Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, RoadRunner napisał:

Z dwójki Dacia - XV bezapelacyjnie kupiłbym XV - tutaj nie ma dyskusji. Po prostu robię drobne uszczypliwości co do braku 1.6 DIT w XV :)

A ja zdecydowanie wolałbym wolnossące 2.0 niż 1.6 DIT.

1) Prostsza / mniej awaryjna konstrukcja

2) Z tego co wszyscy piszą to XV jeździ bardzo dobrze, nawet kilka osób porównywało Imprezę do osiągów Levorga - na papierze są bardzo mocno zbliżone

3) Nie przejmujesz się tak bardzo nagrzewaniem i chłodzeniem silnika (turbiny)

4) Wydaje mi się, że wolnossąca jednostka będzie lepiej trzymała cenę

5) Wszyscy płaczą na spalanie Levego, nikt nie narzeka na spalanie XV z 2.0 - jest bardzo zbliżone, ale spodziewam się, że 2.0 jest w stanie wziąć mniej

 

Faktem jest, że pewnie ubezpieczenie 1.6 będzie trochę tańsze. Do tego wspominana krzywa momentu - zdecydowanie na plus w przypadku turbo, ale z drugiej strony skrzynia CVT dosyć dobrze minimalizuje ten problem.

Co innego gdyby pojawił się oczekiwany 1.8 DIT... to wtedy zobaczymy. Natomiast jeśli chodzi o obecny 1.6 DIT to szału ni ma :-)

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Karas napisał:

to prawda. Ale te wszystkie testy  są subiektywną oceną testującego. Najwidoczniej Mazda  Panu  Pertynowi się nie spodobała tak jak XV  :)

wątpie. W  necie jest parę testów tej Mazdy 2,5i i jest bardziej  dynamiczna niż XV czy niż  obk 2,5  testy sa m.in na autocentrum. Te pol litra pojemności więcej  szału nie robi w Subarowskim 2,5i zOBK czy Forku usa również.

 

jeżeli piszesz  poważnie  to w EU ma jeszcze silniejszego w postaci  nowego Dustera    podobnie jak w  przypadku XV bardziej dopracowanego w porównaniu do wersji poprzedniej. To naprawdę  dzielnie radząca sobie  w terenie maszyna no i ma podarcie odcinka lędźwiowego

 

 

Kolego "karas" pisząc o konkurencji UAZa do XV mam na myśli to,że rozważam przyszły zakup między tymi dwoma autami(XV to ukłon w stronę mej lepszej połowy,ale będę miał niedosyt jazdy terenowej) natomiast UAZ Patriot to rosyjski(doświadczenie w tej kwestii mają bardzo duże) sposób na pokonywanie bezdroży,bardzo udany zresztą w cenie spasionego XV :) Bezpośrednią konkurencją dla XV(tylko cena) nie jest bo to auto gra w lidze z Toyotą Land Cruiser,Land R Defenger czy wspomnianą G klasą Mercedesa.Natomiast jest wdzięcznym autem jeśli chodzi o modyfikację,np zamiast seryjnego motoru 2.7l można mu włożyć wolnossące V8 od GAZa,mosty,itd...

Edytowane przez billbill666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aflinta napisał:

...

A tutaj Słowacki test nowego XV (właściwy test zaczyna się o w 13:20... ale warto od początku):

 

spodobał mi się tekst : 

"....tam gdzie skoda się kończy, tam zaczyna się XV" ;) 

i jak gościu pewnie sobie jedzie i za chwilę: "...a nie... tam jest droga"  hehe

Edytowane przez Snuff
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RoadRunner napisał:

Da radę do MY18 dokupić osłony silnika i dyferencjału ?

na subaru.de: https://www.subaru.de/konfigurator/#/vehicle/315/I8JSRC

konfigurator, zakładka Aussenausstattung und Styling

silnik: stalowa 149 euro
    aluminiowa 295 euro
dyf:    stalowa 102 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
10 godzin temu, RoadRunner napisał:

Jeździłem Renault Capturem z silnikiem 1.2 turbo i zdecydowanie lepiej to jechało niż XV.

