Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

apropo diesla-mnie się diesel gold ze statoila zimą nie sprawdził,a nawet była jakaś afera związana z tą firmą i jej zimowym dieslem.

Verva chyba jest niezła i ultimate przynajmniej w Lublinie,na vervie spada spalanie(jeszcze mniej bo i tak mało pali :) )Lotosa mam za daleko niestety.

 

Verva ciekawe, właśnie znajomy tankował i wyjechał na lawecie, być może było kiepskie paliwo

Wracając do tematu, XV przejechałem się wczoraj, miałem okazje jechać wersją D i 2.0 benzyną

Zdecydowanie przyjemnie się jeździ wersją D, ze względu na elastyczność na każdym biegu, ale mnie to nie przekonało ponieważ lubię trochę pokręcić obrotami wybrałbym wersję 2.0 manual Pb

Spalanie w dieselu jest mniejsze ale przy moich przebiegach bardziej opłacająca jest wersja Pb.

Wyposażenie jest ok, reszta też mi się podoba. ie wiem jak jeździ silnik 1.6 więc się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się teraz do tego o czym jest wątek, czyli XV.

 

Wersja 1,6 z manualem,

 

 

Właśnie się zastanawiam nad taką wersją dla mojej połowicy - i mam lekki dylemat - bo jakąś tam alternatywą dla XV jest w tej chwili Suzuki GVitara - no i teraz jak to przekonać połowice do XV???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna się przejechać. Subaru to takie auta, które dopiero po jeździe podobają się lub nie.

Grand Vitara też dobre, ale w tym wypadku bliżej do terenówki, a XV to taka typowa osobówka z możliwościami nieco większymi. Zawieszenie stosunkowo twarde, ale nie za bardzo, łatwo się tym manewruje. Poręczne w prowadzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Verva ciekawe, właśnie znajomy tankował i wyjechał na lawecie, być może było kiepskie paliwo

 

Jeżdżę praktycznie tylko na Vervie od ładnych kilku a nawet może kilkunastu lat , narazie zero problemów i jakoś najbardziej też ufam Orlen-owskim stacjom :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest duża różnica w odczuciach w czasie jazdy XV'em 1,6 via 2,0 - wiem, że na papierze różnica jest ze 36 KM - a jak to wygląda na żywca?

Czy ktoś jeździł obiema wersjami silnikowymi aby subiektywnie mógł się wypowiedzieć?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica jak chcesz zdecydowanie ruszyć z miejsca i przy wyprzedzaniu tak z prędkości 60-70 km/h w górę. Natomiast w takim normalnym użytkowaniu, rozumie przez to dojeżdżanie do pracy, na zakupy, etc., kiedy nie wykorzystuje się pełnego potencjału samochodu różnica się zaciera.

 

Wysyłane z mojego BlackBerry Runtime for Android Apps za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest duża różnica w odczuciach w czasie jazdy XV'em 1,6 via 2,0 - wiem, że na papierze różnica jest ze 36 KM - a jak to wygląda na żywca?

 

Jeżdżąc spokojnie, zgodne z przepisami, nie nabawimy się żadnych kompleksów podróżując XV 1.6

Różnice pojawiają się z chwilą kiedy zadamy pedałem gazu komendę całkowitego otwarcia przepustnicy.

W trasie, kiedy podróżujemy do 120 - 140 km/h też jest przyjemnie i co ważne - cicho.

W przypadku XV 1.6 mam bezpośrednie porównanie z Mercedesem A klasą wyposażonym w silnik 1.5 95KM i napęd na przednią oś. O ile A klasa jest lżejsza i ma napęd na przednią oś, o tyle przyśpieszenie odczuwalne subiektywnie na plecach lepsze wrażenie robi w XV - mimo napędu na cztery koła i sporo wyższej masy.

Wracając do meritum, tj. XV 1.6 vs. 2.0, dla osób mniej wymagających, chcących zaoszczędzic na polisie ubezpieczeniowej (mniejsza pojemnosc) zdecydowanie polecam wersję silnikową 1.6, która dodatkowo wyposażona jest w skrzynię redukcyjną.

