Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, adamW202 napisał:

No niestety 4x4 to nie wszystko trzeba jeszcze mieć trochę rozsądku i znać granice możliwości auta i swoich umiejętności.

:)  jakoś wiedziałem że temat pójdzie w tą stronę bo przecież poprzedni XV to auto doskonałe...

A ludziska tak mocno zachwycają się nowym modelem bo pewnie z poprzednim nie mieli do czynienia :) Ja się im wcale nie dziwie bo zestawiając te dwa auta poprzednik to imo niedopracowane konstrukcyjnie auto . A wprowadzenie w nowym modelu torque vectoring czy usztywnienie konstrukcji to tylko tak dla picu zrobiono I pewnie było to zupełnie niepotrzebnym zabiegiem marketingowym... ;) A zapewne  moj XV jest zwyczajnie popsuty a ja nie potrafie jezdzic :biglol:

Stwierdzenie na podstawie swojego samochodu ze jest pod sterowny  skutkuje wywodami o rozsądku...

Edytowane przez Karas
  • Dzięki! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, adamW202 napisał:

No niestety 4x4 to nie wszystko trzeba jeszcze mieć trochę rozsądku i znać granice możliwości auta i swoich umiejętności. pozdro!

Rozczaruję Cie prawdopodobnie @Karas, pisałem raczej o sobie kontynuując wcześniejszą historię z niezamierzoną jazdą bokiem po rondzie. Uwierz lub nie ale świat nie kręci się dookoła Ciebie i Twojej fobii na punkcie Twojego auta. A to że mi nigdy przód nie uciekł wcale nie oznacza że tak nie może się stać, co zresztą napisałem troszkę wcześniej. Nie mam czasu na zabawy na placu a na ulicy nigdy nie dotarłem do tej granicy przyczepności.

Edytowane przez adamW202
  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, adamW202 napisał:

już luzik :)

zawsze jest luzik :)

15 godzin temu, peteres napisał:

Eee, nie tak ostro koledzy. Kazde forum kazdej marki ma swojego Karasia. Tak juz jest i nie ma co dyskutowac:)

Jasne. podobnie jak każde forum ma swojego peteres'a i itp zapatrzonych w znaczek , którzy nawet jakby ich wymarzone auto miało 1 koło piali by z zachwytu :biglol:

Już to pisałem wielokrotnie XV ma wiele zalet jak kompletna bezawaryjność i bezobsługowośc ale też jest imo pełny niedopracowań konstrukcyjnych, które w nowym modelu zostały poprawione i zobaczycie że ludzie nowy model zaczną kupować a tych aut bedzie na ulicach conajmniej tyle co forków- osobiscie nowemu modelowi kibicuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z planowanym zakupem nowego auta dla żony, postanowiliśmy zobaczyć nowego XV. Do tej pory żona jeździła Forkiem SH 2.0D. Powiem, że skok jakościowy i technologiczny w nowym XV jest widoczny. Nareszcie Subaru dogoniło innych producentów pod względem nowych rozwiązań i jakości materiałów. Ładnie zaprojektowana deska, obsługa wymaga małego przyzwyczajenia, ale czujemy się jak w każdy subaru. Prowadzenie bardzo pewne i co ważne w samochodzie jest cicho. Co do dynamiki jazdy jest dobrze, trzeba się tylko przyzwyczaić do działania automatycznej skrzyni. Bardzo fajnie działają manetki przy kierownicy do zmiany biegów. Zawieszenie zestrojone bardzo komfortowo i dobrze tłumi nierówności. System EYE SIGHT działa bardzo dobrze jak na tego typu systemy ( mam porównanie z nowym audi q7 ). Powiem szczerze, że w tej cenie i z takim wyposażeniem trudno znaleźć równie ciekawe auto... takie moje wrażenia z jazdy testowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2018 o 11:02, Karas napisał:

A wprowadzenie w nowym modelu torque vectoring czy usztywnienie konstrukcji to tylko tak dla picu zrobiono I pewnie było to zupełnie niepotrzebnym zabiegiem marketingowym... ;)

 

To by wyjaśniało dlaczego nowy XV idzie jak po szynach. Winkle, ciasne nawroty, ronda, dałem mu zdrowo w palnik i generalnie nie jedzie tego do czego byliśmy przyzwyczajeni. 

 

Auto prowadzi się bardziej jak STi niż jak dotychczasowe "zwykłe" Subaraki. Biorąc pod uwagę 22cm prześwitu, to zachowanie auta jest nie tyle zadowalające co szokująco dobre!!  

