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...