Jump to content

SUBARU XV

Recommended Posts

• Replies 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Się pochwalę... w końcu moje pierwsze nowe auto  Legac oczywiście zostaje... jest jak stary wierny pies  Jestem z tej mniejszości co opuszcza asfalt - dzisiaj zwiedzałem pobliską okolicę gdzie

Jako, że i ja XV jechałem napiszę parę zdań o moich odczuciach i porównaniu z Foresterem XT i działającą na tym forum, jak czerwona płachta na byka, Skodą Octavią 4x4, 1,8 Tsi, DSG6 (którą jeżdżę od p

Posted Images

Nic co by mogło niepokoić,podłoga ma się dobrze,mimo otarć po kamieniach,gałęziach a mocno "kloca" użytkuję w lekkim terenie.Wahacze i inne elementy metalowe dokręcane do budy mają drobne kwiatki z rudej ale to TTTM :) tym bym się zbytnio nie przejmował,tak to wygląda i za 5-7 lat inaczej nie będzie wyglądać.Podobnie miałem w moich poprzednich suvarowatych wozidłach(SGV II i Hultaj ix35) z tym,że w SGV II po 4 latach nadkola tylne od środka ruda zaczęła wpitalać(fabrycznie żadną masą bitumiczną nie konserwują tylko lakier na blachę idzie bezpośrednio) a w Hultaju wahacze i wydech przyprawiały o zawał serducha,wizualnie paskudnie to wyglądało.Jak widać taka jakość stali a nie inna.

W dniu 31.08.2018 o 13:54, Dyrekcja napisał:

Niemniej ceny komponentów elektronicznych generalnie spadają,

Muszę Pana rozczarować.

Ceny komponentów bardzo idą w górę.

Od początku 2018 jest, po prostu, horror.

Niektóre podrożały 100 razy. Nie 100%. 100 razy.

Edited by rombu

No to odebrałem chyba ostatniego 2.0 w Polsce
Bardzo fajnie i precyzyjnie sie prowadzi. Zawiecha fajnie jędrna. XT- ek to przy nim dyliżansdef39a83b1b15ef1599a27f144fa7564.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• Like 7
  • Upvote 1
2 godziny temu, Gazik napisał:

No to odebrałem chyba ostatniego 2.0 w Polsceemoji16.pngemoji12.png

No to gratki i szerokości! :)

2 godziny temu, Gazik napisał:

XT- ek to przy nim dyliżansemoji16.png

Rozumiem, że w dobrym znaczeniu tego słowa :huh::mellow::D:biglol:

Jeśli chodzi o zawieszenie- tłumienie, amortyzację, trzymanie sie drogi to XV zdecydowanie wygrywa. Jest zwarty twardszy precyzyjniejszy. XT- Ekiem buja jak łajbą przy piątce na Niegocinie. Auto miało być dla żony ale niechętnie się będę z nim rozstawał pomimo niższej mocy. Bryła bardzo proporcjonalna, środek bardzo ładny, materiały super, działające multimedia. Chyba sie starzeję

9 godzin temu, Gazik napisał:

Jeśli chodzi o zawieszenie- tłumienie, amortyzację, trzymanie sie drogi to XV zdecydowanie wygrywa. Jest zwarty twardszy precyzyjniejszy. XT- Ekiem buja jak łajbą przy piątce na Niegocinieemoji12.png. Auto miało być dla żony ale niechętnie się będę z nim rozstawał pomimo niższej mocy. Bryła bardzo proporcjonalna, środek bardzo ładny, materiały super, działające multimediaemoji16.png. Chyba sie starzejęemoji16.png

ja mialem zgola inne wrazenia po jezdzie testowej - po forumowych och'ach i ach'ach spodziewalem sie nie wiadomo czego... ale nie bylo w tym aucie absolutnie niczego, co by mnie zachwycilo, owszem wszystko niezle, jak to w nowych Subarakach... ale wyprzedzanie tym autem na obwodnicy (i to tylko z trojka pasazerow na pokladzie) to po prostu dramat, doslownie D-R-A-M-A-T i az strach pomyslec jak to auto jezdzi z silnikiem 1.6 (i do pelna zaladowane)

p.s. polecam sie przejachac "nowa" Mazda CX-3 - na asfalcie wszystko robi lepiej: skreca, hamuje, przyspiesza (nie porownuje wielkosci, wyposazenia czy ceny, a tylko wrazenia z jazdy)

Edited by eddie_gt4
  • Upvote 1

Ale tutaj zachwala się zawieszenie i jak auto się prowadzi bo faktycznie jest to na duży plus, a nie jak przyśpiesza.

Dla mnie 2.0 to takie minimum w tym aucie do jazdy po mieście, a na 1.6 szkoda marnować czas.

3 minuty temu, Kukson napisał:

Ale tutaj zachwala się zawieszenie i jak auto się prowadzi bo faktycznie jest to na duży plus, a nie jak przyśpiesza.