 

Krok milowy jak nie jeszcze większy :ok:

 

Mam 191cm wzrostu, po zajęciu pozycji za kołkiem i pozytywnych odczuciach na testach poszedłem z ciekawości na tylna kanapę a tam... wygodnie i masa miejsca... nie ma bata, coś kosztem czegoś, więc poszedłem zbadać bagażnik a tam... znowu zaskoczenie pozytywne. 

 

Byłem ciekaw nowej Imprezy, XV traktowałem jako margines ale po testach uważam że to idealny daily car i znajdzie bardzo wielu zwolenników  :blink: :wub:

 

Zobaczycie, będzie hit  :thumbup:

 

 

 

 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest więc tak źle jeszcze, na MY16 także trzeba było czekać 4 miesiące jesli to co na stanie kolorem lub wyposażeniem nie odpowiadało. Gdy pytałem dwa lata temu o dostępność Skody Superb 4x4 to usłyszałem 6 miesięcy a teraz ponoć jeszcze gorzej jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-4 miesięce to dobry czas, zwłaszcza że sprzęcior płynie jednak kawałek. Na europejską furę firmową, bez żadnych wydumek ,muszę czekać 12-14 tygodni. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Snuff napisał:

W sumie to blisko skody :rolleyes: bo na inne kolory odbiór byłby na koniec maja albo dalej...blisko 6 m-cy. Dealer mówił, że jest duże zainteresowanie na nowe xv, czekam jak na skodę kurde ;) 

Fakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda superb sedan w wersji L&K 4x4 diesel - zamówienie listopad odbieramy połowa marca . Najdłużej czeka się na Kodjaqa :) 

Ale podobno czas oczekiwania może się zawsze wydłużyć bezterminowo jak Zdenek Smetana weźmie wolne bo wtedy Honza Żebżiczek też nic nie robi bo nie ma kto przykręcać kół z drugiej strony :)))

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości życzę a finalnie zadowolenia z zamowionych aut:) Superb gdy oglądałem i jeździłem wydawał mi się bardzo przyjaznym autem, na trasy szczególnie (niestety nie prowadziłem 4x4 bo nie mieli :().

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słabo było u mnie z cierpliwością więc jak po dwóch tygodniach pojawił się dark blue pearl w wyposażeniu jakiego oczekiwałem to nagle spodobał mi się ten kolor i wziąłem (właściwie nie jest zły tylko jak wszystkie ciemne kolory strasznie sie brudzi:mrgreen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 27.01.2018 at 5:29 PM, Karas said:

test pertyna:

 

A tu nowy test Pertyna

 

 

 

Z tego co mówi testujący, generalnie b. głośno i turbopierdziawka dużo pali. Jakoś nie znalazłem w testach XV narzekań na wysoki hałas przy prędkościach autostradowych i wysokie spalanie przy takowych prędkościach, więc porównanie z Eclipsem chyba na korzyść Subaru... Nie mówiąc o przesadzonych cenach na Eclipsa z napędem na cztery łapy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2018 o 20:55, pumex1 napisał:

Masa? chojny - tam nawet  @BartZ siedział "na Prezesa" ;) 

Fakt, kabina mocno mnie zaskoczyła in plus rzecz jasna :)

BTW Dzisiaj znowu zrobiłem 600km nowym tiguanem. Auto spoko, ale w trakcie jazdy zacząłem rozmyślać nad nowym XV i jakoś tak zaczęło mi go brakować. Naprawdę bardzo udana furmanka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ‎01‎/‎02‎/‎2018 at 5:55 PM, FanSub said:

Wychwalany (nie mówię, że niesłusznie) Forester nie ma wcale plastykowych ochron nadkoli i jest dobrze. Powtarza się kwestia gustu - osobiście mi się ten zabieg stylistyczny w nowym XV podoba.

Chodzi mi o to, ze IMHO lepiej by to wygladalo, gdyby ta przednia nakladka siegala do konca zderzaka, tak jak przerobilem na zdjeciu ponizej. Mozna dokupic nakladki dla Forka, ktore tak wlasnie wygladaja, ciekawe, czy pasowalyby do XV.....

$_57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2018 o 14:42, adamW202 napisał:

Oby jeszcze okazał się tak trwały jak starszy model to trzeba będzie na niego czekać dłużej niż na nową Skodę w salonie.

Jeśli potrafi to co poprzedni model.....biorę w ciemno :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...