Zupełnie nie rozumiem tego porównania :wacko: Trzeba było wziąć Renault Twingo 110 - jeździ jak Captour, a pali jeszcze mniej. A do tego sprawniejszy w zakrętach i jeszcze tańsze. A do tego RWD :rolleyes:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po pol roku niebytu... :-).  No prosze, temat sie rozwinal na... Dacie Daster, Renault Captura, Uaza Patriota...  :-).  A pamietam jakie ciegi zbieralem za porownania XV do Seata Ateca chociazby... :-).  Jednak zawsze z sentymentem tu wchodze jako byly posiadacz XV... Wszedlem poczytac recenzje osob ktore kupily lub jezdzily moze juz nowa wersje XV... Sam sprobowalem go niedawno troche przetestowac z ciekawosci. Jest poprawa w stosunku do poprzedniej generacji ale szalu nadal nie ma jak za ta cene... Silnik mizerny jaki byl taki jest (i teraz dostepny jest az jeden do wyboru!), przyspieszenie tragedia - 10s do setki (czy to jeszcze Subaru?), skrzynia to wyjaca jak odkurzacz katastrofa w porownaniu do bezszelestnego DSG z VAGa... Wnetrze wreszcie troche wyciszyli... I plastiki tak nie skrzypia jak w poprzedniku... Bagaznik wciaz jest tylko ciut wiekszy od tego w Yarisie... :-).  Jedynie wyglad bryly auta nadal jest ladny - choc zwisu z przodu nie pozalowali... :-).  Powiem tak, po przeciadce na chwile z mojej obecnej Ateci 2.0 benzyna FR ktora mam od tygodnia (zamiana z wersji 1.4 Style) - ciesze sie ze nie dalem sie ponownie nabrac na urok XV... Choc sentyment pozostal (ale mam go do kazdego auta ktore wczesniej posiadalem)... No nie oczarowala mnie ta przejazdzka nowym XV... Moze jakby tam byl chociaz silnik 1.6 z Levorga i normalny automat, oraz ze 200l wiekszy bagaznik... Moze wtedy... Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez reality
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reality Seat to prawie jak Skoda, a tu na forum wszyscy wiedzą, że Skoda jest najlepsza! 

Popatrzyłem z ciekawości do katalogu na parametry silnika... naprawdę 2.0 turbo takie mizerne teraz jest? Zawsze myślałem, że 240KM to standard a byle garaż z chipem robi 300KM - no tak się niedawno ludzie chwalili. 

Ogólnie Ateki za te pieniądze (po doposażeniu to już zupełny dramat) bym nie kupił, ale może po prostu starzeję się i  mam inne priorytety. Szerokości i zadowolenia z auta!

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aflinta napisał:

@reality Seat to prawie jak Skoda, a tu na forum wszyscy wiedzą, że Skoda jest najlepsza! 

Popatrzyłem z ciekawości do katalogu na parametry silnika... naprawdę 2.0 turbo takie mizerne teraz jest? Zawsze myślałem, że 240KM to standard a byle garaż z chipem robi 300KM - no tak się niedawno ludzie chwalili. 

Ogólnie Ateki za te pieniądze (po doposażeniu to już zupełny dramat) bym nie kupił, ale może po prostu starzeję się i  mam inne priorytety. Szerokości i zadowolenia z auta!

Zapominasz ze zapewne Seat ma takie "zjescie", ze ze 20% rabatu sypną jak już ktoś do ich salonu zabłądził,  stad i cena będzie lepsza :)

 

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 2.0 w VAG jest tak: 190KM ma FR, 300KM ma Cupra, 220KM ma np. Tiguan R-Line... A ile z 2.0 ma XV - bo zapomnialem... :-).  Tak, pewnie nie jest "mizerne", bo to Subaru :-) ...

Dla scislosci Skody Karoq nie ma w 2.0 wcale..., ale co tam...

Atece 2.0 190KM FR 4x4 - wyprzedazowa z 2017 roku mozna kupic za okolo 128 kola zl (mnie akurat taka cena ucieszyla a nie zmartwila - nie jestem masochista finansowym) i mam juz w zasadzie full na pokladzie - lacznie ze szklanym dachem, atermicznym oszkleniem, aktywnymi ledami, systemem bit sound, gps-em, metalikiem, grzana szyba przednia, grzanymi siedzeniami i lusterkami, martwym polem, sportowa kierownica, kamera 360, wszystkimi asystentami, mirror linkiem, 19 calowymi kolami, aktywnym tempomatem, zawieszeniem DCC, climatronikiem, alcantara wewnatrz, indukcja, 4-o letnia gwarancja, zimowkami... Brakuje tylko haka (jest w opcji). Cos pominalem? To rewelacyjnie skonfigurowana cena wg mnie...

