Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ja zastanawiam się nawet nad oponami typu AT (all terrain) na które chcę zmienic obecne kapcie

 

Jak już wcześniej wspomniałem Geolandary A/T-S sprawdzają się fajnie w "terenie" z wyjątkiem mokrej gliny. Jak zmontujemy filmik z Rumunii to będzie to dobrze widoczne.

 

Jeśli jeździsz dużo poza asfaltem to myślę, że jest to dobry kompromis, ale jeśli robisz to okazjonalnie to nie wiem czy nie będzie to zbędny wydatek.

 

Na asfalcie są troszkę głośniejsze od Duelerów, które mam seryjnie, ale nie ma tragedii. Spalanie pewnie też jest ciut wyższe. 

W porównaniu do seryjnych 18 calowych Duelerów w moim Forku, 17 calowe Geolandary są dużo bardziej komfortowe, na zakrętach pewnie trzymają i jakoś nie zmieniałem specjalnie stylu jazdy.

Na mokrym też nie zauważyłem specjalnie różnicy.

 

Generalnie byłem pozytywnie nimi zaskoczony, jednak ja kupiłem je jako trzeci komplet z uwagi na dwie Subariady i Plejady :)

Na śniegu ich nie testowałem (poza Transalpiną w Rumunii, gdzie pokonywaliśmy krótkie odcinki "łat" śniegu zsuniętych na drogę, i przejeżdżały je bez problemu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkaset km za mną, więc i ocena auta bardziej miarodajna.

Wydawało mi się, że opony są kiepskie ;)

Teraz wiem, że są fantastyczne, kwestia tylko punktu odniesienia.

Uznając, że fabryczne radio jest kiepskie - opony nie można określić inaczej niż fantastyczne, doskonałe itp.

 

Zachodzę w głowę jak można do tak fajnego auta dać tak koszmarnie grające radio?

 

Poza tym całkiem ok. Cicho, miło i o dziwo całkiem oszczędnie. W trasie bez szaleństw (korki) 70-110 km/h spalanie 6L/100 km. W mieście 8,5-10 (w zależności od korków). Automat na korki idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam koniec 2013 ale pokrętła klimy też srebrne. Strusiu72, mogę Ci polecić radio z nawigacją Alpine W920R, dodasz kilka tysięcy, ale moim zdaniem warto. Ja mam manual, nie jest to w korkach wygodne, ale spalanie w mieście ok. 8,2 - 8,4 l, co naprawdę jest do przyjęcia, poznałem gościa, któremu w automacie w mieście pali 10 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak ja wam zazdroszczę... ja wciąż w ekonomiczym zawieszeniu... ehhh... pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Ja zastanawiam się nawet nad oponami typu AT (all terrain) na które chcę zmienic obecne kapcie

Jeżdżę regularnie Forkiem na A/T - też bez problemów.

Natomiast w XV miałem 2 lata temu zamontowane BF Goodrich http://www.bfgoodrich.pl/pl/gamy/Opony-do-samochodow-4x4/BFGoodrich-All-Terrain-T-A-sup-KO-sup

Są niestety dostępne w rozmiarze jako tako pasującym tylko jako 16" ( 215/70R16) - dawało to XV nieco większy prześwit i  naprawdę znakomite własności terenowe ( przejechałem XV-em całą trasę terenową ówczesnych Plejad ).

Do XT się nie nadają, bo felg 16" do tego modelu brak, a opony 17" są za duże..

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Dyrekcja jeździła XV już 2 lata temu -_- Zapewne z racji wykonywanego zawodu B) Ja wybieram się na Plejady w Wiśle swoim XV na TUR- TER wraz z rodzinką.

Na seryjnych GEOLANDARACH :o.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Ja wybieram się na Plejady w Wiśle swoim XV na TUR- TER wraz z rodzinką. Na seryjnych GEOLANDARACH .

Nie widzę problemu :)

Wówczas na Geolanderach też bym przejechał ( Terenową !).

Ale sprawdzałem także takie miejsca, w które w efekcie trasy nie puściliśmy :) - a tu przewaga przewaga cytowanych była ( choć raz niewiele brakowało, abym utkwił  na piachu - tam też później część Terenowców "poległa" ; to jednak nie była przyczyna opon, które na piachu nie mają takiego znaczenia.).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żadnych nowych postów w temacie XV? Mam pytanie czy Hybrydowe XV są dostępne już w Europie i jeżeli tak -jaka jest ich cena .Podobają mi się nowe kolory wprowadzone w 2014 r dla XV (jeden z nich to green plasma z hybrydowego XV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś już w PL? Ten drugi kolor Quartz Blue też fajny. Widziałem tylko w palecie kolorów na stronie internetowej i dotyczy tylko modeli XV z 2014 r - w Foresterach ich chyba nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to ciekawi . Tym bardziej, że Toyota ostatnio mocno promuje swoje modele z napędem hybrydowym. W najnowszych Plejadach jest opis  koncepcyjnego model Subaru z napędem hybrydowym (ViziV2), ale jakby był z konwencjonalnym to w przyszłości rozważyłbym zakup ;). Klasa  i wielkość zbliżona do XV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Pewnie nie ten temat więc przepraszam ale przeszukałem forum i bardziej adekwatnego nie znalazlem.

A ponieważ mam XV to jednak tu umieszczam :)

 

Jak kupowałem Subaru to zapewniano mnie, że będę otrzymywał magazyn "Plejady", minęło blisko pół roku i ani magazynu ani zaproszenia na zlot nie ma, tzn było, bo zlot już był :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Brak Plejad i zaproszenia na Zlot oznacza, że nie otrzymaliśmy zgody na przetwarzanie danych osobowych. Być może błąd przy wypełnianiu "kwitów", lub przy przekazywaniu danych. Bardzo mi przykro - z przyjemnością gościlibyśmy jeszcze jedną załogę w XV.

Oczywiście można to skorygować na przyszłość.

Drogi są dwie - pw do Flippera, lub mail do SIP ( centrala@subaru.pl ) ze wskazaniem tematu.

Wówczas nasz marketing wskaże drogę do korekty tego stanu rzeczy.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem moim XV na Plejadach i było bardzo o.k. (trasa ter-tur). Oprócz nas, był na tej trasie tylko jeden pomarańczowy XV, którym jechał Maciej Kot .Dodatkowo ekipa reporterów jechała  "bliźniaczym " srebrnym XV , którą to ekipę serdecznie pozdrawiamy ;)

Ps. do zobaczenia w przyszłym roku na Plejadach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Melduję się w Klubie XV :)

W niedzielę moja Impreza odjechała do Warszawy, a dzisiaj odebrałem 2.0 CVT. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne - zarówno wizualne, jak  użytkowe. Mam tylko problem ze sparowaniem telefonu z zestawem BT. Zakładam w tej sprawie wątek w "technicznym".

Jak trochę ogarnę auto, to będę dalej drążył temat "dojazdówka zamiast zestawu naprawczego".

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...