Dla osób szukających lepszych osiągów, dla użytkowników, którzy częściej wyjeżdżają poza miasto na pewno warto będzie doplacic te 6-8 tys do wersji 2.0. Reasumując - różnica w osiągach jest odczuwalna przede wszystkim w trasie i przy ostrzejszym traktowaniu pedału gazu, natomiast fakt czy warto dopłacic do silnika 2.0 pozostawiam Waszej subiektywnej ocenie i potrzebom (sugeruję umówic się na test drive - XV 1.6 i 2.0 nie brakuje w kraju :wink: )

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki266, raju - dzięki

 

 

Właśnie się zastanawiam nad tą różnicą - auto docelowo dla żonki - głównie jazda w mieście raz na jakiś czas wyjazd gdzieś dalej.

 

sugeruję umówic się na test drive - XV 1.6 i 2.0 nie brakuje w kraju :wink:

 

 

No właśnie z tym jest problem - bo najbliżej mam do Poznania a tam demo to 2.0D - jest możliwość umówienia się na przejażdżkę z zaprzyjaźnionym klientem tamtejszego salonu, w którego posiadaniu jest właśnie 1.6.

 

Jeszcze jedno mnie zachęca do zakupu 1.6 - bo jest do wzięcia 1.6 (MY2011) w specyfikacji "comfort" za nieco ponad 90k :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mnie zachęca do zakupu 1.6 - bo jest do wzięcia 1.6 (MY2011) w specyfikacji "comfort" za nieco ponad 90k :roll:

 

1.6 XC za - powiedzmy 92/93 tyś zł to świetny strzał :)

Dla żony kupiłbym 1.6 - jeździ po mieście głównie a właściwie stoi (korki). :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio wracając z Gdańska na autostradzie zobaczyłem w lusterku wstecznym coś szybko zbliżającego się i pomarańczowego :shock:

Lambo ? Pomyślałem :wink:

 

A tu proszę... pani kierowniczka jadąca XV z chyba całym pedałem w podłodze mnie wyprzedziła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik XV-ki jak i Subaru chciałbym się przywitać na forum.

 

Po krótce wrażenia z jazdy.

 

Pierwsze wrażenia z jazdy XV są bardzo pozytywne. Wersja 2.0 diesel daje zapas mocy do jazdy po polskich drogach. Autko chętnie się zbiera do wyprzedzania i całkiem przyjemnie wciska w fotel. Przy tym potrafi być dość ekonomiczne choć nie ukrywam, że ja raczej jeżdżę spokojnie. Komfort jazdy stoi na wysokim poziomie. Fotele są wygodne, a auto jest ciche i przestronne. Prowadzenie całkiem pewne choć w ciasnych zakrętach daję się odczuć wysoko umieszczony środek ciężkości i ma się wrażenie, że XV chce pojechać trochę szerzej niż wskazywałyby to linie na jezdni :wink: Wszystko to kwestia umiaru. Ilość miejsca w kabinie jest w zupełności wystarczająca dla 4 osób dorosłych. Trochę gorzej jest z bagażnikiem i trzeba się mocno pilnować żeby się do niego zmieścić. Z niecierpliwością czekam na zimę, żeby się na własnej skórze przekonać o zaletach "legendarnego' Symmetrical AWD :wink:

Na koniec minus a mianowicie wykończenie. Generalnie wszystko wygląda ładnie, ergonomia stoi na wysokim poziomie. Niemniej jednak już po ok 400 km pojawiło się dziwne skrzypienie dochodzące z okolic kierownicy. Nawet na najmniejszej nierówności, prawie nie wyczuwalnej na drodze coś sobie skrzypi. Dopóki się nie zwróci na to uwagi jest ok ale jednak potrafi to odebrać trochę przyjemności z jazdy. Mam wrażenie, że problemem mogą być plastiki wokół przycisków na kierownicy, bo przy ich dotknięciu nawet lekkim wydają z siebie nieprzyjemne odgłosy. Tu pytanie do innych użytkowników XV czy mają podobne problemy?