A tak na powaznie, to XV bylby na prawde fajnym autkiem gdyby przy tym co soba reprezentuje kosztowal z 10 kola zl mniej i gdyby mozna bylo cos opcjonalnie w nim dobrac pod siebie, zindywidualizowac i gdyby tam byl jakis fajny silnik i skrzynia, wiekszy bagaznik, tanszy i przystepniejszy serwis (na niektore czesci czeka sie nawet miesiace - wiem cos o tym)... No nie znam drugiej marki ktora daje do modelu az 1 silnik i az 1 skrzynie do wyboru! To do Fiata Pandy mozna nawet wiecej opcji wybrac... Zenada... Z calym szacunkuem do marki Subaru i modelu XV, ale tam nie ma czym jechac, czego wybrac... Gdybym nie sprawdzil, nie testowal nowej wersji XV (i nie posiadal kiedys starej), to bym nie pisal... Wiele sobie obiecywalem po drugiej odslonie XV, bo reklamowali go ciekawie ale znow wyszla lipa jak przy tej pierwszej... To nawet nie ma startu do VAG 1.4 150KM czy wchodzacego 1.5 150KM z Karoqa wlasnie, nie wspominajac nawet o 2.0 od 190KM w gore... Trzeba sie z tym pogodzic mimo szczerej sympatii do XV...

PS.: Dla mnie odpowiednikiem Forka wielkosciowo jest np. Q5..., zas do XV pasuje mi Q3 czy chocby Ateca wlasnie...

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, reality napisał:

 

Atece 2.0 190KM FR 4x4 - wyprzedazowa z 2017 roku mozna kupic za okolo 128 kola zl (mnie akurat taka cena ucieszyla a nie zmartwila - nie jestem masochista finansowym) i mam juz w zasadzie full na pokladzie - lacznie ze szklanym dachem, atermicznym oszkleniem, aktywnymi ledami, systemem bit sound, gps-em, metalikiem, grzana szyba przednia, grzanymi siedzeniami i lusterkami, martwym polem, sportowa kierownica, kamera 360, wszystkimi asystentami, mirror linkiem, 19 calowymi kolami, aktywnym tempomatem, zawieszeniem DCC, ...

No i tym pisałem, porównywanie cennika Subaru i choćby Seata nie ma sensu, bo rabaty w innych markach są duże. Taka Ateca w takiej cenie moze byc ciekawa oferta. Ciekawe na pewno będzie to, ile będzie warta za 3 lata? Zakładam, ze istotnie mniej niz adekwatny model VW czy nawet Skody. Ale to juz dywagacje daleko idące. Fajnie, ze mamy tak duży wybór aut i możemy sobie podyskutować, każdy moze wybrać co chce. Ja na przykład Ateci bym nie kupił, nie widzę w tym aucie nic fajnego, ot poprawnie sklecone wozidło od VAGA. Ale jeden preferuje bułki a drugi córkę piekarza.

Radosci z jazdy i bezproblemowego użytkowania życzę!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, reality napisał:

Dla 2.0 w VAG jest tak: 190KM ma FR, 300KM ma Cupra, 220KM ma np. Tiguan R-Line... A ile z 2.0 ma XV - bo zapomnialem... :-).  Tak, pewnie nie jest "mizerne", bo to Subaru :-) ...

Dla scislosci Skody Karoq nie ma w 2.0 wcale..., ale co tam...

Atece 2.0 190KM FR 4x4 - wyprzedazowa z 2017 roku mozna kupic za okolo 128 kola zl (mnie akurat taka cena ucieszyla a nie zmartwila - nie jestem masochista finansowym) i mam juz w zasadzie full na pokladzie - lacznie ze szklanym dachem, atermicznym oszkleniem, aktywnymi ledami, systemem bit sound, gps-em, metalikiem, grzana szyba przednia, grzanymi siedzeniami i lusterkami, martwym polem, sportowa kierownica, kamera 360, wszystkimi asystentami, mirror linkiem, 19 calowymi kolami, aktywnym tempomatem, zawieszeniem DCC, climatronikiem, alcantara wewnatrz, indukcja, 4-o letnia gwarancja, zimowkami... Brakuje tylko haka (jest w opcji). Cos pominalem? To rewelacyjnie skonfigurowana cena wg mnie...