Dla mnie 2.0 to takie minimum w tym aucie do jazdy po mieście, a na 1.6 szkoda marnować czas.

ale ja tez pisze o prowadzeniu, ze nic szczegolnego w nim nie ma, konkurenci potrafia nie gorzej, a moze nawet i lepiej (a mierne przyspieszenie to tylko "wisienka na torcie")

• Upvote 1

He he doskonały przykład jak różne Są gusta. Cx3 to była jedna z moich pierwszych propozycji która zdecydowanie nie przypasowało żonie . Przede wszystkim to jest pochowany croosover. Podniesiony jest tylko dach. Wysokość podwozia od asfaltu 15 cm jest taka sama jak w np Magdzie 3. Czyli z krawężnikami trzeba uważać. Niska pozycja za kierownica dla innych zaleta . W tym przypadku wada. Silnik 2.0 z klasycznym automatem szału nie robił. Ani dźwiękowo ani osiągami. Poza tym. Żona określiła ją ze jest za delikatna co kolejek pod tym rozumieć. Miejsca w środku zdecydowanie mniej. Jeździłem tylko pare minut nie wypowiem sie na temat zawieszenia ale jakos specjalnie nie utkwiło mi w pamięci. Co do silnika w XV to wiedziałem na co sie decyduje. Gdyby był ten z XT byłby wóz kompletny ale oprócz dźwięku przy Max bucie nie ma tragedii szczególnie ze jest auto do miasta.

1 godzinę temu, eddie_gt4 napisał:

ale wyprzedzanie tym autem na obwodnicy (i to tylko z trojka pasazerow na pokladzie) to po prostu dramat, doslownie D-R-A-M-A-T i az strach pomyslec jak to auto jezdzi z silnikiem 1.6 (i do pelna zaladowane)

Trójka trójce nie jest równa, lepiej podać masę. Bo trójka pasażerów razem z kierowcą może ważyć 100kg jak i 360kg...

Jeżdżę obwodnicą regularnie, jeden pas leci 90km/h drugi 140km/h, kopa zdecydowanie nie ma tu jak w Turbo i trzeba brać na to poprawkę, ale by mi to miało przeszkadzać przy wyprzedzaniu? No chyba, że obwodnica u Ciebie ma tylko jeden pas? To faktycznie szału nie ma. A 1,6 daje radę po mieście i do tego pewnie został stworzony, zdecydowanie autostrady to nie jest jego domena, co nie znaczy, że nie da się pojechać. Wszystko się da, nie zawsze po prostu będzie to komfortowe. I tak uważam, że ten silnik 1,6 z CVT daje radę lepiej niż wynika to z papierów.

• Upvote 1
36 minut temu, aflinta napisał:

Trójka trójce nie jest równa, lepiej podać masę. Bo trójka pasażerów razem z kierowcą może ważyć 100kg jak i 360kg...

Jeżdżę obwodnicą regularnie, jeden pas leci 90km/h drugi 140km/h, kopa zdecydowanie nie ma tu jak w Turbo i trzeba brać na to poprawkę, ale by mi to miało przeszkadzać przy wyprzedzaniu? No chyba, że obwodnica u Ciebie ma tylko jeden pas? To faktycznie szału nie ma. A 1,6 daje radę po mieście i do tego pewnie został stworzony, zdecydowanie autostrady to nie jest jego domena, co nie znaczy, że nie da się pojechać. Wszystko się da, nie zawsze po prostu będzie to komfortowe. I tak uważam, że ten silnik 1,6 z CVT daje radę lepiej niż wynika to z papierów.

dwojka zdrowych chlopow i drobna kobietka, wiec blizej 250 kg

pelna zgoda co do tego o czym piszesz - maluchem tez mozna jezdzic na wczasy... tylko ze XV w mym odczuciu slabo sie sprawdza jako auto uniwersalne (a juz szczegolnie z 1.6), a do toczenia sie po miescie sa zdecydowanie lepsze alternatywy... wiesz jak bywa, auto "nie zaczepilo" ani mnie, ani zony, ktora to i mialaby nim jezdzic (a moze po prostu nie chce mi oddawac XT'eka? :P )

Edited by eddie_gt4

Aha jest jeszcze jeden argument przeciwko Mazdzie- głupio by wyglądała na podjeździe d07af54e020a4260a8502df03366e7bf.jpg

• Like 4
  • Haha 2
  • Upvote 1

Klasyka Piękna Celica
Gdybym miał na miejscu mechanika który by mi ogarniał wszystkie tematy mechaniczno elektryczno lakiernicze bez czekania w kolejkach to mógłbym zrezygnować z nowych aut bo ciężko mi sie rozstawać ze starymi

• 1 month later...

Nowy XV twarda sztuka!!

W dniu 4.10.2018 o 19:01, Gazik napisał:

Bardzo fajnie i precyzyjnie sie prowadzi. Zawiecha fajnie jędrna. XT- ek to przy nim dyliżansemoji16.png

To było moje największe zaskoczenie w tym samochodzie. Bardzo fajnie się jeździ w trybie agresywniejszej jazdy, megafajne zawieszenie!!  :thumbup:

• 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...