Drugie pytanie odnośnie nawigacji. Jako, że moja wersja taką nawigację posiada pytanie dotyczy możliwości jej aktualizacji. Czy będą dostępne w serwisach jakies pakiety aktualizacyjne? Ewentualnie z uwagi na to, że iGo zapisany jest na karcie SD czy jest możliwość włożenia karty z innym programem do nawigacj?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik XV-ki jak i Subaru chciałbym się przywitać na forum.

 

 

Gratulacje zakupu.

 

Napęd "zwróci się" w trudniejszych warunkach.

 

Co do nawigacji, to jest podstawowa wada fabrycznych w wielu samochodach, aktualizacja jest koszmarnie droga w stosunku do odpowiedników przenośnych. Ja mam tak w służbowym Peugeocie, auto nowe z 2012 roku z wbudowaną nawigacją, ale mapa z 2010. Koszmar, a każdorazowa aktualizacja kosztuje 200 euro :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie z uwagi na to, że iGo zapisany jest na karcie SD czy jest możliwość włożenia karty z innym programem do nawigacj?

Czy system nawigacyjny działa pod Widows CE? Jeżeli tak to aktualizacje nie powinny być drogie - możesz wybrać dowolny program nawigacyjny działający pod tym systemem. Np. AutoMapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy system nawigacyjny działa pod Widows CE? Jeżeli tak to aktualizacje nie powinny być drogie - możesz wybrać dowolny program nawigacyjny działający pod tym systemem. Np. AutoMapę.

 

Prawdę mówiąc nie mam pojęcia czy iGo działa pod WinCE. Żadnej takiej informacji się nie doszukałem w ustawieniach firmowej navi. Jeśli byłby to jednak WinCE można wrzucić np AM zmieniając ewentualnie nazwę pliku na taką jaka jest w firmowej nawigacji. Choć akurat zdaję sobie sprawę, że szansa powodzenia jest nikła. Póki co jednak wolałbym nie bawić w tego rodzaju eksperymenty :wink:

 

Co do aktualności map można mieć pewne zastrzeżenia, bo najaktualniejsze to one nie są. Piszę teraz z głowy ale mapa dla Polski to zdaje się Q1 2011 a mapy reszty Europy z 2010 r. a od tego czasu trochę się pozmieniało. Niemniej jednak ... zawsze można dzieciom od ust odebrać i sobie zaktualizować mapy w serwisie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec minus a mianowicie wykończenie. Generalnie wszystko wygląda ładnie, ergonomia stoi na wysokim poziomie. Niemniej jednak już po ok 400 km pojawiło się dziwne skrzypienie dochodzące z okolic kierownicy. Nawet na najmniejszej nierówności, prawie nie wyczuwalnej na drodze coś sobie skrzypi. Dopóki się nie zwróci na to uwagi jest ok ale jednak potrafi to odebrać trochę przyjemności z jazdy. Mam wrażenie, że problemem mogą być plastiki wokół przycisków na kierownicy, bo przy ich dotknięciu nawet lekkim wydają z siebie nieprzyjemne odgłosy.

Pozdrawiam

 

Nie przejmuj się pierdołami :wink: Ja co prawda nie posiadam XV ale w OBK-u też doświadczyłem kilka skrzypień :wink: Teraz mam ponad 20 tkm na osi i nic nie słychać czyli wszystko się ułożyło :lol: Gdyby nawet skrzypiało to auto rekompensuje całkowicie rewelacyjną trakcją która jest obojętna każdym nawet beznadziejnym warunkom wciąż panującym w " kraju tygrysów Europy" :wink:

 

-- Cz wrz 13, 2012 11:02 pm --

 

Co do aktualności map można mieć pewne zastrzeżenia, bo najaktualniejsze to one nie są. Piszę teraz z głowy ale mapa dla Polski to zdaje się Q1 2011 a mapy reszty Europy z 2010 r. a od tego czasu trochę się pozmieniało. Niemniej jednak ... zawsze można dzieciom od ust odebrać i sobie zaktualizować mapy w serwisie :wink:

 

A no właśnie ...Pytanie do szanownej Dyrekcji a mianowicie kiedy można będzie konkretny upgrade zapodać :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik XV-ki jak i Subaru chciałbym się przywitać na forum.