A tak na powaznie, to XV bylby na prawde fajnym autkiem gdyby przy tym co soba reprezentuje kosztowal z 10 kola zl mniej i gdyby mozna bylo cos opcjonalnie w nim dobrac pod siebie, zindywidualizowac i gdyby tam byl jakis fajny silnik i skrzynia, wiekszy bagaznik, tanszy i przystepniejszy serwis (na niektore czesci czeka sie nawet miesiace - wiem cos o tym)... No nie znam drugiej marki ktora daje do modelu az 1 silnik i az 1 skrzynie do wyboru! To do Fiata Pandy mozna nawet wiecej opcji wybrac... Zenada... Z calym szacunkuem do marki Subaru i modelu XV, ale tam nie ma czym jechac, czego wybrac... Gdybym nie sprawdzil, nie testowal nowej wersji XV (i nie posiadal kiedys starej), to bym nie pisal... Wiele sobie obiecywalem po drugiej odslonie XV, bo reklamowali go ciekawie ale znow wyszla lipa jak przy tej pierwszej... To nawet nie ma startu do VAG 1.4 150KM czy wchodzacego 1.5 150KM z Karoqa wlasnie, nie wspominajac nawet o 2.0 od 190KM w gore... Trzeba sie z tym pogodzic mimo szczerej sympatii do XV...

PS.: Dla mnie odpowiednikiem Forka wielkosciowo jest np. Q5..., zas do XV pasuje mi Q3 czy chocby Ateca wlasnie...

Co kto lubi, czego potrzebuje i na co go stać. Niech Seat dobrze służy. 

Konfigurowałem sobie właśnie Seata Ateca pod siebie, tak żeby wyszło mi podobnie jak mam w XV(tyle że z silinkiem 2.0 TSI oczywiście w wersji FR) i...wyszło mi że kupił bym za to półtorej roku temu XV takie jak mam, Dustera i jeszcze coś w portfelu by zostało. Jeśli chcemy porównywać to auto do Subaru to do Forestera a nie do XV i to nie tylko o cenę chodzi.

Edytowane przez adamW202
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tsunetomo: to z corka piekarza jest super-nie znalem :-).  To juz moja druga Ateca - pierwsza sprzedalem po roku czasu ze strata rzedu niecalej dychy..., zatem chyba niezle... 3 dni sie tylko sprzedawala-wiec raczej to tez niezły wynik :-). Poprzedniego XV po roku uzywania ze strata niecałych 11 kola zl tez sprzedawalem swojego czasu raptem przez weekend..., wiec tu mamy w zasadzie 2 remisy. Czego chciec wiecej...? Dla porownania onegdaj Forda C-Maxa sprzedawalem prawie kwartal i stracilem na nim sporo wiecej... Porownujac zas auta grupy VAG, Tiguana sie duzo drozej kupuje to i potem jako uzywanwgo tez drozej sprzedaje-to proste i logiczne - nie rozumiem zdziwienia... Poza tym ile jezdzi po drogach tej wielkosci VAGowskich SUWow/Crossoverow (np. Tiguan, Ateca, Q3, bo Karoq jest za krotko na rynku by go tu porownywac) , a ile z tego segmentu samochodow marki Subaru (Forester, XV, czy chocby nawet Outbacka dodanego tu juz nawet na sile)? W moim miescie (Pabianice) jezdza dwa XV pierwszej generacji (mimo ze na rynku w PL sa bodajze juz od 2012 roku) i dwie Ateci (ktora jest w sprzedazy w PL raptem od polowy 2016 roku) oraz pierdylion Tiguanow i duzo Q3... Raptem ze 3 Forestery roznych generacji tez widzialem moze... Outback jest jeden chyba... - Rzuca sie w oczy bo ma klape z taka duza reklama... :-).  Zatem komentarza chyba nie potrzeba do tego porownania... No miliony ludzi nie moga sie mylic... Cos w tym jest ze ludzie VAGa bardzo duzo kupują... I nie ma co narzekac na wpadki grupy VAG (slawetne dawniej pompowtryskiwacze w dieslu 2.0 tdi, rozrzady w poprzednich 1.4 tsi, czy oszukane ekologicznie diesle niedawno), bo inne marki tez grzeszki swoje maja (chocby Subarowskie popalone nadmiernie szybko sprzegla, znikajacy nadmiernie olej, wybitnie nietrwale boxer-diesel - slynny test Auto Bilda). Nic nie jest doskonale... To fakt.

Nie dziwie sie ze przemilczacie tez kwestie wyboru silnikow, skrzyn biegow, nedznych opcji doposarzenia XV na tle nawet Ateci... No bo jak dyskutowac o czyms..., czego praktycznie nie ma...

Wiecie ile czekalem na litswy boczne na dol drzwi (takie naklejane z logo) do XV w serwisie autoryzowanym Subaru? Ponad kwartal przy czym musialem sie naprosic o to aby takie zamowienie zlozyc bo dealer zachwycony nie byl (i do tego przyszly lekko uszkodzone-zagniecione). A w Seacie byly takie do odbioru na 3 dzien od zlozenia zamowienia w milej atmosferze (przy czym takze ceny za listwy do XV i Ateci roznia sie diametralnie na niekorzysc Subaru oczywiscie)... Zas do Tiguana na miejscu to w ogole jest praktycznie wszystko u kazdego dealera... Czyli znow nieudane porównania prawda?...

Panowie - wiem ze sercem i duchem jestescie za plejadami (rozumiem to bo przez chwile tez bym sie dal za plejady pokroic), ale prosze o odrobine wiecej obiektywizmu i znacznie mnie sarkazmu przy ocenie Skody czy chocby omawianego Seata... Nie chce tu oczywiscie nikogo urazic...

Tak jak pisalem, zanim pojechalem zamawiac FRa, ktorym juz dwukrotnie testowo jezdzilem wczesniej, przejechalem prawie 150km tylko po to aby uspokoic ciekawosc i sumienie, ze nie popelnie bledu - czyli pojechalem na test nowgo XV... No i... Zadne porownanie... Jedynie bryla tego auta pierwszej i drugiej generacji mi sie podoba - ni to SUW ni to hatchback - mnie sie podoba, jest niespotykana, ale samym wygladem nie pojezdzisz... Musi byc cos jeszcze. Stad decyzja o zakupie kolejnego Seata... Trafiona dodam... Pozdrawiam. Szerokosci zycze.

4 godziny temu, polak900 napisał:

Seat nie ale CuprA Ateca

Dlatego wlasnie napisalem Cupra a nie Seat Ateca Cupra... Tak-decyzja taka zapadla, ale co zapewne wiesz skoro piszesz - pierwsze Cupry na sprzedaz powstana dopiero za miesiac-na razie trwa poszukiwanie dealerow ktorzy zaplaca oplaty licencyjne na sprzedaz nowej marki... W PL bedzie ich dziewieciu...

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Topi napisał:

Nie wiem dlaczego wszyscy porównują XV do Atecy, 3008 itp. Jak dla mnie to są odpowiedniki Forka. I zaczekajmy aż się pojawi nowy FXT (w co mocno wierzę, że będzie) to wówczas pogadamy :biglol:

Jak pojawial sie obecny tez byly achy i ochy i jakiejs wielkiej kariery nie zrobil... Wiecej jezdzi Forkow poprzednich generacji niz tej obecnej... Zatem pogadajmy... :-)

8 minut temu, Andrzej Koper napisał:

 

 i tak trzymać :)

Dziekuje Panie Andrzeju. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, reality napisał:

Wiecej jezdzi Forkow poprzednich generacji niz tej obecnej...

To chyba logiczne... przed czwartą generacją były trzy poprzednie, nie trudno o lepszy wynik ilościowy. Jak zsumujemy sprzedaż czterech generacji  to tych też będzie więcej na ulicach jak piątej generacji :mrgreen:

Edytowane przez raju
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, raju napisał:

To chyba logiczne... przed czwartą generacją były trzy poprzednie, nie trudno o lepszy wynik ilościowy. Jak zsumujemy sprzedaż czterech generacji  to tych też będzie więcej na ulicach jak piątej generacji :mrgreen:

Troche mi nie o to chodzilo... No dobra - inaczej... Ile bylo generacji Tiguanow na przyklad? Trzy (choc ta druga to w zasadzie fejsowka pierwszej, ale niech bedzie)... Ile bylo generacji Forkow? Cztery (czyli nawet wiecej). Sumujac jedne i drugie..., ile jezdzi Forkow wszystkich generacji a ile Tiguanow wszystkich generacji chocby w Europie? Znow sie wszyscy ludzie myla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, reality napisał:

Troche mi nie o to chodzilo... No dobra - inaczej... Ile bylo generacji Tiguanow na przyklad? Trzy (choc ta druga to w zasadzie fejsowka pierwszej, ale niech bedzie)... Ile bylo generacji Forkow? Cztery (czyli nawet wiecej). Sumujac jedne i drugie..., ile jezdzi Forkow wszystkich generacji a ile Tiguanow wszystkich generacji chocby w Europie? Znow sie wszyscy ludzie myla?