 

Po krótce wrażenia z jazdy.

 

Pierwsze wrażenia z jazdy XV są bardzo pozytywne. Wersja 2.0 diesel daje zapas mocy do jazdy po polskich drogach. Autko chętnie się zbiera do wyprzedzania i całkiem przyjemnie wciska w fotel. Przy tym potrafi być dość ekonomiczne choć nie ukrywam, że ja raczej jeżdżę spokojnie. Komfort jazdy stoi na wysokim poziomie. Fotele są wygodne, a auto jest ciche i przestronne. Prowadzenie całkiem pewne choć w ciasnych zakrętach daję się odczuć wysoko umieszczony środek ciężkości i ma się wrażenie, że XV chce pojechać trochę szerzej niż wskazywałyby to linie na jezdni :wink: Wszystko to kwestia umiaru. Ilość miejsca w kabinie jest w zupełności wystarczająca dla 4 osób dorosłych. Trochę gorzej jest z bagażnikiem i trzeba się mocno pilnować żeby się do niego zmieścić. Z niecierpliwością czekam na zimę, żeby się na własnej skórze przekonać o zaletach "legendarnego' Symmetrical AWD :wink:

Na koniec minus a mianowicie wykończenie. Generalnie wszystko wygląda ładnie, ergonomia stoi na wysokim poziomie. Niemniej jednak już po ok 400 km pojawiło się dziwne skrzypienie dochodzące z okolic kierownicy. Nawet na najmniejszej nierówności, prawie nie wyczuwalnej na drodze coś sobie skrzypi. Dopóki się nie zwróci na to uwagi jest ok ale jednak potrafi to odebrać trochę przyjemności z jazdy. Mam wrażenie, że problemem mogą być plastiki wokół przycisków na kierownicy, bo przy ich dotknięciu nawet lekkim wydają z siebie nieprzyjemne odgłosy. Tu pytanie do innych użytkowników XV czy mają podobne problemy?

Drugie pytanie odnośnie nawigacji. Jako, że moja wersja taką nawigację posiada pytanie dotyczy możliwości jej aktualizacji. Czy będą dostępne w serwisach jakies pakiety aktualizacyjne? Ewentualnie z uwagi na to, że iGo zapisany jest na karcie SD czy jest możliwość włożenia karty z innym programem do nawigacj?

 

Pozdrawiam

Witam,

posiadam Potworka 2.0 benzyna - autko super i zgadzam sie ze wszystkim co napisałeś odnośnie komfortu jazdy i prowadzenia auta. Nie zauważyłam u siebie żeby coś skrzypiało i wydawało dziwne odgłosy ;)

może masz rację - źle spasowane plastiki, ale może też się ułożą i będziesz mógł cieszyć się z zjazdy bez przykrych dźwięków.

Ja powoli zkochuje się w XV - wygoda, przyspieszenie i co mnie miło zaskoczyło spalanie - chociaż przed zakupem - przeczytałam cały interet :) - i straszyli spalaniem. Również pisali o niewygodnych siedzeniach, a ja się czuję jak w dobrym fotelu, który ma dobre boczne trzymanie.

 

Mam nadzieje, że spotkamy sie na drodzę.

Szerokości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę gorzej jest z bagażnikiem i trzeba się mocno pilnować żeby się do niego zmieścić.
ja w forku się mieszczę ale wygodniej jest w fotelu :wink:

 

 

oj tam oj tam - jak się dobrze spakuje to się zmieści wszystko do XV, ale fakt forester ma wiekszy bagażnik.

A temu co w bagażniku wyląduje to chyba wszystko jedno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja na pewno będzie, podobnie jak do innych modeli. Przygotuj między 2.000 - 2.500 pln i po sprawie. Nie ma opcji używania innych map w fabrycznej nawigacji.

 

Myślę, że będzie zdecydowanie taniej :idea: W przypadku modeli z pozostałej gamy Subaru mapy są zapisane na nośniku DVD.

W przypadku XV mapy są na karcie SD :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...