Ale co to ma do rzeczy? Porównujemy markę dla świadomych użytkowników ceniących sobie bezpieczeństwo, przyjemność z jazdy i nietuzinkowość z samochodem dla ludu? Subaru nie ma aspiracji ilościowych. gdyby takowe miało, produkowało by silniki rzędowe i napędy typu haldex. W Polsce rząd też został wybrany legalnie, większością głosów i o czym to świadczy? Ja nie muszę i nie chcę jeździć Volskwagenem...

 

Edytowane przez raju
  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, reality napisał:

Poza tym ile jezdzi po drogach tej wielkosci VAGowskich SUWow/Crossoverow (np. Tiguan, Ateca, Q3, bo Karoq jest za krotko na rynku by go tu porownywac) , a ile z tego segmentu samochodow marki Subaru (Forester, XV, czy chocby nawet Outbacka dodanego tu juz nawet na sile)? W moim miescie (Pabianice) jezdza dwa XV pierwszej generacji (mimo ze na rynku w PL sa bodajze juz od 2012 roku) i dwie Ateci (ktora jest w sprzedazy w PL raptem od polowy 2016 roku) oraz pierdylion Tiguanow i duzo Q3... Raptem ze 3 Forestery roznych generacji tez widzialem moze... Outback jest jeden chyba... - Rzuca sie w oczy bo ma klape z taka duza reklama... :-).  Zatem komentarza chyba nie potrzeba do tego porownania...

Jeżeli komuś nie przeszkadza, że co drugie auto jest takie same to oczywiście żaden problem.

 

20 minut temu, reality napisał:

No miliony ludzi nie moga sie mylic...

Miliard much też podobno się nie myli... :D Każdy kupuje to co mu pasuje, kierowanie się w każdym aspekcie opinią większości oznacza brak własnego zdania. Przejechałeś się, urzekło Cię to, podjąłeś decyzję i to się liczy, a nie co sąsiad ze szwagrem czy pół wioski uważa. Szanujemy Twoje zdanie, uszanuj nasz wybór. 

  • Super! 3
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, reality said:

Troche mi nie o to chodzilo... No dobra - inaczej... Ile bylo generacji Tiguanow na przyklad? Trzy (choc ta druga to w zasadzie fejsowka pierwszej, ale niech bedzie)... Ile bylo generacji Forkow? Cztery (czyli nawet wiecej). Sumujac jedne i drugie..., ile jezdzi Forkow wszystkich generacji a ile Tiguanow wszystkich generacji chocby w Europie? Znow sie wszyscy ludzie myla?

Reality, ale co Ty właściwie chcesz udowodnić? Przecież nie ma co porównywać sprzedaży największego koncernu z niewielka w skali globalnej marka jaka jest Subaru. Jest coś takiego w ekonomii jak efekt skali. 

 

Nie spodobał Ci się nowy XV, ok. Ale nie staraj się udowadniać, że Ateca jest lepszym wyborem, bo dla mnie akurat nie jest. Seaty odpychaja mnie swoim wnętrzem i jakościa wykonania (kolega ma nowego Leona X-perience i trochę się o tym nasłyszałem). 

 

No i VAG nigdy nie kupię po tym jak świadomie oszukiwali z emisjami i testowali to .na małpach. 

Edytowane przez peteres
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego dustera 2

jest automatyczna klima , jest automat do wyboru , jest system kamer 360  

co do awaryjności jest większa ale to wszystko pierdoły taki urok francuzów tylko naprawy są kila razy tańsze i łatwiejsze niż subaru. Pakiet serwisowy z gwarancją na 5 lat kosztuje 700-1000 zł czyli tyle co jeden przegląd w subaru.

Na razie renault coś poknociło i sprzedaje dustery z media navi (system na windowsie) docelowo ma być R-LINK 2

 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...